Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

A.Kaňkovský:„Nejdůležitější je, aby nás to bavilo"...

Dráha Dráha

Maxbike mistrovství Planety 2017

MTB MTB

Prudek desátý na MS ve sprintu eliminátor

BMX BMX

Bikrosaři Topinka a Bohuslávek úspěšní v Thajsku

Cyklokros Cyklokros

Cyklokrosový SP v Bogense pojede i Nash

Sálovka Sálovka

Zlatému kolu v kolové vládli čeští hráči

Handicapovaní Handicapovaní

Ježkovo loučení a úspěchy českých reprezentantů

Trial Trial

Trialové mistrovství světa v novém

Trial Ženská cyklistika

Neumanová: „Nejvíce se mi líbil pohár v Plzni.“


Domácí report. silnice

Mládežníci Dukly- kam letos přijeli, tam vyhrávali

Budoucností cyklistiky jsou bezesporu mladí závodníci. Jejich počet na startu závodů v posledních letech roste. A kdo jsou ti malí rychlíci v černých dresech, kteří letos ovládli několik mládežnických kategoriích v ČP? Představme si podrobněji líheň Dukly Praha…

Dle slov trenéra Petra Hejhala patří mládežnický oddíl mezi menší týmy. Menší možná, rozhodně ale ne méně úspěšný.

Základní tréninková skupina od žáků po juniory čítá téměř dvacet členů. Děti mají pravidelné společné tréninky až pětkrát do týdne, společná soustředění a výjezdy na závody.

Hlavní filozofií, kterou se snaží trenér předat, je především týmovost. Skupina spolu tráví hodně času, děti tak sportují v prostředí s týmovým duchem a učí se vzájemnému respektu. Pokud někdo dojíždí a nemůže se účastnit tréninku každý den? Nevadí, takovým členům tým zajistí ubytování a stravu na některý den v týdnu tak, aby závodník aspoň dva až tři skupinové tréninky absolvoval. Přesto, že jsou tréninky skupinové, je samozřejmostí, že se zohledňuje objem tréninkových dávek pro jednotlivé kategorie. Na závodech jim pak poskytuje zázemí elitní tým Dukla Praha, který jim zajistí veškerý komfort.

„Spolupráce s elitním týmem je určitě výhodou. Poskytují nám zázemí, a navíc mají mladí závodníci kam postoupit. Jsme taky jediným oddílem, který tuto možnost nabízí i holkám, ženským tým Dukla Praha navíc bude v příštím roce kontinentálním,“ popisuje spolupráci Hejhal.

Dostaneme-li se k vyčíslení uplynulé sezóny, Dukla Praha měla své zastoupení na stupních vítězů celkového pořadí ČP v pěti ze šesti mládežnických kategorií. Vítězství dosáhl v kadetech Luboš Komínek a nebýt nešťastných zranění, pravděpodobně by zvítězila i Kristýna Burlová v kadetkách a Filip Černý ve starších žácích. V jednotlivých závodech pak ruce nad hlavu zvedli “dukláci“ celkem dvanáctkrát!

Medailové žně se konaly i na mistrovství republiky, kde závodníci získali celkem čtyři tituly v časovkách jednotlivců, dvojic a družstev a k tomu neuvěřitelných čtrnáct medailí.

„Letošní rok byl velmi úspěšný, přesto, že se někteří potýkali se zraněním a přišli o vítězství. Filip Černý měl těsně před MČR pád při tréninku a zlomenina zápěstí ho vyřadila z dalších bojů. V kadetkách měla zase nepříjemný pád Kristýna Burlová, když reprezentovala na Evropských olympijských hrách mládeže, následkem byla také komplikovaná zlomenina klíční kosti. Celkových vítězství tedy mohlo být o něco více,“ sdělil podrobnosti závodního výpadku trenér Petr Hejhal.

Skrz sezónu závodníci kombinují dráhovou a silniční cyklistiku, na podzim ještě někteří z nich sednou pro zpestření na cyklokrosové kolo.

„Dráhu a silnici v mladších kategoriích kombinujeme. Závodníci se specializují na jednu disciplínu až v juniorech, do té doby to lze skloubit. Krosy zase mají všichni jako všeobecnou tělesnou přípravu bez tlaku na výsledek,“ vysvětluje Petr Hejhal.   

 

 

Foto: Martina Komínková Photography

Judita Lorencová
13.11.2017 | zobrazeno 1011x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
král cyklistiky 2017 ČEZ
Czech Tourism pohár mtb český pohár - silnice 2015 Toi Toi Cup 2017 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Postupový klíč na MČR - Praha Motol
Postupový klíč na MČR - Praha Motol naleznete v příloze

Volební konference ČSC 2018
Bližší informace naleznete v příloze

PŘÍBĚH CYKLISTICKÉHO PŘÁTELSTVÍ TRVÁ ...
Cyklistické přátelství, které trvá již od roku 1949 ... zdroj ČT