Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Karel Tyrpekl druhý na Visegrádské 4 v Maďarsku!

Dráha Dráha

Bábek vyhrál keirin v Picenu

MTB MTB

Bikovými mistry ČR Kulhavý a Škarnitzlová

BMX BMX

Mistrem ČR v bikrosu je Dominik Topinka

Cyklokros Cyklokros

Změny pravidel cyklokros

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Trial Trial

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin


Domácí report. silnice

Mládežníci Dukly- kam letos přijeli, tam vyhrávali

Budoucností cyklistiky jsou bezesporu mladí závodníci. Jejich počet na startu závodů v posledních letech roste. A kdo jsou ti malí rychlíci v černých dresech, kteří letos ovládli několik mládežnických kategoriích v ČP? Představme si podrobněji líheň Dukly Praha…

Dle slov trenéra Petra Hejhala patří mládežnický oddíl mezi menší týmy. Menší možná, rozhodně ale ne méně úspěšný.

Základní tréninková skupina od žáků po juniory čítá téměř dvacet členů. Děti mají pravidelné společné tréninky až pětkrát do týdne, společná soustředění a výjezdy na závody.

Hlavní filozofií, kterou se snaží trenér předat, je především týmovost. Skupina spolu tráví hodně času, děti tak sportují v prostředí s týmovým duchem a učí se vzájemnému respektu. Pokud někdo dojíždí a nemůže se účastnit tréninku každý den? Nevadí, takovým členům tým zajistí ubytování a stravu na některý den v týdnu tak, aby závodník aspoň dva až tři skupinové tréninky absolvoval. Přesto, že jsou tréninky skupinové, je samozřejmostí, že se zohledňuje objem tréninkových dávek pro jednotlivé kategorie. Na závodech jim pak poskytuje zázemí elitní tým Dukla Praha, který jim zajistí veškerý komfort.

„Spolupráce s elitním týmem je určitě výhodou. Poskytují nám zázemí, a navíc mají mladí závodníci kam postoupit. Jsme taky jediným oddílem, který tuto možnost nabízí i holkám, ženským tým Dukla Praha navíc bude v příštím roce kontinentálním,“ popisuje spolupráci Hejhal.

Dostaneme-li se k vyčíslení uplynulé sezóny, Dukla Praha měla své zastoupení na stupních vítězů celkového pořadí ČP v pěti ze šesti mládežnických kategorií. Vítězství dosáhl v kadetech Luboš Komínek a nebýt nešťastných zranění, pravděpodobně by zvítězila i Kristýna Burlová v kadetkách a Filip Černý ve starších žácích. V jednotlivých závodech pak ruce nad hlavu zvedli “dukláci“ celkem dvanáctkrát!

Medailové žně se konaly i na mistrovství republiky, kde závodníci získali celkem čtyři tituly v časovkách jednotlivců, dvojic a družstev a k tomu neuvěřitelných čtrnáct medailí.

„Letošní rok byl velmi úspěšný, přesto, že se někteří potýkali se zraněním a přišli o vítězství. Filip Černý měl těsně před MČR pád při tréninku a zlomenina zápěstí ho vyřadila z dalších bojů. V kadetkách měla zase nepříjemný pád Kristýna Burlová, když reprezentovala na Evropských olympijských hrách mládeže, následkem byla také komplikovaná zlomenina klíční kosti. Celkových vítězství tedy mohlo být o něco více,“ sdělil podrobnosti závodního výpadku trenér Petr Hejhal.

Skrz sezónu závodníci kombinují dráhovou a silniční cyklistiku, na podzim ještě někteří z nich sednou pro zpestření na cyklokrosové kolo.

„Dráhu a silnici v mladších kategoriích kombinujeme. Závodníci se specializují na jednu disciplínu až v juniorech, do té doby to lze skloubit. Krosy zase mají všichni jako všeobecnou tělesnou přípravu bez tlaku na výsledek,“ vysvětluje Petr Hejhal.   

 

 

Foto: Martina Komínková Photography

Judita Lorencová
13.11.2017 | zobrazeno 1490x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Změny pravidel cyklokros
V sekci administrativa naleznete aktualizovaná pravidla cyklokrosu UCI a ČSC pro sezónu 2018/2019.

Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..