Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Komise mládeže ČSC začala nastolovat změny

Dráha Dráha

Mládež si dělila medaile v omniu

MTB MTB

Registrace UCI Mountain Bike Teams 2019

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Czeczinkarová druhá, Heleke třetí v Rakousku

Sálovka Sálovka

Hrdlička s Loskotem obsadili na MS páté místo

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Registrace UCI Mountain Bike Teams 2019
Od roku 2019 se UCI MTB týmy musí registrovat přes online platformu dataride. V příloze naleznete př..

Informace k vydávání členských licencí ČSC 2019


Školení trenérů III. třídy Brno
Školení trenérů III. třídy Brno v sobotu 19. ledna od 9,00 hodin - neděle 20.ledna do 17,00 hodin. ..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
SP Velká Británie ČT4 SPORT 21.12.2018 Záznam ze závodu světové série v dráhové cyklistice z Londýn...
SP Nizozemsko ČT4 SPORT 23.12.2018 Přímý přenos závodu mužů z nizozemského Namuru
SP Nizozemsko ČT4 SPORT 23.12.2018 Záznam závodu žen z nizozemského Namuru

Partneři ČSC

Zahraniční report. silnice

Jan Hirt o sobě dává vědět hned v úvodu sezóny

Debutant ve WorldTour pelotonu Jan Hirt má za sebou své první vystoupení v novém dresu v závodě Kolem Ománu, kde se jeho tým Astana radoval z celkového i etapových vítězství. Odchovanec brněnského Favoritu a polského CCC Sprandi Polkowice měl na úspěchu svého týmu nemalý podíl.

Jak se zdá, Jan Hirt se, jakožto nováček nejvyšší divize, rozkoukal velice rychle a v novém týmu už se cítí jako ryba ve vodě.

„Oproti prokontinentálnímu týmu je to obrovský posun. V týmu je výborná atmosféra, skvělé zabezpečení, všechno funguje. Na vše jsem si už zvykl a myslím, že už mě v chodu týmu nic nepřekvapí, cítím se v jeho fungování dobře zaběhlý,“ chválí si své nové působiště.

Oproti předchozím sezónám, kdy podle Honzy slov jeho vstup do sezóny nebyl příliš vydařený, se zdá, že v novém týmu tomu tak není.

„Před závody jsem byl na vysokohorském soustředění na Tenerife. Trénink byl také intenzivnější už v tomto přípravném období oproti minulým sezónám, takže jsem se už na prvních závodech cítil velmi dobře. Pro tým to také dopadlo, jak nejlépe mohlo, lepší start do sezóny už jsme mít snad ani nemohli,“ komentuje nastalé změny, které stojí za jeho dobrou formou.

Je vidět, že Hirt opravdu nic nepodcenil a ukázal, že bude platným členem týmu a jeho místo v sestavě je zasloužené. Také šéf týmu je s výběrem závodníka spokojený a chválí si, jakou je Hirt, zejména v těžkých stoupáních, oporou.  

„Na prvních závodech jsem se ukázal v dobrém světle. Měl jsem za úkol zůstat co nejdéle s Lopezem, měl jsem být jeho člověk, a to jsem splnil. Stejně tak bych mu měl pomáhat i v dalších závodech, abychom spolu hlavně na Giru, kde bude lídrem, dobře fungovali,“ upřesňuje svou úlohu v následujících závodech Honza.

Oproti ostatním českým profesionálům, kteří se chystají na jarní klasiky, bude Jan Hirt absolvovat další soustředění a na start se postaví až na Kolem Katalánska. Následovat bude Tour of the Alps a Giro d’Italia.

Zdá se tedy, že Honza má pro letošek úlohu v týmu jasnou, že zatím nebyl vybrán lídrem do některého závodu mu nevadí: „Na pozici domestika se cítím dobře. Mám pocit, že se dokážu i více zmáčknout, když jedu pro někoho, a ne pouze pro svůj individuální výsledek, takže mi to naprosto vyhovuje.“

Je velice sympatické, že zajímá také o start na nějaké z domácích akcí včetně české nejvyšší soutěže Kalas cupu v době, kdy v kalendáři nemá žádné týmové povinnosti. Může se tak stát, že čeští fanoušci budou mít možnost letos potkat Honzu i na českých silnicích.

 

 

foto: bettiniphoto.net

 

Judita Lorencová
23.02.2018 | zobrazeno 858x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC