Čeští závodníci druhou nejúspěšnější výpravou ME

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

Sedm elitních Čechů na bikové ME

Bikrosařka Bartůňková došla na MS do semifinále

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovci na ME bez medaile

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Domácí report. cyklokros

V Mladé Boleslavi se pojede o cyklokrosové tituly

Pokud by jsme hledali nejcyklokrosovější české město, tak vážným kandidátem na tento titul by jistě byla Mladá Boleslav. V městě automobilů se pojede v sobotu 13. ledna domácí šampionát v elitních kategoriích a Mladá Boleslav bude jeho hostitelem již podvanácté. Ženy vyrazí na trať v 11:30, muži pak ve 12:50.

Předseda cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Petr Balogh považuje závod za druhý vrchol domácí sezony, tím prvním byl podzimní evropský šampionát v Táboře. "Velmi úspěšný byl ale i seriál Toi Toi Cupu, na němž startovali jezdci z více než deseti zemí. Z čeho mám ale největší radost, je až tři sta procentní nárůst startujících v mládežnických kategoriích. Z takové základny bude snadnější najít talenty a vrátit se na pozice, na něž je ve světě český cyklokros zvyklý. A šampionát v Mladé Boleslavi by domácí sezonu měl uzavřít tím nejlepším způsobem," přeje si Balogh.

A Petr Marek, zatím jediný kandidát na prezidenta Českého svazu cyklistiky, kterého si delegáti v závěru ledna, přidal. "Cyklokros je naše tradiční disciplína, zajímavá a atraktivní. Proto se do Mladé Boleslavi přijedu určitě podívat, ale tipovat vítěze si nedovoluji."

To reprezentační trenér Petr Dlask o favoritech ví. "Mezi ženami se nejlépe jeví trojice Pavla Havlíková, Nikola Nosková a Adéla Šafářová, tedy závodnice, které stály na stupních vítězů i před rokem v Hlinsku. Mezi muži bude obhajovat titul Michael Boroš a pokud bude zdravotně v pořádku (v současné době jej trápí nachlazení), tak je pro mě spolu s Adamem Ťoupalíkem největší spolufavorit. O zbylé místo na podium by si to měli rozdat Jan Nesvadba a Tomáš Paprstka, tedy dva nejlepší jezdci závodící doma," zaprorokoval si Petr Dlask.  Kromě mužů elite a U23 se na start postaví o desítka nejlepších juniorů a tři kadeti.

Šampionát bude zcela jistě náročný, zejména zásluhou počasí. "Potok Klenice se minulý týden vylil z koryta a trať byla pod vodou. Ta již ustoupila a současný stav okruhu je již naprosto regulérní, i když hodně mokrý," přidal ředitel závodu Antonín Ungerman.

S rolí komentátora šampionátu se v Mladé Boleslavi rozloučí komentátorská legenda Jindřich Pulman. Komentování cyklistiky se věnuje již padesát let a mistrovství v Mladé Boleslavu bude jeho čtyřicáté. A poslední.

09.01.2018 | zobrazeno 900x
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI