Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Používání kotoučových brzd od 1.1.2019

Dráha Dráha

V Paříži dráhaři na SP dnes bez úspěchu

MTB MTB

Cesnaková a Adel vítězi finále ČP v maratonu

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Cyklokrosový junior Ježek třetí v SP

Sálovka Sálovka

Rozřazovací turnaje juniorů v kolové

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

V Berlíně naposledy podle starých pravidel

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Používání kotoučových brzd od 1.1.2019
Prezídium schvaluje používání kotoučových brzd v silniční závodech ve všech kategoriích (ŽM, ŽS, KAD..

TÉMA PRO HOSTY V ČESKÉ TELEVIZI
Včerejší pořad České televize na programu ČT Sport, Téma pro hosty Michala Dusíka, se věnoval Mistro..

Upozornění ČSC
Dne 24.9.2018 bude z důvodu odstávky elektřiny v areálu ČSC uzavřen sekretariát.

Cyklistika v TV / zobrazit vše
SP 2018/19 Francie ČT4 SPORT 21.10.2018 Záznam ze závodu světové série z francouzského Saint-Quentin...
Paříž - Tours 2018 ČT4 SPORT 23.10.2018 Sestřih z průběhu jednoho z nejstarších jednorázových cyklis...
Český pohár 2018 ČT4 SPORT 24.10.2018 Ohlédnutí za letošním ročníkem domácího cyklistického poháru

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Velké změny v sestavě SKC Tufo Prostějov

Konkrétní sestavu závodníků pro následující sezónu už zná i SKC Tufo Prostějov. Už po několik desítek let v prostějovském oddíle úspěšně kombinují silnici s dráhou a logicky tomu odpovídá také smíšené složení týmu.

Z největších úspěchů v letošním roce můžeme určitě vyzdvihnout počínání nadějného Jakuba Otruby, který ve své první sezóně mezi elitou na silnici vybojoval UCI body, nominaci na MS a účast na Tour de l’Avenir. Za dráhu to pak jednoznačně je titul mistra světa, který vybojoval Adrian Teklinski ve scratchi, a bronzová medaile z MS v bodovačce Wojciecha Pszczolarskeho.

Závodníci letos dosáhli mnoha dílčích úspěchů, přesto ale oddíl, který byl ještě v loňském roce jedním z adeptů na vítězství v soutěží týmů v celkovém hodnocení českého poháru letos nevybojoval ani pódiové umístění. Proto se vedení rozhodlo udělat větší změny v soupisce pro rok 2018, než bylo v minulých letech zvykem.

„Letos jsme udělali více změn. Zahálka s Otrubou dostali nabídky do lepšího týmu a odchodu jsme samozřejmě nebránili. Zahálka u nás závodil poctivě a se zapálením čtyři nebo pět sezón a vždy k tréninku i závodům přistupoval poctivě a svědomitě. Otruba je zase velkou nadějí v kategorii do 23 let. Závodní atmosféra se ale u ostatních mladých závodníků průběžně vytrácela, někteří byli bez zápalu, takže jsme udělali změny, aby přišla nová krev,“ popisuje důvody velkých změn předseda klubu Petr Šrámek.

Z původní sestavy tak zůstávají pouze dvě jména – Luděk Lichnovský a Wojciech Pszcolarski. Nově příchozí závodníci by měli posílit tým jak na dráze, tak na silnici. Tým celkově hodně omládne, na druhou stranu bude v jeho čele stát velmi zkušený závodník.

Není už tajemstvím, že do Prostějova míří juniorský mistr světa ve scratchi Daniel Babor. Z juniorských řad pak přichází ještě reprezentant Karel Tyrpekl, Marek Dolníček nebo prostějovský odchovanec Tomáš Bárta. Novou tváří na české scéně pak bude ukrajinský závodník Nikita Zubenko. Velkým překvapením je pak jméno poslední posily zejména do silničních etapových závodů – do modrožlutých barev se v příští sezóně oblékne Karel Hník.

„Karlovi letošní sezóna, ve které se potýkal se zdravotními problémy, moc nevyšla. Je výborný vrchař a určitě se chce vrátit mezi nejlepší. Velkou motivací mu určitě bude probojovat se do reprezentačního týmu, už v minulosti se dostal do sestavy na MS v Richmondu a trať v Innsbrucku by mu měla vyhovovat. Ostatní mladí závodníci se od něj jistě budou mít co učit,“ okomentoval trenér Michal Mráček.

„Musíme brát ohled na to, že chceme mít dobře složený tým jak pro dráhu, tak pro silnici. Olomoucký kraj dráhovou cyklistiku podporuje, má zde velké divácké zázemí a my na to samozřejmě bereme ohled. Největší posilou by v tomto směru měl být Dan Babor, nebo stávající závodníci Wojciech a Lůďěk. Většinu nováčků pak vytipovali trenéři Mráček a Konečný. Jsme také rádi, že u nás zůstává odchovanec Tomáš Bárta, je velice talentovaný a věříme, že se prosadí i v pelotonu dospělých. Pro silnici pak bude určitě velkou posilou Karel Hník,“ dodává Petr Šrámek.

 

Foto: Archiv SKC Tufo Prostějov

Judita Lorencová
03.12.2017 | zobrazeno 1629x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC