Čeští závodníci druhou nejúspěšnější výpravou ME

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

Sedm elitních Čechů na bikové ME

Bikrosařka Bartůňková došla na MS do semifinále

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovci na ME bez medaile

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Domácí report. silnice

8. ročník Táborských okruhů startuje již 18. dubna

Ve známém cyklistickém areálu Komora v Táboře odstartuje příští středu 18. dubna 2018 osmý ročník série populárních cyklistických kritérií TÁBORSKÉ OKRUHY - Velká cena ČEZ.

V letošním ročníku se objeví několik novinek a s nimi souvisejících změn.

Před hlavními kategoriemi odstartuje jako každoročně náborový závod pro děti a mládež, a to cyklistická soutěž škol – Hledá se mistr světa v cyklokrosu!, určená pro žáky 6., 7., 8. a 9. tříd. Tyto závody na 3 – 5 okruhů jsou určeny pro všechny příchozí děti a jedou se na horském kole. Boduje 30 žáků v každé kategorii. Body každého závodníka a započítávají do soutěže škol, počet žáků jedné školy není omezen. Závod škol začíná v 16:30 hodin.

Po závodě škol bude nově zařazen závod starších žáků a kadetů na 20 okruhů, který startuje v 17:05 hodin. Společně s touto kategorií bude startovat také kategorie žen. Starší žáci odstartují s 20vteřinovým předstihem před kadety a ženami. Starší žáci a kadeti startují jako jedna kategorie a budou jako jedna kategorie také vyhlašováni. Kategorie ženy bude vyhlášena zvlášť. První tři nejlepší závodníci kategorie žáci a kadeti obdrží finanční ceny, stejně jako ženy, muži a junioři.

Start závodu kategorií muži a junioři na 50 okruhů je v 17:40 hodin. Jak v závodě na 20 okruhů, tak v závodě na 50 okruhů se boduje každý průjezd 2 a 1 bodem, každý pátý okruh pak 5, 3, 2 a 1 bod a poslední okruh se boduje dvojnásobně. O napětí tedy bude postaráno až do konce závodu.

Závod se pojede za účasti předních českých cyklistů a bude natáčen internetovou televizí. Komentování se opět ujme zkušený moderátor Robert Skála. Další novinkou letošního ročníku bude oboustranná světelná tabule umístěná pod cílovou bránou, která zprostředkuje základní informace o průběhu závodu (počet zbývajících okruhů, průběžné pořadí, pořadí jednotlivých bodování, celkové výsledky) pro diváky i závodníky.

Závody pro kategorie muži, ženy a junioři jsou opět zařazeny do seriálu Giant Liga.

Další informace naleznete v propozicích závodu na www.cyklokros.cz.

K závodu se prosím přihlašujte online na www.cyklokros.cz/prihlasky, nejpozději den před závodem. V den závodu bude již online registrace uzavřena. Je možné se přihlásit také na místě, ovšem za zvýšené startovné.

Pořadatelé se těší na Vaši účast!

Zdroj: TZ

Foto: Tomáš Krejčí

Judita Lorencová
11.04.2018 | zobrazeno 371x