Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

René Andrle: Chci pomáhat mladým růst

Dráha Dráha

Kohoutková a Neumanovou páté v Brémách

MTB MTB

GAPP System – Cabtech MTB Racing Team

BMX BMX

Bikrosaři Topinka a Bohuslávek úspěšní v Thajsku

Cyklokros Cyklokros

Nominace na cyklokrosové MS je téměř hotová

Sálovka Sálovka

Hrdličkové na medaili nedosáhli, skončili čtvrtí

Handicapovaní Handicapovaní

Ježkovo loučení a úspěchy českých reprezentantů

Trial Trial

Co čeká český cyklotrial v roce 2018?

Trial Ženská cyklistika

Ženy Dukly Praha chtějí vytvořit úspěšný tým


Domácí report. silnice

Mládežníci Dukly- kam letos přijeli, tam vyhrávali

Budoucností cyklistiky jsou bezesporu mladí závodníci. Jejich počet na startu závodů v posledních letech roste. A kdo jsou ti malí rychlíci v černých dresech, kteří letos ovládli několik mládežnických kategoriích v ČP? Představme si podrobněji líheň Dukly Praha…

Dle slov trenéra Petra Hejhala patří mládežnický oddíl mezi menší týmy. Menší možná, rozhodně ale ne méně úspěšný.

Základní tréninková skupina od žáků po juniory čítá téměř dvacet členů. Děti mají pravidelné společné tréninky až pětkrát do týdne, společná soustředění a výjezdy na závody.

Hlavní filozofií, kterou se snaží trenér předat, je především týmovost. Skupina spolu tráví hodně času, děti tak sportují v prostředí s týmovým duchem a učí se vzájemnému respektu. Pokud někdo dojíždí a nemůže se účastnit tréninku každý den? Nevadí, takovým členům tým zajistí ubytování a stravu na některý den v týdnu tak, aby závodník aspoň dva až tři skupinové tréninky absolvoval. Přesto, že jsou tréninky skupinové, je samozřejmostí, že se zohledňuje objem tréninkových dávek pro jednotlivé kategorie. Na závodech jim pak poskytuje zázemí elitní tým Dukla Praha, který jim zajistí veškerý komfort.

„Spolupráce s elitním týmem je určitě výhodou. Poskytují nám zázemí, a navíc mají mladí závodníci kam postoupit. Jsme taky jediným oddílem, který tuto možnost nabízí i holkám, ženským tým Dukla Praha navíc bude v příštím roce kontinentálním,“ popisuje spolupráci Hejhal.

Dostaneme-li se k vyčíslení uplynulé sezóny, Dukla Praha měla své zastoupení na stupních vítězů celkového pořadí ČP v pěti ze šesti mládežnických kategorií. Vítězství dosáhl v kadetech Luboš Komínek a nebýt nešťastných zranění, pravděpodobně by zvítězila i Kristýna Burlová v kadetkách a Filip Černý ve starších žácích. V jednotlivých závodech pak ruce nad hlavu zvedli “dukláci“ celkem dvanáctkrát!

Medailové žně se konaly i na mistrovství republiky, kde závodníci získali celkem čtyři tituly v časovkách jednotlivců, dvojic a družstev a k tomu neuvěřitelných čtrnáct medailí.

„Letošní rok byl velmi úspěšný, přesto, že se někteří potýkali se zraněním a přišli o vítězství. Filip Černý měl těsně před MČR pád při tréninku a zlomenina zápěstí ho vyřadila z dalších bojů. V kadetkách měla zase nepříjemný pád Kristýna Burlová, když reprezentovala na Evropských olympijských hrách mládeže, následkem byla také komplikovaná zlomenina klíční kosti. Celkových vítězství tedy mohlo být o něco více,“ sdělil podrobnosti závodního výpadku trenér Petr Hejhal.

Skrz sezónu závodníci kombinují dráhovou a silniční cyklistiku, na podzim ještě někteří z nich sednou pro zpestření na cyklokrosové kolo.

„Dráhu a silnici v mladších kategoriích kombinujeme. Závodníci se specializují na jednu disciplínu až v juniorech, do té doby to lze skloubit. Krosy zase mají všichni jako všeobecnou tělesnou přípravu bez tlaku na výsledek,“ vysvětluje Petr Hejhal.   

 

 

Foto: Martina Komínková Photography

Judita Lorencová
13.11.2017 | zobrazeno 1180x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
pohár mtb český pohár - silnice 2015 Toi Toi Cup 2017 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Mimořádná volební konference ČSC
V příloze naleznete - seznam kandidátů na funkci prezidenta ČSC a člena VV ČSC, jednací řád a volebn..

Školení trenérů II. a III. třídy Terezín
Přihlášky do 25.12.2017 zaslat na mail: henke@ceskysvazcyklistiky.cz Zájemci prosím potvrdit ubyto..

Nominace na MČR omnium 16.-17.12.2017
V příloze naleznete seznam nominovaných závodníků na MČR omnium, které se uskuteční 16.-17.12.2017..