Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Trenér Vršecký úspěšně vychovává mladé talenty

Dráha Dráha

Dráhaři si rozdělí medaile v omniu

MTB MTB

Strabag Cup 2018 se šesti závody

BMX BMX

Bikrosaři Topinka a Bohuslávek úspěšní v Thajsku

Cyklokros Cyklokros

Havlíková nadále vede seriál EKZ Cross

Sálovka Sálovka

Hrdličkové na medaili nedosáhli, skončili čtvrtí

Handicapovaní Handicapovaní

Ježkovo loučení a úspěchy českých reprezentantů

Trial Trial

Cyklotrialové gala

Trial Ženská cyklistika

Neumanová: „Nejvíce se mi líbil pohár v Plzni.“


Domácí report. silnice

SKC Tufo Prostějov v sezóně 2017

Mládež SKC TUFO Prostějov – Profesionální přípravou a zabezpečením, k profesionální sportovní kariéře.

„Letošní bilancování sportovních výsledků mládeže SKC TUFO Prostějov je velmi příjemné. Naši junioři a juniorky byli jako vždy kostrou juniorského národního týmu pro dráhu i silnici a taky zástupci mladších kategorií patřili v domácích soutěžích vždy k absolutní špičce,“ hodnotí sezónu předseda klubu Petr Šrámek.  

Ze světových soutěží se podařilo zástupcům žlutomodrého týmu přivézt několik skvělých umístění, nad kterými vyčnívá bronzová medaile z ME na dráze, kterou vybojoval náš rychlík Jakub Šťastný. K evropskému bronzu Kuba ještě přidal nepopulární čtvrté místo z MS, ale protože v juniorech bude závodit i v příštím roce, určitě ještě nějaký cenný kov přidá. Také juniorka Ema Cetkovská si na ME a MS připsala několik slibných umístění. Nejlepšího individuálního výsledku dosáhla 7. místem na ME ve vylučovacím závodě.

Tomáš Bárta byl celoročně pevnou součástí juniorského reprezentačního družstva silničářů a mimo zisku cenných bodů do rankingu UCI se mu podařil i velmi slušný výsledek v silničním závodě na ME, kde jako nejlepší z Čechů, obsadil 18. místo. V neposlední řadě zásluhou práce exmistryně světa Jany Horákové, která se stará o přípravu mladé skupiny BMX, máme v klubu mistryni Evropy v kategorii G7, a to Štěpánku Fremlovou.

Cesta do juniorské a posléze dospělé reprezentace je však dlouhá, a proto je třeba pracovat už s těmi nejmladšími adepty cyklistiky. Odměnou za společnou práci se staly výsledky v letošní sezoně, kdy mladí cyklisté získali řadu skvělých úspěchů.

Nejprve tedy statistická bilance počtu medailových umístění. Mládežníci SKC TUFO Prostějov vybojovali na domácích šampionátech v uplynulé sezóně celkem 65 medailových umístění z dráhy, silnice a BMX. Kompletní medailová bilance všech členů národního SCM Prostějov se pak vyšplhala na skvělý počet 108 mistrovských medailí. 

Připomeňme si tedy alespoň ty, kteří vystoupali na stupínek nejvyšší a pro svůj klub vybojovali tituly mistrů republiky. 

Královskou disciplínou cyklistiky je silnice, proto začneme zde. Mistry republiky v silničním závodě jednotlivců se stali kadet Lukáš Kolařík a st. žákyně Gabriela Bártová, která ke zlatu ze silnice přidala další dva mistrovské tituly na dráze.

V klubu si velmi vážíme mistrovských titulů ve stíhacím závodě družstev, které jsme vybojovali ve všech chlapeckých mládežnických kategoriích. V týmové stíhačce nám jedním závodníkem v žácích a stejně tak v kadetech vypomohl závodník z Olomouce a v juniorech zase závodník Příbrami, přičemž všichni byli členy prostějovského SCM. Zlato a mistrovské dresy získali naši junioři i v team sprintu.

Doslova medailovou žeň předvedla juniorka Ema Cetkovská, která vybojovala dva mistrovské tituly a celkem získala 10 mistrovských medailí. Jakub Šťastný, získal sice pouze šest cenných kovů, ovšem těchto šest cenných kovů představuje šest mistrovských titulů!

Mistrovský titul dále vybojovala dvojice juniorů Jakub Šťastný – Antonín Kostiha v madisonu, žák Matyáš Koblížek ve sprintu a kadet René Smékal na 500m s pevným startem.

Po letošní sezóně zamíří z prostějovského klubu hned čtveřice závodníků do resortních klubů Dukly a další dva do OLYMP centra ministerstva vnitra. Věříme, že všem šesti se bude dařit dále rozvíjet svůj potenciál a budou vzorem pro naše další mladé adepty cyklistiky.

Právě mladým adeptům cyklistiky je určeno rozšíření zázemí cyklistického klubu, jehož dostavba v areálu velodromu právě finišuje. Prostějov je město, které sportu fandí a disponuje veškerým potřebným zázemím pro špičkovou sportovní přípravu. V ideálním dosahu od ubytování sportovců je k dispozici tělocvična, posilovny, bazén, rehabilitace, samozřejmě velodrom a všechna další nezbytná zařízení nutná pro profesionální přípravu mladých, ale i dospělých sportovců. Samozřejmostí je součinnost klubu a škol, kde mladí sportovci docházejí za vzděláním.

Prostějovská cyklistika je aktivní i na poli organizování závodů a 17 závodních dnů v letošním roce jsou toho důkazem. Na prostějovském velodromu bylo možné vidět boje o tituly krajských přeborníků, ale také o body do světového rankingu UCI. Účast závodníků ze světové dráhové i silničářské špičky pak dokazuje, že UCI závody GP ČSC a GP Prostějov – Memoriál Otmara Malečka mají v cyklistickém světě dobré renomé.

Zajištění přípravy v této úrovni je možné díky podpoře a spolupráci statutárního města Prostějov, Olomouckého kraje, Českého svazu cyklistiky a dalších partnerů klubu.    

 

  

 

 

Zdroj: Tisková zpráva SKC Tufo Prostějov

Foto: Jan Brychta/Světcyklistiky.cz

Judita Lorencová
17.11.2017 | zobrazeno 930x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
pohár mtb český pohár - silnice 2015 Toi Toi Cup 2017 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy
Cyklistika v TV / zobrazit vše
ČT4 SPORT MS URBAN CYCLING 2017 - ČÍNA 16.12.2017 Sestřih z premiérové mistrovství světa v disciplínách trial,...
ČT4 SPORT MS URBAN CYCLING 2017 - ČÍNA 22.12.2017 Sestřih z premiérové mistrovství světa v disciplínách trial,...
ČT4 SPORT MS URBAN CYCLING 2017 - ČÍNA 22.12.2017 Sestřih z premiérové mistrovství světa v disciplínách trial,...
Informace ČSC
Nominace na MČR omnium 16.-17.12.2017
V příloze naleznete seznam nominovaných závodníků na MČR omnium, které se uskuteční 16.-17.12.2017..

Upozornění
Oznamujeme, že sekretariát Českého svazu cyklistiky bude v pátek 1. 12. 2017 uzavřen z důvodu celode..

10 LET MUZEA ZÁVODU MÍRU
Před 10 lety bylo v Německu, nedaleko Magdeburgu, otevřeno muzeum Závodu Míru ...