Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Čeští závodníci druhou nejúspěšnější výpravou ME

Dráha Dráha

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

MTB MTB

Sedm elitních Čechů na bikové ME

BMX BMX

Bikrosařka Bartůňková došla na MS do semifinále

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Trial Trial

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin


Domácí report. silnice

Dukla Praha kontinentálním týmem v roce 2018

Cyklistický oddíl armádního sportovního centra je neodmyslitelně spjat s dráhovou cyklistikou a silniční cyklistikou. V letošním roce bude navíc opět vlastnit licenci kontinentálního silničního týmu. Pražské „Dukláky“ tedy budeme v letošním roce opět vídat nejen na českých silnicích.

Přesto, že se v Dukle zaměřují na výchovu talentů v dráhové cyklistice, vzešlo z Dukly i několik úspěšných silničářů. V posledních letech to byl například Alois Kaňkovský, Vojtěch Hačecký nebo velmi talentovaný František Sisr.

V loňské sezóně se sice v týmové soutěži ČP neumístili na medailové příčce, přesto závodníci Dukly Praha zaznamenali několik významných úspěchů. V úvodu sezóny opanoval Nicolas Pietrula v mezinárodní konkurenci kritérium v německém Buttgenu. Na silničním mistrovství republiky pak do Dukly putovaly hned dvě medaile, z toho jeden titul mistra republiky. Nicolas Pietrula se jím stal v časovce jednotlivců v kategorii do 23 let, čímž si řekl o nominaci na silniční mistrovství Evropy. Na podium ho pak na třetím místě doprovodil týmový kolega Michal Kohout.

V týmu zůstávají zkušení závodníci jako je Hochmann, Kraus, Pietrula nebo Kohout. Z týmu SKC Tufo Prostějov se k nim přidá také Spudil a Štibingr. Pro Rozehnala, Kabrhela a Vavreka bude podle trenéra týmu mužů Milana Kadlece letošní sezóna důležitá především z hlediska sbírání zkušeností po přestupu do elitní kategorie z juniorů.

Konkrétní seznam jmen pro sezónu 2018 je následující:

Jiří Hochmann, Milan Kabrhel, Michal Kohout, Jan Kraus, Nicolas Pietrula, Jan Rozehnal, Martin Spudil, Matyáš Strupek, Matěj Štibingr, Dušan Vavrek a Martin Šmída.  

„Silniční tým Dukly Praha je velmi mladý a není klasickým silničním týmem s ambicemi uspět pouze v silničních závodech. Důvod, proč chceme znovu postavit silný silniční tým, úzce souvisí s přípravou jezdců především na dráhové závody. Jde o celosvětovou koncepci v souvislosti s aktuální skladbou olympijských dráhových disciplín a velmi úzkého prolnutí silničních a vytrvaleckých dráhových disciplín. Na nejlepších jezdcích světa pak přímo v praxi vidíme, jak je kombinace dráhy a silnice efektivní v přípravě na vrcholné podniky,“ dodává šéftrenér pražské Dukly, Viktor Zapletal.

Závodníky Dukly tak opět budeme potkávat na závodech českého poháru, jistě je ale uvidíme i na startu některých mezinárodních podniků.

„Tuzemský i zahraniční silniční program závodů v našem případě úzce souvisí s přípravou na vrcholné dráhové podniky. V tomto ohledu je tedy postaven i kalendář závodů, který je velmi pestrý a zahrnuje jak jednodenní, tak etapové závody odpovídající úrovně,“ sděluje informace k závodnímu programu trenér Milan Kadlec, jeden z historicky nejúspěšnějších odchovanců Dukly, který nyní stojí, mimo jiné i za trenérskou přípravou talentovaného Nicolase Pietruly nebo mistryně světa na dráze, Jarmily Machačové.

 

 

Foto: Jan Brychta/Světcyklistiky.cz

 

 

Judita Lorencová
04.01.2018 | zobrazeno 1318x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..

VSA 2019 - MŠMT podmínky pro žadatele