Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

VC Hlohovce již tuto sobotu

Dráha Dráha

Dráhaři na MS bez placky, co na to trenéři?

MTB MTB

Kulhavý již Cape Epic vede

BMX BMX

Nominačníí kritéria pro výjezd reprezentace 2018

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři se připravují na Istrii

Sálovka Sálovka

V Plzni kralovaly týmy SC Svitávka

Handicapovaní Handicapovaní

Cíle handbikera Jahody? Ty nejvyšší!

Trial Trial

Osmé místo Koláře v Barceloně

Trial Ženská cyklistika

Ženy Dukly Praha chtějí vytvořit úspěšný tým


Zahraniční report. silnice

Jan Hirt o sobě dává vědět hned v úvodu sezóny

Debutant ve WorldTour pelotonu Jan Hirt má za sebou své první vystoupení v novém dresu v závodě Kolem Ománu, kde se jeho tým Astana radoval z celkového i etapových vítězství. Odchovanec brněnského Favoritu a polského CCC Sprandi Polkowice měl na úspěchu svého týmu nemalý podíl.

Jak se zdá, Jan Hirt se, jakožto nováček nejvyšší divize, rozkoukal velice rychle a v novém týmu už se cítí jako ryba ve vodě.

„Oproti prokontinentálnímu týmu je to obrovský posun. V týmu je výborná atmosféra, skvělé zabezpečení, všechno funguje. Na vše jsem si už zvykl a myslím, že už mě v chodu týmu nic nepřekvapí, cítím se v jeho fungování dobře zaběhlý,“ chválí si své nové působiště.

Oproti předchozím sezónám, kdy podle Honzy slov jeho vstup do sezóny nebyl příliš vydařený, se zdá, že v novém týmu tomu tak není.

„Před závody jsem byl na vysokohorském soustředění na Tenerife. Trénink byl také intenzivnější už v tomto přípravném období oproti minulým sezónám, takže jsem se už na prvních závodech cítil velmi dobře. Pro tým to také dopadlo, jak nejlépe mohlo, lepší start do sezóny už jsme mít snad ani nemohli,“ komentuje nastalé změny, které stojí za jeho dobrou formou.

Je vidět, že Hirt opravdu nic nepodcenil a ukázal, že bude platným členem týmu a jeho místo v sestavě je zasloužené. Také šéf týmu je s výběrem závodníka spokojený a chválí si, jakou je Hirt, zejména v těžkých stoupáních, oporou.  

„Na prvních závodech jsem se ukázal v dobrém světle. Měl jsem za úkol zůstat co nejdéle s Lopezem, měl jsem být jeho člověk, a to jsem splnil. Stejně tak bych mu měl pomáhat i v dalších závodech, abychom spolu hlavně na Giru, kde bude lídrem, dobře fungovali,“ upřesňuje svou úlohu v následujících závodech Honza.

Oproti ostatním českým profesionálům, kteří se chystají na jarní klasiky, bude Jan Hirt absolvovat další soustředění a na start se postaví až na Kolem Katalánska. Následovat bude Tour of the Alps a Giro d’Italia.

Zdá se tedy, že Honza má pro letošek úlohu v týmu jasnou, že zatím nebyl vybrán lídrem do některého závodu mu nevadí: „Na pozici domestika se cítím dobře. Mám pocit, že se dokážu i více zmáčknout, když jedu pro někoho, a ne pouze pro svůj individuální výsledek, takže mi to naprosto vyhovuje.“

Je velice sympatické, že zajímá také o start na nějaké z domácích akcí včetně české nejvyšší soutěže Kalas cupu v době, kdy v kalendáři nemá žádné týmové povinnosti. Může se tak stát, že čeští fanoušci budou mít možnost letos potkat Honzu i na českých silnicích.

 

 

foto: bettiniphoto.net

 

Judita Lorencová
23.02.2018 | zobrazeno 388x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Visegrad 4 pohár mtb český pohár - silnice 2015
Cyklistika v TV / zobrazit vše
ČT4 SPORT MS 2018 Nizozemsko 22.03.2018 Ohlédnutí za průběhem světového šampionátu v dráhové cyklist...
ČT4 SPORT Paříž - Nice 2018 27.03.2018 Dokument o průběhu letošního ročníku slavného francouzského ...
ČT4 SPORT Paříž - Nice 2018 29.03.2018 Dokument o průběhu letošního ročníku slavného francouzského ...
Informace ČSC
Velodrom znovu otevřen


Mimořádná volební konference ČSC
V příloze naleznete - seznam kandidátů na funkci prezidenta ČSC a člena VV ČSC, jednací řád a volebn..

Školení trenérů II. a III. třídy Terezín
Přihlášky do 25.12.2017 zaslat na mail: henke@ceskysvazcyklistiky.cz Zájemci prosím potvrdit ubyto..