Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Jan Stöhr ovládl RBB Tour

Dráha Dráha

Petr Kelemen a Jan Voneš vyhráli v Singenu madison

MTB MTB

Kulhavý ani Cink v Albstadtu nedojeli

BMX BMX

Nominačníí kritéria pro výjezd reprezentace 2018

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovka Sálovka

Dvě juniorské medaile krasojezdců z ME

Handicapovaní Handicapovaní

Všichni Češi na SP handicapovaných v TOP 10

Trial Trial

Cyklotrial zahajuje v Blansku

Trial Ženská cyklistika

Ženy Dukly Praha chtějí vytvořit úspěšný tým


Domácí report. silnice

Pardus Tufo Prostějov odcestuje do Toskánska

Kompletní sestava Pardus Tufo Prostějov se poprvé potká na soustředění v Toskánsku, kam se závodníci spolu realizačním týmem odeberou tuto sobotu.

Prostějovský oddíl letos udělal velkou změnu nejen ve svém názvu, ale také ve složení sestavy týmu. První najíždění kilometrů v teple tak bude především příležitostí, kde se závodníci mohou lépe poznat a tým stmelit. Zároveň si budou zvykat na nový materiál. Spolu s muži se budou v Toskánsku připravovat i někteří prostějovští junioři. 

„Díky tomu, že v Prostějově funguje středisko mládeže absolvují soustředění s muži i někteří junioři. Určitě to pro ně bude velkou motivací a posune je to dopředu. Trénink budou mít samozřejmě uzpůsobený, budou ale moci nasávat týmovou atmosféru a učit se od mužů vzájemné spolupráci, která je důležitá už v těchto kategoriích,“ vysvětluje trenér Michal Mráček.

Po pobytu v Toskánsku čeká tým mužů ještě soustředění na Rhodosu. Tam také završí přípravu prvním startem na závodech GP Rhodos a Tour of Rhodos, na kterých se poprvé představí v nových dresech od firmy Atex, která se letos navrací do silničního pelotonu. Kompletního představení nových partnerů se ale dočkáme až na oficiální týmové konferenci, kde také realizační tým sdělí své plány na letošní sezónu.

„Zatím je těžké stanovovat si konkrétní cíle. Tým hodně omladil a letošní sestava je spíše příslibem do budoucnosti, kluci budou především sbírat zkušenosti, rozkoukávat se. Na českém poháru a tuzemských závodech by se ale měli závodníci v kategorii U23 umisťovat v popředí. Ve svých řadách máme i zkušené závodníky, do těžkých závodů Karla Hníka a v hromadných dojezdech se zase umí prosadit Luděk Lichnovský. Určitě tedy pomýšlíme i na nějaké dílčí úspěchy,“ upřesňuje Mráček.  

 

 

Foto: archiv Pardus Tufo Prostějov

Judita Lorencová
31.01.2018 | zobrazeno 1197x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Visegrad 4 pohár mtb český pohár - silnice 2015
silnice 2018
Cyklistika v TV / zobrazit vše
ČT4 SPORT MAGAZÍN CYKLISTIKY - KVĚTEN 2018... 01.06.2018 Informace o dění v cyklistice doma i ve světě za posledních ...
ČT4 SPORT MAGAZÍN CYKLISTIKY - KVĚTEN 2018... 02.06.2018 Informace o dění v cyklistice doma i ve světě za posledních ...
Informace ČSC
VYPLŇTE SVŮJ CYKLOŽIVOTOPIS A JEĎTE !!!
NA TOUR DE FRANCE !!! Dokažte svou vášeň pro cyklistiku a jeďte na Tour de France !!!

ČSC hledá dodavatele na Krále cyklistiky
Český svaz cyklistiky hledá dodavatele na zajištění galavečeru Král cyklistiky na období od roku 201..

Používání diskových brzd na národních závodech
Na jednání silniční komise dne 23.3.2018 bylo rozhodnuto, že možnost používání diskových brzd nebude..