Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

René Andrle: Chci pomáhat mladým růst

Dráha Dráha

Češi na SP dráhařů v Minsku neuspěli

MTB MTB

GAPP System – Cabtech MTB Racing Team

BMX BMX

Bikrosaři Topinka a Bohuslávek úspěšní v Thajsku

Cyklokros Cyklokros

Kopecký třetí v Nommay, celkově vede

Sálovka Sálovka

Hrdličkové na medaili nedosáhli, skončili čtvrtí

Handicapovaní Handicapovaní

Ježkovo loučení a úspěchy českých reprezentantů

Trial Trial

Co čeká český cyklotrial v roce 2018?

Trial Ženská cyklistika

Ženy Dukly Praha chtějí vytvořit úspěšný tým


Domácí report. silnice

Dukla Praha kontinentálním týmem v roce 2018

Cyklistický oddíl armádního sportovního centra je neodmyslitelně spjat s dráhovou cyklistikou a silniční cyklistikou. V letošním roce bude navíc opět vlastnit licenci kontinentálního silničního týmu. Pražské „Dukláky“ tedy budeme v letošním roce opět vídat nejen na českých silnicích.

Přesto, že se v Dukle zaměřují na výchovu talentů v dráhové cyklistice, vzešlo z Dukly i několik úspěšných silničářů. V posledních letech to byl například Alois Kaňkovský, Vojtěch Hačecký nebo velmi talentovaný František Sisr.

V loňské sezóně se sice v týmové soutěži ČP neumístili na medailové příčce, přesto závodníci Dukly Praha zaznamenali několik významných úspěchů. V úvodu sezóny opanoval Nicolas Pietrula v mezinárodní konkurenci kritérium v německém Buttgenu. Na silničním mistrovství republiky pak do Dukly putovaly hned dvě medaile, z toho jeden titul mistra republiky. Nicolas Pietrula se jím stal v časovce jednotlivců v kategorii do 23 let, čímž si řekl o nominaci na silniční mistrovství Evropy. Na podium ho pak na třetím místě doprovodil týmový kolega Michal Kohout.

V týmu zůstávají zkušení závodníci jako je Hochmann, Kraus, Pietrula nebo Kohout. Z týmu SKC Tufo Prostějov se k nim přidá také Spudil a Štibingr. Pro Rozehnala, Kabrhela a Vavreka bude podle trenéra týmu mužů Milana Kadlece letošní sezóna důležitá především z hlediska sbírání zkušeností po přestupu do elitní kategorie z juniorů.

Konkrétní seznam jmen pro sezónu 2018 je následující:

Jiří Hochmann, Milan Kabrhel, Michal Kohout, Jan Kraus, Nicolas Pietrula, Jan Rozehnal, Martin Spudil, Matyáš Strupek, Matěj Štibingr, Dušan Vavrek a Martin Šmída.  

„Silniční tým Dukly Praha je velmi mladý a není klasickým silničním týmem s ambicemi uspět pouze v silničních závodech. Důvod, proč chceme znovu postavit silný silniční tým, úzce souvisí s přípravou jezdců především na dráhové závody. Jde o celosvětovou koncepci v souvislosti s aktuální skladbou olympijských dráhových disciplín a velmi úzkého prolnutí silničních a vytrvaleckých dráhových disciplín. Na nejlepších jezdcích světa pak přímo v praxi vidíme, jak je kombinace dráhy a silnice efektivní v přípravě na vrcholné podniky,“ dodává šéftrenér pražské Dukly, Viktor Zapletal.

Závodníky Dukly tak opět budeme potkávat na závodech českého poháru, jistě je ale uvidíme i na startu některých mezinárodních podniků.

„Tuzemský i zahraniční silniční program závodů v našem případě úzce souvisí s přípravou na vrcholné dráhové podniky. V tomto ohledu je tedy postaven i kalendář závodů, který je velmi pestrý a zahrnuje jak jednodenní, tak etapové závody odpovídající úrovně,“ sděluje informace k závodnímu programu trenér Milan Kadlec, jeden z historicky nejúspěšnějších odchovanců Dukly, který nyní stojí, mimo jiné i za trenérskou přípravou talentovaného Nicolase Pietruly nebo mistryně světa na dráze, Jarmily Machačové.

 

 

Foto: Jan Brychta/Světcyklistiky.cz

 

 

Judita Lorencová
04.01.2018 | zobrazeno 969x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
pohár mtb český pohár - silnice 2015 Toi Toi Cup 2017 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Mimořádná volební konference ČSC
V příloze naleznete - seznam kandidátů na funkci prezidenta ČSC a člena VV ČSC, jednací řád a volebn..

Školení trenérů II. a III. třídy Terezín
Přihlášky do 25.12.2017 zaslat na mail: henke@ceskysvazcyklistiky.cz Zájemci prosím potvrdit ubyto..

Nominace na MČR omnium 16.-17.12.2017
V příloze naleznete seznam nominovaných závodníků na MČR omnium, které se uskuteční 16.-17.12.2017..