Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Třetí díl KALAS CUPu už tuto sobotu ve Valticích

Dráha Dráha

Machačová druhá v žebříčku UCI v bodovačce

MTB MTB

V Řepích startuje STRABAG ČP pohár horských

BMX BMX

Nominačníí kritéria pro výjezd reprezentace 2018

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovka Sálovka

SC Svitávka vyhrála 3. Kolo MČR U23 v kolové

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní cyklisté v nových dresech

Trial Trial

Osmé místo Koláře v Barceloně

Trial Ženská cyklistika

Ženy Dukly Praha chtějí vytvořit úspěšný tým


Domácí report. silnice

Dukla Praha kontinentálním týmem v roce 2018

Cyklistický oddíl armádního sportovního centra je neodmyslitelně spjat s dráhovou cyklistikou a silniční cyklistikou. V letošním roce bude navíc opět vlastnit licenci kontinentálního silničního týmu. Pražské „Dukláky“ tedy budeme v letošním roce opět vídat nejen na českých silnicích.

Přesto, že se v Dukle zaměřují na výchovu talentů v dráhové cyklistice, vzešlo z Dukly i několik úspěšných silničářů. V posledních letech to byl například Alois Kaňkovský, Vojtěch Hačecký nebo velmi talentovaný František Sisr.

V loňské sezóně se sice v týmové soutěži ČP neumístili na medailové příčce, přesto závodníci Dukly Praha zaznamenali několik významných úspěchů. V úvodu sezóny opanoval Nicolas Pietrula v mezinárodní konkurenci kritérium v německém Buttgenu. Na silničním mistrovství republiky pak do Dukly putovaly hned dvě medaile, z toho jeden titul mistra republiky. Nicolas Pietrula se jím stal v časovce jednotlivců v kategorii do 23 let, čímž si řekl o nominaci na silniční mistrovství Evropy. Na podium ho pak na třetím místě doprovodil týmový kolega Michal Kohout.

V týmu zůstávají zkušení závodníci jako je Hochmann, Kraus, Pietrula nebo Kohout. Z týmu SKC Tufo Prostějov se k nim přidá také Spudil a Štibingr. Pro Rozehnala, Kabrhela a Vavreka bude podle trenéra týmu mužů Milana Kadlece letošní sezóna důležitá především z hlediska sbírání zkušeností po přestupu do elitní kategorie z juniorů.

Konkrétní seznam jmen pro sezónu 2018 je následující:

Jiří Hochmann, Milan Kabrhel, Michal Kohout, Jan Kraus, Nicolas Pietrula, Jan Rozehnal, Martin Spudil, Matyáš Strupek, Matěj Štibingr, Dušan Vavrek a Martin Šmída.  

„Silniční tým Dukly Praha je velmi mladý a není klasickým silničním týmem s ambicemi uspět pouze v silničních závodech. Důvod, proč chceme znovu postavit silný silniční tým, úzce souvisí s přípravou jezdců především na dráhové závody. Jde o celosvětovou koncepci v souvislosti s aktuální skladbou olympijských dráhových disciplín a velmi úzkého prolnutí silničních a vytrvaleckých dráhových disciplín. Na nejlepších jezdcích světa pak přímo v praxi vidíme, jak je kombinace dráhy a silnice efektivní v přípravě na vrcholné podniky,“ dodává šéftrenér pražské Dukly, Viktor Zapletal.

Závodníky Dukly tak opět budeme potkávat na závodech českého poháru, jistě je ale uvidíme i na startu některých mezinárodních podniků.

„Tuzemský i zahraniční silniční program závodů v našem případě úzce souvisí s přípravou na vrcholné dráhové podniky. V tomto ohledu je tedy postaven i kalendář závodů, který je velmi pestrý a zahrnuje jak jednodenní, tak etapové závody odpovídající úrovně,“ sděluje informace k závodnímu programu trenér Milan Kadlec, jeden z historicky nejúspěšnějších odchovanců Dukly, který nyní stojí, mimo jiné i za trenérskou přípravou talentovaného Nicolase Pietruly nebo mistryně světa na dráze, Jarmily Machačové.

 

 

Foto: Jan Brychta/Světcyklistiky.cz

 

 

Judita Lorencová
04.01.2018 | zobrazeno 1185x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Visegrad 4 pohár mtb český pohár - silnice 2015
silnice 2018
Cyklistika v TV / zobrazit vše
ČT4 SPORT MAGAZÍN CYKLISTIKY - BŘEZEN 2018... 20.04.2018 Informace o dění v cyklistice doma i ve světě za posledních ...
ČT4 SPORT MAGAZÍN CYKLISTIKY - DUBEN 2018 04.05.2018 Informace o dění v cyklistice doma i ve světě za posledních ...
ČT4 SPORT Gracia Orlová 2018 04.05.2018 Sestřih z průběhu etapového závodu v silniční cyklistice žen...
Informace ČSC
ČSC hledá dodavatele na Krále cyklistiky
Český svaz cyklistiky hledá dodavatele na zajištění galavečeru Král cyklistiky na období od roku 201..

Používání diskových brzd na národních závodech
Na jednání silniční komise dne 23.3.2018 bylo rozhodnuto, že možnost používání diskových brzd nebude..

Velodrom znovu otevřen