Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Jan Hirt o sobě dává vědět hned v úvodu sezóny

Dráha Dráha

Pohár mládeže v Motole zná zbylé termíny

MTB MTB

Škarnitzl na Kypru končí, Kulhavý pátý

BMX BMX

Nominačníí kritéria pro výjezd reprezentace 2018

Cyklokros Cyklokros

V Nizozemsku slavil opět Kopecký, Boroš patnáctý

Sálovka Sálovka

SC Svitávka vyhrála 1. kolo Extraligy

Handicapovaní Handicapovaní

Cíle handbikera Jahody? Ty nejvyšší!

Trial Trial

Co čeká český cyklotrial v roce 2018?

Trial Ženská cyklistika

Ženy Dukly Praha chtějí vytvořit úspěšný tým


Domácí report. silnice

Junior Karel Vacek, želízko v ohni pro silniční MS

Junior Karel Vacek je bezesporu jedním z největších želízek v ohni české výpravy na letošní MS v Innsbrucku. Už v loňském roce prokázal své vrchařské schopnosti, například vítězstvím královské etapy na Závodě míru juniorů a trať v Rakousku by mu měla velmi vyhovovat.

Karel v loňském roce závodil v Itálii, kde také žil a chodil do školy: „Kája chodil v minulém roce denně do školy, prvoročáci v Itálii prostě musí, kontrolují jim absence, tak jsou nastavena pravidla. Leden a únor tedy kromě čtrnáctidenního soustředění strávil ve škole. Až po ní mohl jít na trénink, jezdil třeba jen jeden kopec několikrát, s čelovkou, aby něco natrénoval, ale objemy mu chyběly. Také to pro něj bylo nové prostředí, postupně si zvykal,“ říká jeho otec Karel Vacek st.

Na druhou stranu letos nenechává nic náhodě. Má za sebou kvalitní přípravu, absolvoval měsíc na běžkách, dokonce se účastnil lyžařských závodů, na kterých spolu s bratrem Mathiasem uspěli i v konkurenci specialistů na běžecké lyžování. Po přípravě na sněhu přišlo trénování v teple, příprava tedy probíhá dle plánu.

Karel už několikrát avizoval, že vrcholem sezóny bude právě zmiňované mistrovství světa, sezóna je ale do září ještě dlouhá.

„Poprvé pojede závody 15.3. v Itálii, od té doby tam budou závody každý víkend. První mezinárodní pak bude na začátku dubna, také v Itálii. Letos tam bude mít výhodu v tom, že už zná místní trasy, které jsou technicky těžké, ty závody se opakují,“ věří Vacek starší.

Kromě MS má ale přece jen vytyčené i další vrcholy. Pro domácí fanoušky bude tím nejzajímavějším Závod míru juniorů, který se tradičně koná v severních Čechách a celkové vítězství může Karlovi otevřít dveře do velké cyklistiky. Mimo to se chce soustředit také na prestižní italský etapák Giorni Orobica, kde by mu měl sedět profil trati.  

Od startu na domácím mistrovství Evropy zatím konkrétní očekávání nemá: „Zatím jsme se o tom nebavili, vzhledem k tomu, že není dosud známý profil trati, těžko říct, jak mu bude vyhovovat. V juniorské kategorii ale určitě máme šanci uspět a těžká kopcovitá trať by vyhovovala také třeba Nikole Noskové. Vše se ale bude odvíjet také od taktiky,“ komentuje Kájův otec.

Kromě závodu míru a ME letos uvidíme Karla také na domácím šampionátu. A vzhledem k tomu, že trať v Plzni nepatří k těm lehkým, má velké šance radovat se také z domácího titulu.

„Pokud mu to zdraví dovolí, v Plzni pojede. Mimo jiné také ze dvou důvodů, s Romanem starším jsem závodil a s mladším Kája občas trénuje, takže už kvůli tomu, trať bude také moc pěkná a zadruhé máme na Plzeň vazby, mistrák tam je pro naši rodinu srdcovka,“ doplňuje Vacek.

 

 

Judita Lorencová
11.02.2018 | zobrazeno 649x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
Visegrad 4 pohár mtb český pohár - silnice 2015
Cyklistika v TV / zobrazit vše
ČT4 SPORT MS 2018 Nizozemsko 28.02.2018 Záznam prvního dne světového šampionátu v dráhové cyklistice...
ČT4 SPORT MS 2018 Nizozemsko 01.03.2018 Záznam prvního dne světového šampionátu v dráhové cyklistice...
ČT4 SPORT MS 2018 Nizozemsko 01.03.2018 Záznam druhého dne světového šampionátu v dráhové cyklistice...
Informace ČSC
Velodrom znovu otevřen


Mimořádná volební konference ČSC
V příloze naleznete - seznam kandidátů na funkci prezidenta ČSC a člena VV ČSC, jednací řád a volebn..

Školení trenérů II. a III. třídy Terezín
Přihlášky do 25.12.2017 zaslat na mail: henke@ceskysvazcyklistiky.cz Zájemci prosím potvrdit ubyto..