Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Karel Tyrpekl druhý na Visegrádské 4 v Maďarsku!

Dráha Dráha

Bábek vyhrál keirin v Picenu

MTB MTB

Bikovými mistry ČR Kulhavý a Škarnitzlová

BMX BMX

Mistrem ČR v bikrosu je Dominik Topinka

Cyklokros Cyklokros

Změny pravidel cyklokros

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Trial Trial

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin


Domácí report. cyklokros

V Milovicích vítězí Konwa a Havlíková

Spanilá jízda letošním seriálem Toi Toi Cupu Pavly Havlíkové (KC Kooperativa Jablonec n.N.) pokračovala i dnes v Milovicích. Ani v šestém, předposledním dílu seriálu, nenašla přemožitelku. Mezi muži zaskočil všechny naše jezdce Polák Marek Konwa, který vyhrál letos poprvé. Tomáš Paprstka dojel třetí a i nadále vede průběžné pořadí.

Od druhého z devíti kol se na čele závodu usadila dvojice kolínských jezdců Paprstka a Jan Nesvadba a dlouho se je marně snažil stíhal Konwa, který poměrně patně odstartoval. Nevzdal se a naopak náskok vedoucího dua neustále snižoval. V polovině závodu se dotáhl na čelo a naopak Paprstka začal ztrácet kontakt.

V dramatickém závěru Konwa dokázal Nesvadbovi ujet už v technické pasáži a získal první vítězství. V souboji o čtvrté místo uspěl Slovák Ondrej Glajza, který nejprve Martina Bínu (Kolokrám.cz-Svijany) dojel a v závěru měl více sil.

„Chtěl jsem moc vyhrát. Bohužel jsem nechytnul správné tempo, navíc jsem dost tahal, protože jsem nechtěl, aby nás Konwa dojel. Nepodařilo se nám to, beru to jako týmovou prohru. Marek nás dneska vyškolil. Ale zasloužil si to, byl nejsilnější,“ přiznal Jan Nesvadba.

Havlíková potvrdila svoji letošní domácí neporazitelnost a s přehledem zvítězila. Stále lepšící se Adéla Šafářová (Nutrend Specialized) uhájila druhé místo před často chybující Nikolou Noskovou ((VZW Cyclocross Vorselaar).

„Původně jsem si myslela, že to bude vyrovnanější. Konečně jsme si vyzkoušely kluzký povrch. Ze začátku jsme se s tím sice praly, protože trať byla jiná, než když jsme si ji vyzkoušely o tréninku. Nakonec jsme se s tím zdárně popraly. Sice jsem i dál neporažená, ale radši bych to vyměnila za lepší zahraniční výsledky. Nechci nic snižovat, ale doma závodíme jen mezi sebou. Venku se jede od startu nadoraz a ještě se zrychluje. Radši bych, kdybychom se vyrovnaly světu,“ okomentoval Pavla Havlíková.

Výsledky:

Muži:

1. Konwa (Pol.) 1:03:34, 2. Nesvadba +6, 3. Paprstka (oba (Expres CZ - Scott team Kolín) +1:31, 4. Glajza (SR) +2:42, 5. Bína (Kolokrám.cz-Svijany) +2:55, 6. Schubert (ČEZ Cyklo Team Tábor) +3:12.

Pořadí po šesti závodech:

1. Paprstka 173, 2. Konwa 165, 3. Nesvadba 165, 4. Glajza 122, 5. Hekele (Stevens Bikes - Emilio Sport) 119, 6. Bína 117.

Ženy:

1. Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n.N.) 40:50, 2. Šafářová (Nutrend Specialized) +33, 3. Nosková (VZW Cyclocross Vorselaar) +1:07, 4. Heiglová (Rak.) +2:36, 5. Keseg Števková (SR) 2:43, 6. Kuntová (Ghost Team) +2:52.

Pořadí po šesti závodech:

1. Havlíková 180, 2. Heiglová 151, 3. Ungermanová (KC Kooperativa Jablonec n.N.) 136, 4. Keseg Števkobá 131, 5. Kuntová 126, 6. Mišoňová (Sokol Veltěž) 113.

Junioři:

1. Schierl (Expres CZ - Scott team Kolín) 38:15, 2. J. Ťoupalík (Cycling academy Tábor) +19, 3. Hník (Mapei Kaňkovský) +22, 4. Říman (Cyklo Team Kolarna) +27, 5. ACK Stará Ves n. Ondřejnicí +1:01, 6. Ježek (Ivar CS Author team) +1:09.

Pořadí po deseti závodech:

1. Schierl 266, 2. Ježek 245, 3. Hník 234, 4. Říman 234, 5. Mikšaník 188, 6. Čech (KC Kooperativa Jablonec n.N.) 185.

CÍCHA JAROSLAV
02.12.2017 | zobrazeno 610x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Změny pravidel cyklokros
V sekci administrativa naleznete aktualizovaná pravidla cyklokrosu UCI a ČSC pro sezónu 2018/2019.

Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..