Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Používání kotoučových brzd od 1.1.2019

Dráha Dráha

Machačová šestá v bodovačce na SP v Paříži

MTB MTB

Cesnaková a Adel vítězi finále ČP v maratonu

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Havlíková i Nesvadba vyhráli i v Jičíně

Sálovka Sálovka

Rozřazovací turnaje juniorů v kolové

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

V Berlíně naposledy podle starých pravidel

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Používání kotoučových brzd od 1.1.2019
Prezídium schvaluje používání kotoučových brzd v silniční závodech ve všech kategoriích (ŽM, ŽS, KAD..

TÉMA PRO HOSTY V ČESKÉ TELEVIZI
Včerejší pořad České televize na programu ČT Sport, Téma pro hosty Michala Dusíka, se věnoval Mistro..

Upozornění ČSC
Dne 24.9.2018 bude z důvodu odstávky elektřiny v areálu ČSC uzavřen sekretariát.

Cyklistika v TV / zobrazit vše
SP 2018/19 Francie ČT4 SPORT 21.10.2018 Záznam ze závodu světové série z francouzského Saint-Quentin...
Paříž - Tours 2018 ČT4 SPORT 23.10.2018 Sestřih z průběhu jednoho z nejstarších jednorázových cyklis...
Český pohár 2018 ČT4 SPORT 24.10.2018 Ohlédnutí za letošním ročníkem domácího cyklistického poháru

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Dukla Praha kontinentálním týmem v roce 2018

Cyklistický oddíl armádního sportovního centra je neodmyslitelně spjat s dráhovou cyklistikou a silniční cyklistikou. V letošním roce bude navíc opět vlastnit licenci kontinentálního silničního týmu. Pražské „Dukláky“ tedy budeme v letošním roce opět vídat nejen na českých silnicích.

Přesto, že se v Dukle zaměřují na výchovu talentů v dráhové cyklistice, vzešlo z Dukly i několik úspěšných silničářů. V posledních letech to byl například Alois Kaňkovský, Vojtěch Hačecký nebo velmi talentovaný František Sisr.

V loňské sezóně se sice v týmové soutěži ČP neumístili na medailové příčce, přesto závodníci Dukly Praha zaznamenali několik významných úspěchů. V úvodu sezóny opanoval Nicolas Pietrula v mezinárodní konkurenci kritérium v německém Buttgenu. Na silničním mistrovství republiky pak do Dukly putovaly hned dvě medaile, z toho jeden titul mistra republiky. Nicolas Pietrula se jím stal v časovce jednotlivců v kategorii do 23 let, čímž si řekl o nominaci na silniční mistrovství Evropy. Na podium ho pak na třetím místě doprovodil týmový kolega Michal Kohout.

V týmu zůstávají zkušení závodníci jako je Hochmann, Kraus, Pietrula nebo Kohout. Z týmu SKC Tufo Prostějov se k nim přidá také Spudil a Štibingr. Pro Rozehnala, Kabrhela a Vavreka bude podle trenéra týmu mužů Milana Kadlece letošní sezóna důležitá především z hlediska sbírání zkušeností po přestupu do elitní kategorie z juniorů.

Konkrétní seznam jmen pro sezónu 2018 je následující:

Jiří Hochmann, Milan Kabrhel, Michal Kohout, Jan Kraus, Nicolas Pietrula, Jan Rozehnal, Martin Spudil, Matyáš Strupek, Matěj Štibingr, Dušan Vavrek a Martin Šmída.  

„Silniční tým Dukly Praha je velmi mladý a není klasickým silničním týmem s ambicemi uspět pouze v silničních závodech. Důvod, proč chceme znovu postavit silný silniční tým, úzce souvisí s přípravou jezdců především na dráhové závody. Jde o celosvětovou koncepci v souvislosti s aktuální skladbou olympijských dráhových disciplín a velmi úzkého prolnutí silničních a vytrvaleckých dráhových disciplín. Na nejlepších jezdcích světa pak přímo v praxi vidíme, jak je kombinace dráhy a silnice efektivní v přípravě na vrcholné podniky,“ dodává šéftrenér pražské Dukly, Viktor Zapletal.

Závodníky Dukly tak opět budeme potkávat na závodech českého poháru, jistě je ale uvidíme i na startu některých mezinárodních podniků.

„Tuzemský i zahraniční silniční program závodů v našem případě úzce souvisí s přípravou na vrcholné dráhové podniky. V tomto ohledu je tedy postaven i kalendář závodů, který je velmi pestrý a zahrnuje jak jednodenní, tak etapové závody odpovídající úrovně,“ sděluje informace k závodnímu programu trenér Milan Kadlec, jeden z historicky nejúspěšnějších odchovanců Dukly, který nyní stojí, mimo jiné i za trenérskou přípravou talentovaného Nicolase Pietruly nebo mistryně světa na dráze, Jarmily Machačové.

 

 

Foto: Jan Brychta/Světcyklistiky.cz

 

 

Judita Lorencová
04.01.2018 | zobrazeno 1541x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC