Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

O víkendu vyvrcholí elitní i mládežnický KALAS CUP

Dráha Dráha

Babor a Lichnovský mistr ČR v madisonu

MTB MTB

Před finálem Pražského poháru vede Dukla o bod

BMX BMX

Bikros King of Prague

Cyklokros Cyklokros

Havlíková druhá, Nesvadba sedmý v Badenu

Sálovka Sálovka

Zlín uvidí ME v kolové U23

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Jahoda má další medaili

Trial Trial

Deštivé Slunečné údolí

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Kvalifikační kritéria LOH TOKYO 2020
Na zasedání Prezídia ČSC dne 10. 09. 2018 byl schválen český překlad kvalifikačních kritérií pro LOH..

UŽ JSTE ZANECHALI LVÍ STOPU ?
Oslavte sté výročí naší republiky pořádnou jízdou ... ŠKODA AUTO každý týden odměňuje nejpočetněj..

BEZPEČNÝ PÁTEK ...
Český svaz cyklistiky se stal partnerem akce společnosti Škoda Auto BEZPEČNÝ PÁTEK ...


Partneři ČSC

Zahraniční report. silnice

Jan Hirt o sobě dává vědět hned v úvodu sezóny

Debutant ve WorldTour pelotonu Jan Hirt má za sebou své první vystoupení v novém dresu v závodě Kolem Ománu, kde se jeho tým Astana radoval z celkového i etapových vítězství. Odchovanec brněnského Favoritu a polského CCC Sprandi Polkowice měl na úspěchu svého týmu nemalý podíl.

Jak se zdá, Jan Hirt se, jakožto nováček nejvyšší divize, rozkoukal velice rychle a v novém týmu už se cítí jako ryba ve vodě.

„Oproti prokontinentálnímu týmu je to obrovský posun. V týmu je výborná atmosféra, skvělé zabezpečení, všechno funguje. Na vše jsem si už zvykl a myslím, že už mě v chodu týmu nic nepřekvapí, cítím se v jeho fungování dobře zaběhlý,“ chválí si své nové působiště.

Oproti předchozím sezónám, kdy podle Honzy slov jeho vstup do sezóny nebyl příliš vydařený, se zdá, že v novém týmu tomu tak není.

„Před závody jsem byl na vysokohorském soustředění na Tenerife. Trénink byl také intenzivnější už v tomto přípravném období oproti minulým sezónám, takže jsem se už na prvních závodech cítil velmi dobře. Pro tým to také dopadlo, jak nejlépe mohlo, lepší start do sezóny už jsme mít snad ani nemohli,“ komentuje nastalé změny, které stojí za jeho dobrou formou.

Je vidět, že Hirt opravdu nic nepodcenil a ukázal, že bude platným členem týmu a jeho místo v sestavě je zasloužené. Také šéf týmu je s výběrem závodníka spokojený a chválí si, jakou je Hirt, zejména v těžkých stoupáních, oporou.  

„Na prvních závodech jsem se ukázal v dobrém světle. Měl jsem za úkol zůstat co nejdéle s Lopezem, měl jsem být jeho člověk, a to jsem splnil. Stejně tak bych mu měl pomáhat i v dalších závodech, abychom spolu hlavně na Giru, kde bude lídrem, dobře fungovali,“ upřesňuje svou úlohu v následujících závodech Honza.

Oproti ostatním českým profesionálům, kteří se chystají na jarní klasiky, bude Jan Hirt absolvovat další soustředění a na start se postaví až na Kolem Katalánska. Následovat bude Tour of the Alps a Giro d’Italia.

Zdá se tedy, že Honza má pro letošek úlohu v týmu jasnou, že zatím nebyl vybrán lídrem do některého závodu mu nevadí: „Na pozici domestika se cítím dobře. Mám pocit, že se dokážu i více zmáčknout, když jedu pro někoho, a ne pouze pro svůj individuální výsledek, takže mi to naprosto vyhovuje.“

Je velice sympatické, že zajímá také o start na nějaké z domácích akcí včetně české nejvyšší soutěže Kalas cupu v době, kdy v kalendáři nemá žádné týmové povinnosti. Může se tak stát, že čeští fanoušci budou mít možnost letos potkat Honzu i na českých silnicích.

 

 

foto: bettiniphoto.net

 

Judita Lorencová
23.02.2018 | zobrazeno 703x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Cyklistika v TV / zobrazit vše
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 24.09.2018 Záznam časovky družstev na světovém šampionátu v silniční cy...
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 24.09.2018 Přímý přenos časovky mužů do 23 let na světovém šampionátu v...
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 25.09.2018 Přímý přenos časovky mužů do 23 let na světovém šampionátu v...