Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

VC Hlohovce již tuto sobotu

Dráha Dráha

Dráhaři na MS bez placky, co na to trenéři?

MTB MTB

Kulhavý již Cape Epic vede

BMX BMX

Nominačníí kritéria pro výjezd reprezentace 2018

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři se připravují na Istrii

Sálovka Sálovka

V Plzni kralovaly týmy SC Svitávka

Handicapovaní Handicapovaní

Cíle handbikera Jahody? Ty nejvyšší!

Trial Trial

Osmé místo Koláře v Barceloně

Trial Ženská cyklistika

Ženy Dukly Praha chtějí vytvořit úspěšný tým


Domácí report. silnice

SKC Tufo Prostějov v sezóně 2017

Mládež SKC TUFO Prostějov – Profesionální přípravou a zabezpečením, k profesionální sportovní kariéře.

„Letošní bilancování sportovních výsledků mládeže SKC TUFO Prostějov je velmi příjemné. Naši junioři a juniorky byli jako vždy kostrou juniorského národního týmu pro dráhu i silnici a taky zástupci mladších kategorií patřili v domácích soutěžích vždy k absolutní špičce,“ hodnotí sezónu předseda klubu Petr Šrámek.  

Ze světových soutěží se podařilo zástupcům žlutomodrého týmu přivézt několik skvělých umístění, nad kterými vyčnívá bronzová medaile z ME na dráze, kterou vybojoval náš rychlík Jakub Šťastný. K evropskému bronzu Kuba ještě přidal nepopulární čtvrté místo z MS, ale protože v juniorech bude závodit i v příštím roce, určitě ještě nějaký cenný kov přidá. Také juniorka Ema Cetkovská si na ME a MS připsala několik slibných umístění. Nejlepšího individuálního výsledku dosáhla 7. místem na ME ve vylučovacím závodě.

Tomáš Bárta byl celoročně pevnou součástí juniorského reprezentačního družstva silničářů a mimo zisku cenných bodů do rankingu UCI se mu podařil i velmi slušný výsledek v silničním závodě na ME, kde jako nejlepší z Čechů, obsadil 18. místo. V neposlední řadě zásluhou práce exmistryně světa Jany Horákové, která se stará o přípravu mladé skupiny BMX, máme v klubu mistryni Evropy v kategorii G7, a to Štěpánku Fremlovou.

Cesta do juniorské a posléze dospělé reprezentace je však dlouhá, a proto je třeba pracovat už s těmi nejmladšími adepty cyklistiky. Odměnou za společnou práci se staly výsledky v letošní sezoně, kdy mladí cyklisté získali řadu skvělých úspěchů.

Nejprve tedy statistická bilance počtu medailových umístění. Mládežníci SKC TUFO Prostějov vybojovali na domácích šampionátech v uplynulé sezóně celkem 65 medailových umístění z dráhy, silnice a BMX. Kompletní medailová bilance všech členů národního SCM Prostějov se pak vyšplhala na skvělý počet 108 mistrovských medailí. 

Připomeňme si tedy alespoň ty, kteří vystoupali na stupínek nejvyšší a pro svůj klub vybojovali tituly mistrů republiky. 

Královskou disciplínou cyklistiky je silnice, proto začneme zde. Mistry republiky v silničním závodě jednotlivců se stali kadet Lukáš Kolařík a st. žákyně Gabriela Bártová, která ke zlatu ze silnice přidala další dva mistrovské tituly na dráze.

V klubu si velmi vážíme mistrovských titulů ve stíhacím závodě družstev, které jsme vybojovali ve všech chlapeckých mládežnických kategoriích. V týmové stíhačce nám jedním závodníkem v žácích a stejně tak v kadetech vypomohl závodník z Olomouce a v juniorech zase závodník Příbrami, přičemž všichni byli členy prostějovského SCM. Zlato a mistrovské dresy získali naši junioři i v team sprintu.

Doslova medailovou žeň předvedla juniorka Ema Cetkovská, která vybojovala dva mistrovské tituly a celkem získala 10 mistrovských medailí. Jakub Šťastný, získal sice pouze šest cenných kovů, ovšem těchto šest cenných kovů představuje šest mistrovských titulů!

Mistrovský titul dále vybojovala dvojice juniorů Jakub Šťastný – Antonín Kostiha v madisonu, žák Matyáš Koblížek ve sprintu a kadet René Smékal na 500m s pevným startem.

Po letošní sezóně zamíří z prostějovského klubu hned čtveřice závodníků do resortních klubů Dukly a další dva do OLYMP centra ministerstva vnitra. Věříme, že všem šesti se bude dařit dále rozvíjet svůj potenciál a budou vzorem pro naše další mladé adepty cyklistiky.

Právě mladým adeptům cyklistiky je určeno rozšíření zázemí cyklistického klubu, jehož dostavba v areálu velodromu právě finišuje. Prostějov je město, které sportu fandí a disponuje veškerým potřebným zázemím pro špičkovou sportovní přípravu. V ideálním dosahu od ubytování sportovců je k dispozici tělocvična, posilovny, bazén, rehabilitace, samozřejmě velodrom a všechna další nezbytná zařízení nutná pro profesionální přípravu mladých, ale i dospělých sportovců. Samozřejmostí je součinnost klubu a škol, kde mladí sportovci docházejí za vzděláním.

Prostějovská cyklistika je aktivní i na poli organizování závodů a 17 závodních dnů v letošním roce jsou toho důkazem. Na prostějovském velodromu bylo možné vidět boje o tituly krajských přeborníků, ale také o body do světového rankingu UCI. Účast závodníků ze světové dráhové i silničářské špičky pak dokazuje, že UCI závody GP ČSC a GP Prostějov – Memoriál Otmara Malečka mají v cyklistickém světě dobré renomé.

Zajištění přípravy v této úrovni je možné díky podpoře a spolupráci statutárního města Prostějov, Olomouckého kraje, Českého svazu cyklistiky a dalších partnerů klubu.    

 

  

 

 

Zdroj: Tisková zpráva SKC Tufo Prostějov

Foto: Jan Brychta/Světcyklistiky.cz

Judita Lorencová
17.11.2017 | zobrazeno 1192x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Visegrad 4 pohár mtb český pohár - silnice 2015
Cyklistika v TV / zobrazit vše
ČT4 SPORT MS 2018 Nizozemsko 22.03.2018 Ohlédnutí za průběhem světového šampionátu v dráhové cyklist...
ČT4 SPORT Paříž - Nice 2018 27.03.2018 Dokument o průběhu letošního ročníku slavného francouzského ...
ČT4 SPORT Paříž - Nice 2018 29.03.2018 Dokument o průběhu letošního ročníku slavného francouzského ...
Informace ČSC
Velodrom znovu otevřen


Mimořádná volební konference ČSC
V příloze naleznete - seznam kandidátů na funkci prezidenta ČSC a člena VV ČSC, jednací řád a volebn..

Školení trenérů II. a III. třídy Terezín
Přihlášky do 25.12.2017 zaslat na mail: henke@ceskysvazcyklistiky.cz Zájemci prosím potvrdit ubyto..