Karel Tyrpekl druhý na Visegrádské 4 v Maďarsku!

Bábek vyhrál keirin v Picenu

Bikovými mistry ČR Kulhavý a Škarnitzlová

Mistrem ČR v bikrosu je Dominik Topinka

Změny pravidel cyklokros

Sálovci na ME bez medaile

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Domácí report. silnice

Český pohár mládeže a žen na silnici 2018

Český pohár mládeže a žen na silnici zná své termíny. Seriál nejvyšší národní soutěže se bude skládat ze šesti závodů. Kromě již tradičních míst, kterými jsou Zbraslav, Kyjov, Milevsko či Hodkovice nad Mohelkou také nově zavítá do Jeseníku a Židovic.

Výsledky těchto šesti závodů budou započítávány do celkového hodnocení stejným způsobem bodování jako v letošním roce. Všem závodům, kromě poháru v Milevsku, předchází vložený závod, který se ale do celkového hodnocení nebude počítat. Start poháru je tak vždy naplánován na neděli.

Pro závodníky je ale jistě pozitivní, že budou moci poměřit své síly se soupeři také v sobotu a nepřijdou o závodění na oblíbených trasách jako jsou Soběslavské okruhy nebo kritérium na lyžařském Kolečku v Jablonci nad Nisou.

Očekává se, že organizace všech závodů bude na vysoké úrovni. Český svaz cyklistiky se rozhodl seriál závodu zkvalitnit a pořadatele podpořit. Jejich záměrem není uspořádat co nejvíce závodů pro mládež, které budou tak časté, že nebudou mít mezi závody mnoho prostoru pro trénink, ale připravit několik vybraných a kvalitně zabezpečených akcí.

7. 4. 2018 Kritérium Soběslav

8. 4. 2018 1. ČP Zbraslav

14. 4. 2018 Kritérium Kyjovské Slovácko

15. 4. 2018 2. ČP Kyjovské Slovácko

13. 5. 2018 3. ČP Milevsko

9. 6. 2018 Silniční závod Jeseník

10. 6. 2018 4. ČP Jeseník

8. 9. 2018 Kritérium Jablonec nad Nisou

9. 9. 2018 5. ČP Hodkovice nad Mohelkou

22. 9. 2018 Kritérium Terezín

23. 9. 2018 6. ČP Židovice

V delší přestávce mezi čtvrtým a pátým závodem se bude konat vrchol sezóny mládežnických kategorií – národní šampionát. Žáci a kadeti budou o tituly bojovat tentokrát na Moravě. Na start časovky se vydají z obce Pňovice a profil trati bude vyhovovat vyznavačům rovinatých časovek. Kopcovitý ale bude silniční závod, který bude startovat v obci Jívová. Junioři a ženy mají na programu mistrovské závody společně s muži v Plzni.

Boje o body do celkového hodnocení budou jistě zajímavé, většina celkových vítězů z letošní sezóny postupuje o kategorii výše a jsme zvědaví, která nová jména budeme vídat na předních příčkách. Jedinými závodnicemi, které mohou ve své kategorii obhájit prvenství, jsou juniorka Markéta Hájková a žena Tereza Neumanová. Obě jmenované a mnoho dalších juniorek, juniorů a žen U23 pak také budou usilovat o nominaci na domácí mistrovství Evropy, následně na Mistrovství světa v Innsbrucku.

Že je pro mládež český pohár prestižní soutěží potvrzují i slova reprezentačního trenéra Tomáše Konečného:

„Výsledky českého poháru jsou pro mě odrazovým můstkem pro sestavování juniorské reprezentace, potažmo nominace na větší akce. Týká se to ale nejen juniorů, ale také kadetů druhým rokem, které také sleduji. Musím mít přehled o tom, kteří vyčnívají a budou schopni nahradit juniory, které odchází do kategorie mužů v následující sezóně.“

Foto: Jan Brychta/Světcyklistiky.cz

Judita Lorencová
04.12.2017 | zobrazeno 3537x
Změny pravidel cyklokros
V sekci administrativa naleznete aktualizovaná pravidla cyklokrosu UCI a ČSC pro sezónu 2018/2019.

Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..