Bárta vede závod Tour de Loir et Cher

GP ČSC Velká cena Olomouckého kraje už za měsíc

Druhé kolo TOMKET MTB poháru vyhrál Kulhavý

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Svitávka na SP v Ailingenu osmá

EP handicapovaných v Praze opět oceněn UCI

Trialová sezona začíná

Prodej užitkového vozu
ČSC nabízí k prodeji užitkový vůz značky Renault Master rok výroby 2010, stav KM 260 700. Vaše nabí..

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde

Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Domácí report. cyklokros

V Mladé Boleslavi se pojede o cyklokrosové tituly

Pokud by jsme hledali nejcyklokrosovější české město, tak vážným kandidátem na tento titul by jistě byla Mladá Boleslav. V městě automobilů se pojede v sobotu 13. ledna domácí šampionát v elitních kategoriích a Mladá Boleslav bude jeho hostitelem již podvanácté. Ženy vyrazí na trať v 11:30, muži pak ve 12:50.

Předseda cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Petr Balogh považuje závod za druhý vrchol domácí sezony, tím prvním byl podzimní evropský šampionát v Táboře. "Velmi úspěšný byl ale i seriál Toi Toi Cupu, na němž startovali jezdci z více než deseti zemí. Z čeho mám ale největší radost, je až tři sta procentní nárůst startujících v mládežnických kategoriích. Z takové základny bude snadnější najít talenty a vrátit se na pozice, na něž je ve světě český cyklokros zvyklý. A šampionát v Mladé Boleslavi by domácí sezonu měl uzavřít tím nejlepším způsobem," přeje si Balogh.

A Petr Marek, zatím jediný kandidát na prezidenta Českého svazu cyklistiky, kterého si delegáti v závěru ledna, přidal. "Cyklokros je naše tradiční disciplína, zajímavá a atraktivní. Proto se do Mladé Boleslavi přijedu určitě podívat, ale tipovat vítěze si nedovoluji."

To reprezentační trenér Petr Dlask o favoritech ví. "Mezi ženami se nejlépe jeví trojice Pavla Havlíková, Nikola Nosková a Adéla Šafářová, tedy závodnice, které stály na stupních vítězů i před rokem v Hlinsku. Mezi muži bude obhajovat titul Michael Boroš a pokud bude zdravotně v pořádku (v současné době jej trápí nachlazení), tak je pro mě spolu s Adamem Ťoupalíkem největší spolufavorit. O zbylé místo na podium by si to měli rozdat Jan Nesvadba a Tomáš Paprstka, tedy dva nejlepší jezdci závodící doma," zaprorokoval si Petr Dlask.  Kromě mužů elite a U23 se na start postaví o desítka nejlepších juniorů a tři kadeti.

Šampionát bude zcela jistě náročný, zejména zásluhou počasí. "Potok Klenice se minulý týden vylil z koryta a trať byla pod vodou. Ta již ustoupila a současný stav okruhu je již naprosto regulérní, i když hodně mokrý," přidal ředitel závodu Antonín Ungerman.

S rolí komentátora šampionátu se v Mladé Boleslavi rozloučí komentátorská legenda Jindřich Pulman. Komentování cyklistiky se věnuje již padesát let a mistrovství v Mladé Boleslavu bude jeho čtyřicáté. A poslední.

09.01.2018 | zobrazeno 1270x