Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Mistry republiky v časovce jsou Černý a Korvasová

Dráha Dráha

Čechman čtvrtý v keirinu na GP Brno

MTB MTB

Kulhavý a Škarnitzlová vyhráli na Zadově

BMX BMX

Bikrosařka Bartůňková došla na MS do semifinále

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Všichni Češi na SP handicapovaných v TOP 10

Trial Trial

Mistrovství republiky s vyhlídkou

Trial Ženská cyklistika

Ženy Dukly Praha získaly UCI body ve Švýcarsku


Zahraniční report. silnice

Sisr vyhrál Ronde van Drenthe (1.HC)

Závodník týmu CCC Sprandi Polkowice ovládl 56. ročník závodu Ronde van Drenthe (1.HC), zaznamenal tak své první profesionální vítězství v dresu ProContinentálního týmu a zároveň pro svůj tým vybojoval první vítězství letošní sezóny.

Franta byl v průběhu závodu velmi aktivní, ve vhodném momentu vyprovokoval útok, to se mu nakonec vyplatilo a za svými zády nechal na druhém místě Driese De Bondta (Vérandas Willems-Crelan) a na třetím Prebena Van Hecka (Sport Vlaanderen-Baloise).

„V týmu jsme neměli předem stanoveného lídra, prostě to nějak vyšlo. Když byl peloton za kopcem natažený, využil jsem toho a zkusil nastoupit. Odjeli jsme asi ve 4 lidech a dojeli dva závodníky, co byli ještě před námi, časem nás pak dostihlo dalších asi 6 závodníků a v takové sestavě jsme pokračovali do cíle,“ vysvětluje průběh závodu Sisr.

Český závodník údajně neměl svůj den, postupem času se ale cítil dobře natolik, že si zkoušel své síly mezi soupeři ještě před závěrečným spurtem. V závěru pak vše zdramatizoval později sedmý závodník Floris Gerts (Roompot-Nederlandse Loterij), který se pokusil dva kilometry před cílem od skupiny odtrhnout, Sisr ještě s jedním závodníkem se ho ale okamžitě vydali stíhat. Po jeho dostižení začala trojice taktizovat, takže 500 metrů před cílem byla zase skupinka kompaktní a o vítězství se rozhodlo ve spurtu deseti závodníků.

„V úniku jsem se vůbec netrápil, dokázal jsem dobře držet tempo. Soupeře jsem si už v průběhu závodu otestoval menšími nástupy, věřil jsem si tedy, že ve spurtu budu nejrychlejší,“ dodává vítěz závodu.

Sisra nyní čekají další tři jednorázové závody v Belgii a jeden ve Francii, nejlépe připravit a ukázat se by ale chtěl na dubnovém Brabantském šípu.

 

Výsledky: https://www.procyclingstats.com/race/ronde-van-drenthe/2018/result

 

 

 

Foto: fb CCC Sprandi Polkowice

Judita Lorencová
11.03.2018 | zobrazeno 427x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
VSA 2019 - MŠMT podmínky pro žadatele


Nominace na MČR sprint
V příloze naleznete nominaci na MČR ve sprintu v Plzni konaného v termínu 29.6. - 1.7.2018

PROJEKT LVÍ STOPA STARTUJE
Letos slavíme 100. let naší republiky ... WWW.LVISTOPA.CZ