Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Topforex-Lapierre představil tým a plány na sezónu

Dráha Dráha

Velodrom na Třebešíně přes zimu nespí

MTB MTB

Druhá sezona GAPP System–Cabtech MTB Racing Team

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Vyjádřené rozhodčích k vyloučení Hekeleho na MČR

Sálovka Sálovka

Hrdlička s Loskotem obsadili na MS páté místo

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Registrace UCI Mountain Bike Teams 2019
Od roku 2019 se UCI MTB týmy musí registrovat přes online platformu dataride. V příloze naleznete př..

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Junior Karel Vacek, želízko v ohni pro silniční MS

Junior Karel Vacek je bezesporu jedním z největších želízek v ohni české výpravy na letošní MS v Innsbrucku. Už v loňském roce prokázal své vrchařské schopnosti, například vítězstvím královské etapy na Závodě míru juniorů a trať v Rakousku by mu měla velmi vyhovovat.

Karel v loňském roce závodil v Itálii, kde také žil a chodil do školy: „Kája chodil v minulém roce denně do školy, prvoročáci v Itálii prostě musí, kontrolují jim absence, tak jsou nastavena pravidla. Leden a únor tedy kromě čtrnáctidenního soustředění strávil ve škole. Až po ní mohl jít na trénink, jezdil třeba jen jeden kopec několikrát, s čelovkou, aby něco natrénoval, ale objemy mu chyběly. Také to pro něj bylo nové prostředí, postupně si zvykal,“ říká jeho otec Karel Vacek st.

Na druhou stranu letos nenechává nic náhodě. Má za sebou kvalitní přípravu, absolvoval měsíc na běžkách, dokonce se účastnil lyžařských závodů, na kterých spolu s bratrem Mathiasem uspěli i v konkurenci specialistů na běžecké lyžování. Po přípravě na sněhu přišlo trénování v teple, příprava tedy probíhá dle plánu.

Karel už několikrát avizoval, že vrcholem sezóny bude právě zmiňované mistrovství světa, sezóna je ale do září ještě dlouhá.

„Poprvé pojede závody 15.3. v Itálii, od té doby tam budou závody každý víkend. První mezinárodní pak bude na začátku dubna, také v Itálii. Letos tam bude mít výhodu v tom, že už zná místní trasy, které jsou technicky těžké, ty závody se opakují,“ věří Vacek starší.

Kromě MS má ale přece jen vytyčené i další vrcholy. Pro domácí fanoušky bude tím nejzajímavějším Závod míru juniorů, který se tradičně koná v severních Čechách a celkové vítězství může Karlovi otevřít dveře do velké cyklistiky. Mimo to se chce soustředit také na prestižní italský etapák Giorni Orobica, kde by mu měl sedět profil trati.  

Od startu na domácím mistrovství Evropy zatím konkrétní očekávání nemá: „Zatím jsme se o tom nebavili, vzhledem k tomu, že není dosud známý profil trati, těžko říct, jak mu bude vyhovovat. V juniorské kategorii ale určitě máme šanci uspět a těžká kopcovitá trať by vyhovovala také třeba Nikole Noskové. Vše se ale bude odvíjet také od taktiky,“ komentuje Kájův otec.

Kromě závodu míru a ME letos uvidíme Karla také na domácím šampionátu. A vzhledem k tomu, že trať v Plzni nepatří k těm lehkým, má velké šance radovat se také z domácího titulu.

„Pokud mu to zdraví dovolí, v Plzni pojede. Mimo jiné také ze dvou důvodů, s Romanem starším jsem závodil a s mladším Kája občas trénuje, takže už kvůli tomu, trať bude také moc pěkná a zadruhé máme na Plzeň vazby, mistrák tam je pro naši rodinu srdcovka,“ doplňuje Vacek.

 

 

Judita Lorencová
11.02.2018 | zobrazeno 1093x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC