Karel Tyrpekl druhý na Visegrádské 4 v Maďarsku!

Bábek vyhrál keirin v Picenu

Bikovými mistry ČR Kulhavý a Škarnitzlová

Mistrem ČR v bikrosu je Dominik Topinka

Změny pravidel cyklokros

Sálovci na ME bez medaile

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Domácí report. silnice

SKC Tufo Prostějov v sezóně 2017

Mládež SKC TUFO Prostějov – Profesionální přípravou a zabezpečením, k profesionální sportovní kariéře.

„Letošní bilancování sportovních výsledků mládeže SKC TUFO Prostějov je velmi příjemné. Naši junioři a juniorky byli jako vždy kostrou juniorského národního týmu pro dráhu i silnici a taky zástupci mladších kategorií patřili v domácích soutěžích vždy k absolutní špičce,“ hodnotí sezónu předseda klubu Petr Šrámek.

Ze světových soutěží se podařilo zástupcům žlutomodrého týmu přivézt několik skvělých umístění, nad kterými vyčnívá bronzová medaile z ME na dráze, kterou vybojoval náš rychlík Jakub Šťastný. K evropskému bronzu Kuba ještě přidal nepopulární čtvrté místo z MS, ale protože v juniorech bude závodit i v příštím roce, určitě ještě nějaký cenný kov přidá. Také juniorka Ema Cetkovská si na ME a MS připsala několik slibných umístění. Nejlepšího individuálního výsledku dosáhla 7. místem na ME ve vylučovacím závodě.

Tomáš Bárta byl celoročně pevnou součástí juniorského reprezentačního družstva silničářů a mimo zisku cenných bodů do rankingu UCI se mu podařil i velmi slušný výsledek v silničním závodě na ME, kde jako nejlepší z Čechů, obsadil 18. místo. V neposlední řadě zásluhou práce exmistryně světa Jany Horákové, která se stará o přípravu mladé skupiny BMX, máme v klubu mistryni Evropy v kategorii G7, a to Štěpánku Fremlovou.

Cesta do juniorské a posléze dospělé reprezentace je však dlouhá, a proto je třeba pracovat už s těmi nejmladšími adepty cyklistiky. Odměnou za společnou práci se staly výsledky v letošní sezoně, kdy mladí cyklisté získali řadu skvělých úspěchů.

Nejprve tedy statistická bilance počtu medailových umístění. Mládežníci SKC TUFO Prostějov vybojovali na domácích šampionátech v uplynulé sezóně celkem 65 medailových umístění z dráhy, silnice a BMX. Kompletní medailová bilance všech členů národního SCM Prostějov se pak vyšplhala na skvělý počet 108 mistrovských medailí.

Připomeňme si tedy alespoň ty, kteří vystoupali na stupínek nejvyšší a pro svůj klub vybojovali tituly mistrů republiky.

Královskou disciplínou cyklistiky je silnice, proto začneme zde. Mistry republiky v silničním závodě jednotlivců se stali kadet Lukáš Kolařík a st. žákyně Gabriela Bártová, která ke zlatu ze silnice přidala další dva mistrovské tituly na dráze.

V klubu si velmi vážíme mistrovských titulů ve stíhacím závodě družstev, které jsme vybojovali ve všech chlapeckých mládežnických kategoriích. V týmové stíhačce nám jedním závodníkem v žácích a stejně tak v kadetech vypomohl závodník z Olomouce a v juniorech zase závodník Příbrami, přičemž všichni byli členy prostějovského SCM. Zlato a mistrovské dresy získali naši junioři i v team sprintu.

Doslova medailovou žeň předvedla juniorka Ema Cetkovská, která vybojovala dva mistrovské tituly a celkem získala 10 mistrovských medailí. Jakub Šťastný, získal sice pouze šest cenných kovů, ovšem těchto šest cenných kovů představuje šest mistrovských titulů!

Mistrovský titul dále vybojovala dvojice juniorů Jakub Šťastný – Antonín Kostiha v madisonu, žák Matyáš Koblížek ve sprintu a kadet René Smékal na 500m s pevným startem.

Po letošní sezóně zamíří z prostějovského klubu hned čtveřice závodníků do resortních klubů Dukly a další dva do OLYMP centra ministerstva vnitra. Věříme, že všem šesti se bude dařit dále rozvíjet svůj potenciál a budou vzorem pro naše další mladé adepty cyklistiky.

Právě mladým adeptům cyklistiky je určeno rozšíření zázemí cyklistického klubu, jehož dostavba v areálu velodromu právě finišuje. Prostějov je město, které sportu fandí a disponuje veškerým potřebným zázemím pro špičkovou sportovní přípravu. V ideálním dosahu od ubytování sportovců je k dispozici tělocvična, posilovny, bazén, rehabilitace, samozřejmě velodrom a všechna další nezbytná zařízení nutná pro profesionální přípravu mladých, ale i dospělých sportovců. Samozřejmostí je součinnost klubu a škol, kde mladí sportovci docházejí za vzděláním.

Prostějovská cyklistika je aktivní i na poli organizování závodů a 17 závodních dnů v letošním roce jsou toho důkazem. Na prostějovském velodromu bylo možné vidět boje o tituly krajských přeborníků, ale také o body do světového rankingu UCI. Účast závodníků ze světové dráhové i silničářské špičky pak dokazuje, že UCI závody GP ČSC a GP Prostějov – Memoriál Otmara Malečka mají v cyklistickém světě dobré renomé.

Zajištění přípravy v této úrovni je možné díky podpoře a spolupráci statutárního města Prostějov, Olomouckého kraje, Českého svazu cyklistiky a dalších partnerů klubu.

Zdroj: Tisková zpráva SKC Tufo Prostějov

Foto: Jan Brychta/Světcyklistiky.cz

Judita Lorencová
17.11.2017 | zobrazeno 1389x
Změny pravidel cyklokros
V sekci administrativa naleznete aktualizovaná pravidla cyklokrosu UCI a ČSC pro sezónu 2018/2019.

Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..