Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Jan Stöhr ovládl RBB Tour

Dráha Dráha

Petr Kelemen a Jan Voneš vyhráli v Singenu madison

MTB MTB

Kulhavý ani Cink v Albstadtu nedojeli

BMX BMX

Nominačníí kritéria pro výjezd reprezentace 2018

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovka Sálovka

Dvě juniorské medaile krasojezdců z ME

Handicapovaní Handicapovaní

Všichni Češi na SP handicapovaných v TOP 10

Trial Trial

Cyklotrial zahajuje v Blansku

Trial Ženská cyklistika

Ženy Dukly Praha chtějí vytvořit úspěšný tým


Domácí report. silnice

Junior Karel Vacek, želízko v ohni pro silniční MS

Junior Karel Vacek je bezesporu jedním z největších želízek v ohni české výpravy na letošní MS v Innsbrucku. Už v loňském roce prokázal své vrchařské schopnosti, například vítězstvím královské etapy na Závodě míru juniorů a trať v Rakousku by mu měla velmi vyhovovat.

Karel v loňském roce závodil v Itálii, kde také žil a chodil do školy: „Kája chodil v minulém roce denně do školy, prvoročáci v Itálii prostě musí, kontrolují jim absence, tak jsou nastavena pravidla. Leden a únor tedy kromě čtrnáctidenního soustředění strávil ve škole. Až po ní mohl jít na trénink, jezdil třeba jen jeden kopec několikrát, s čelovkou, aby něco natrénoval, ale objemy mu chyběly. Také to pro něj bylo nové prostředí, postupně si zvykal,“ říká jeho otec Karel Vacek st.

Na druhou stranu letos nenechává nic náhodě. Má za sebou kvalitní přípravu, absolvoval měsíc na běžkách, dokonce se účastnil lyžařských závodů, na kterých spolu s bratrem Mathiasem uspěli i v konkurenci specialistů na běžecké lyžování. Po přípravě na sněhu přišlo trénování v teple, příprava tedy probíhá dle plánu.

Karel už několikrát avizoval, že vrcholem sezóny bude právě zmiňované mistrovství světa, sezóna je ale do září ještě dlouhá.

„Poprvé pojede závody 15.3. v Itálii, od té doby tam budou závody každý víkend. První mezinárodní pak bude na začátku dubna, také v Itálii. Letos tam bude mít výhodu v tom, že už zná místní trasy, které jsou technicky těžké, ty závody se opakují,“ věří Vacek starší.

Kromě MS má ale přece jen vytyčené i další vrcholy. Pro domácí fanoušky bude tím nejzajímavějším Závod míru juniorů, který se tradičně koná v severních Čechách a celkové vítězství může Karlovi otevřít dveře do velké cyklistiky. Mimo to se chce soustředit také na prestižní italský etapák Giorni Orobica, kde by mu měl sedět profil trati.  

Od startu na domácím mistrovství Evropy zatím konkrétní očekávání nemá: „Zatím jsme se o tom nebavili, vzhledem k tomu, že není dosud známý profil trati, těžko říct, jak mu bude vyhovovat. V juniorské kategorii ale určitě máme šanci uspět a těžká kopcovitá trať by vyhovovala také třeba Nikole Noskové. Vše se ale bude odvíjet také od taktiky,“ komentuje Kájův otec.

Kromě závodu míru a ME letos uvidíme Karla také na domácím šampionátu. A vzhledem k tomu, že trať v Plzni nepatří k těm lehkým, má velké šance radovat se také z domácího titulu.

„Pokud mu to zdraví dovolí, v Plzni pojede. Mimo jiné také ze dvou důvodů, s Romanem starším jsem závodil a s mladším Kája občas trénuje, takže už kvůli tomu, trať bude také moc pěkná a zadruhé máme na Plzeň vazby, mistrák tam je pro naši rodinu srdcovka,“ doplňuje Vacek.

 

 

Judita Lorencová
11.02.2018 | zobrazeno 810x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Visegrad 4 pohár mtb český pohár - silnice 2015
silnice 2018
Cyklistika v TV / zobrazit vše
ČT4 SPORT MAGAZÍN CYKLISTIKY - KVĚTEN 2018... 01.06.2018 Informace o dění v cyklistice doma i ve světě za posledních ...
ČT4 SPORT MAGAZÍN CYKLISTIKY - KVĚTEN 2018... 02.06.2018 Informace o dění v cyklistice doma i ve světě za posledních ...
Informace ČSC
VYPLŇTE SVŮJ CYKLOŽIVOTOPIS A JEĎTE !!!
NA TOUR DE FRANCE !!! Dokažte svou vášeň pro cyklistiku a jeďte na Tour de France !!!

ČSC hledá dodavatele na Krále cyklistiky
Český svaz cyklistiky hledá dodavatele na zajištění galavečeru Král cyklistiky na období od roku 201..

Používání diskových brzd na národních závodech
Na jednání silniční komise dne 23.3.2018 bylo rozhodnuto, že možnost používání diskových brzd nebude..