Hrdlička s Loskotem obsadili na MS páté místo

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Od roku 2019 se UCI MTB týmy musí registrovat přes online platformu dataride. V příloze naleznete př..

Informace k vydávání členských licencí ČSC 2019

Školení trenérů III. třídy Brno
Školení trenérů III. třídy Brno v sobotu 19. ledna od 9,00 hodin - neděle 20.ledna do 17,00 hodin. ..

SP Velká Británie ČT4 SPORT 21.12.2018 Záznam ze závodu světové série v dráhové cyklistice z Londýn...
SP Nizozemsko ČT4 SPORT 23.12.2018 Přímý přenos závodu mužů z nizozemského Namuru
SP Nizozemsko ČT4 SPORT 23.12.2018 Záznam závodu žen z nizozemského Namuru

Zahraniční report. silnice

Úspěchy uplynulého týdne ve WorldTour pelotonu

Dvě významné cyklistické události začátku sezóny byly na programu minulého týdne a čeští závodníci byli u toho. Roman Kreuziger (Mitchelton-Scott) se zúčastnil závodu, kterému se přezdívá „Cesta za sluncem“, tedy etapáku Paříž-Nice, Zdeněk Štybar (Quick-Step Floors) a Leopold König (Bora-Hansgrohe) se pak postavili na start závodu Tirreno-Adriatico.

Ve všech případech čeští jezdci nebyli na postu lídrů svých týmů, přesto ukázaly v úvodu sezóny velmi dobrou výkonnost a připravenost před dalšími klasikami. Roman Kreuziger od počátku pomáhal svému týmovému kolegovi Simonu Yatesovi (Mitchelton-Scott), kterému nakonec dopomohl k vítězství v královské etapě a celkovému druhému místu. Sám přitom obsadil velmi dobré 19. místo v celkové klasifikaci.

„Jsem trochu zklamaný, že jsme neudrželi žlutý dres, unikl nám jen o 4 sekundy. Se svým výkonem jsem ale spokojený, v kopcích jsem se cítil dobře a byl jsem schopen Yatesovi pomoci. Až do poslední etapy jsem nedokázal pořádně zregenerovat, v zimě, jaká byla. to moc nešlo,“ komentuje závod Roman. Nyní čeká týden tréninku doma, poté se přesune na Kanárské ostrovy, kde se bude připravovat na Ardenské klasiky.

Zdeněk Štybar zase ukázal skvělou formu v závodě Tirreno-Adriatico. Přesto, že pro jeho tým závod nedopadl podle představ, Zdeněk se blýskl v předposlední etapě, kdy rozjížděl spurt svému týmovému kolegovi Richezovi a sám přitom obsadil páté místo. Leopold König závod nedokončil.