Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Karel Tyrpekl druhý na Visegrádské 4 v Maďarsku!

Dráha Dráha

Bábek vyhrál keirin v Picenu

MTB MTB

Bikovými mistry ČR Kulhavý a Škarnitzlová

BMX BMX

Mistrem ČR v bikrosu je Dominik Topinka

Cyklokros Cyklokros

Změny pravidel cyklokros

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Trial Trial

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin


Zahraniční report. dráha

Sprinteři v Miltonu na stupních vítězů

Trio Pavel Kelemen, David Sojka a Martin Čechman vybojovalo na závodu Světovém poháru v kanadském Miltonu bronzové medaile v týmovém sprintu. V souboji o třetí místo porazili favorizované Francouze, které předstihli o 176 tisícin sekundy. Pavel Kelemen navíc obsadil v keirinu osmou příčku.

Naše trio po pátém místě v kvalifikaci (44,927) nastoupilo v prvním kole proti Korejcům, které předčilo a časem 44,235 a postoupilo do souboje o bronz. V něm sprinteři Dukly Brno zajeli ještě rychleji (44,094) a poradili si s francouzskou trojicí Melvin Landerneau, Rayan Helal, Francois Pervis. Závod vyhrála trojice Nového Zélandu po finálovém vítězství nad Británií. Skvělý úspěch v této disciplíně naši závodníci vybojovali přesto, že Kelemen střídal starty v týmovém sprintu s rozjížďkami v keirinu.

V něm mu těsně uniklo šestičlenné finále, v malém finále skončil druhý za Ukrajincem Andrijem Vynokurovem a byl celkově osmý. Zatímco Čechman a Sojka si už mohli vychutnávat slastné bronzové pocity, Kelemen šel na semifinále keirinu. To mu těsně uniklo a v malém finále bral parádní druhé místo, celkově tedy osmé. Zvítězil Harrie Lavreysen z Nizozemí, madison ovládli Belgičané Kenny de Kettele a Lindsay de Vylder, Češi Jan Kraus a Jiří Hochmann obsadili 11. místo.

Ženský sprint ovládla tradičně Němka Kristina Vogelová a omnium se stalo naprosto jasnou záležitostí Jumi Kadžiharaové z Japonska, která vyhrála jeho všechny čtyři disciplíny, Jarmila Machačová obsadila 12. místo a kanadské kvarteto ve finále stíhacího závodu dojelo čtveřici Nového Zélandu.

Výsledky:

Muži:

Týmový sprint:

Finále: Nový Zéland (Dawkins, Mitchell, Webster) 43,336 - Británie (Caerlin, Hindes, Skinner) 43,922, o 3. místo: ČR (Kelemen, Čechman, Sojka) 44,094 - Francie (Helal, Landerneau, Pervis) 44,270, 5. Korejská rep., 6. Španělsko.

Keirin:

1. Lavreysen (Niz.), 2. Oliva (Brit.), 3. Eilers (Něm.), 4. Wakimoto (Jap.), 5. Pervis (Fr.), 6. Barette (Kan.), ...8. Kelemen (ČR).

Madison:

1. de Kettele, de Vylder (Belg.) 32, 2. Sexton, C. Stewart (N. Zél.) 26, 3. M. Stewart, Wood (Brit.) 25, 4. Larsen, Krigbaum (Dán.) 23, 4. Holloway, Hegyvary (USA) 11, 6. Gladyš, Hryniv (Ukr.) 8, ...11. Kraus, Hochmann (ČR) -20.

Ženy:

Sprint:

Finále: Vogelová (Něm.) - Braspennincxová (Niz.) 2:0, o 3. místo: van Riessenová (Niz.) - Hansenová (N. Zél.) 2:1.

Omnium:

1. Kadžiharaová (Jap.) 154, 2. Beveridgeová (Kan.) 120, 3. Dickinsonová (Brit.) 118, 4. Salazarová (Mex.) 98, 5. Barbieriová (It.) 93, 6. Baleisyteová (Lit.) 92, ...12. Machačová (ČR) 55.

Stíhací závod družstev:

Finále: Kanada - Nový Zéland dostižen, o 3. místo: Francie 4:32,466 - Japonsko 4:35,550.

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
03.12.2017 | zobrazeno 1389x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Změny pravidel cyklokros
V sekci administrativa naleznete aktualizovaná pravidla cyklokrosu UCI a ČSC pro sezónu 2018/2019.

Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..