Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Používání kotoučových brzd od 1.1.2019

Dráha Dráha

V Paříži startuje SP dráhařů

MTB MTB

Cesnaková a Adel vítězi finále ČP v maratonu

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Havlíková i Nesvadba vyhráli i v Jičíně

Sálovka Sálovka

Rozřazovací turnaje juniorů v kolové

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

V Berlíně naposledy podle starých pravidel

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Používání kotoučových brzd od 1.1.2019
Prezídium schvaluje používání kotoučových brzd v silniční závodech ve všech kategoriích (ŽM, ŽS, KAD..

TÉMA PRO HOSTY V ČESKÉ TELEVIZI
Včerejší pořad České televize na programu ČT Sport, Téma pro hosty Michala Dusíka, se věnoval Mistro..

Upozornění ČSC
Dne 24.9.2018 bude z důvodu odstávky elektřiny v areálu ČSC uzavřen sekretariát.

Cyklistika v TV / zobrazit vše
SP 2018/19 Francie ČT4 SPORT 21.10.2018 Záznam ze závodu světové série z francouzského Saint-Quentin...
Paříž - Tours 2018 ČT4 SPORT 23.10.2018 Sestřih z průběhu jednoho z nejstarších jednorázových cyklis...
Český pohár 2018 ČT4 SPORT 24.10.2018 Ohlédnutí za letošním ročníkem domácího cyklistického poháru

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Junior Karel Vacek, želízko v ohni pro silniční MS

Junior Karel Vacek je bezesporu jedním z největších želízek v ohni české výpravy na letošní MS v Innsbrucku. Už v loňském roce prokázal své vrchařské schopnosti, například vítězstvím královské etapy na Závodě míru juniorů a trať v Rakousku by mu měla velmi vyhovovat.

Karel v loňském roce závodil v Itálii, kde také žil a chodil do školy: „Kája chodil v minulém roce denně do školy, prvoročáci v Itálii prostě musí, kontrolují jim absence, tak jsou nastavena pravidla. Leden a únor tedy kromě čtrnáctidenního soustředění strávil ve škole. Až po ní mohl jít na trénink, jezdil třeba jen jeden kopec několikrát, s čelovkou, aby něco natrénoval, ale objemy mu chyběly. Také to pro něj bylo nové prostředí, postupně si zvykal,“ říká jeho otec Karel Vacek st.

Na druhou stranu letos nenechává nic náhodě. Má za sebou kvalitní přípravu, absolvoval měsíc na běžkách, dokonce se účastnil lyžařských závodů, na kterých spolu s bratrem Mathiasem uspěli i v konkurenci specialistů na běžecké lyžování. Po přípravě na sněhu přišlo trénování v teple, příprava tedy probíhá dle plánu.

Karel už několikrát avizoval, že vrcholem sezóny bude právě zmiňované mistrovství světa, sezóna je ale do září ještě dlouhá.

„Poprvé pojede závody 15.3. v Itálii, od té doby tam budou závody každý víkend. První mezinárodní pak bude na začátku dubna, také v Itálii. Letos tam bude mít výhodu v tom, že už zná místní trasy, které jsou technicky těžké, ty závody se opakují,“ věří Vacek starší.

Kromě MS má ale přece jen vytyčené i další vrcholy. Pro domácí fanoušky bude tím nejzajímavějším Závod míru juniorů, který se tradičně koná v severních Čechách a celkové vítězství může Karlovi otevřít dveře do velké cyklistiky. Mimo to se chce soustředit také na prestižní italský etapák Giorni Orobica, kde by mu měl sedět profil trati.  

Od startu na domácím mistrovství Evropy zatím konkrétní očekávání nemá: „Zatím jsme se o tom nebavili, vzhledem k tomu, že není dosud známý profil trati, těžko říct, jak mu bude vyhovovat. V juniorské kategorii ale určitě máme šanci uspět a těžká kopcovitá trať by vyhovovala také třeba Nikole Noskové. Vše se ale bude odvíjet také od taktiky,“ komentuje Kájův otec.

Kromě závodu míru a ME letos uvidíme Karla také na domácím šampionátu. A vzhledem k tomu, že trať v Plzni nepatří k těm lehkým, má velké šance radovat se také z domácího titulu.

„Pokud mu to zdraví dovolí, v Plzni pojede. Mimo jiné také ze dvou důvodů, s Romanem starším jsem závodil a s mladším Kája občas trénuje, takže už kvůli tomu, trať bude také moc pěkná a zadruhé máme na Plzeň vazby, mistrák tam je pro naši rodinu srdcovka,“ doplňuje Vacek.

 

 

Judita Lorencová
11.02.2018 | zobrazeno 990x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC