Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Čapek z Topforex–Lapierre jedenáctý v Itálii

Dráha Dráha

Dráhaři na MS bez placky, co na to trenéři?

MTB MTB

Kulhavý s Grottsem na Cape Epic pátí v prologu

BMX BMX

Nominačníí kritéria pro výjezd reprezentace 2018

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři se připravují na Istrii

Sálovka Sálovka

V Plzni kralovaly týmy SC Svitávka

Handicapovaní Handicapovaní

Cíle handbikera Jahody? Ty nejvyšší!

Trial Trial

Osmé místo Koláře v Barceloně

Trial Ženská cyklistika

Ženy Dukly Praha chtějí vytvořit úspěšný tým


Domácí report. silnice

Mládežníci Dukly- kam letos přijeli, tam vyhrávali

Budoucností cyklistiky jsou bezesporu mladí závodníci. Jejich počet na startu závodů v posledních letech roste. A kdo jsou ti malí rychlíci v černých dresech, kteří letos ovládli několik mládežnických kategoriích v ČP? Představme si podrobněji líheň Dukly Praha…

Dle slov trenéra Petra Hejhala patří mládežnický oddíl mezi menší týmy. Menší možná, rozhodně ale ne méně úspěšný.

Základní tréninková skupina od žáků po juniory čítá téměř dvacet členů. Děti mají pravidelné společné tréninky až pětkrát do týdne, společná soustředění a výjezdy na závody.

Hlavní filozofií, kterou se snaží trenér předat, je především týmovost. Skupina spolu tráví hodně času, děti tak sportují v prostředí s týmovým duchem a učí se vzájemnému respektu. Pokud někdo dojíždí a nemůže se účastnit tréninku každý den? Nevadí, takovým členům tým zajistí ubytování a stravu na některý den v týdnu tak, aby závodník aspoň dva až tři skupinové tréninky absolvoval. Přesto, že jsou tréninky skupinové, je samozřejmostí, že se zohledňuje objem tréninkových dávek pro jednotlivé kategorie. Na závodech jim pak poskytuje zázemí elitní tým Dukla Praha, který jim zajistí veškerý komfort.

„Spolupráce s elitním týmem je určitě výhodou. Poskytují nám zázemí, a navíc mají mladí závodníci kam postoupit. Jsme taky jediným oddílem, který tuto možnost nabízí i holkám, ženským tým Dukla Praha navíc bude v příštím roce kontinentálním,“ popisuje spolupráci Hejhal.

Dostaneme-li se k vyčíslení uplynulé sezóny, Dukla Praha měla své zastoupení na stupních vítězů celkového pořadí ČP v pěti ze šesti mládežnických kategorií. Vítězství dosáhl v kadetech Luboš Komínek a nebýt nešťastných zranění, pravděpodobně by zvítězila i Kristýna Burlová v kadetkách a Filip Černý ve starších žácích. V jednotlivých závodech pak ruce nad hlavu zvedli “dukláci“ celkem dvanáctkrát!

Medailové žně se konaly i na mistrovství republiky, kde závodníci získali celkem čtyři tituly v časovkách jednotlivců, dvojic a družstev a k tomu neuvěřitelných čtrnáct medailí.

„Letošní rok byl velmi úspěšný, přesto, že se někteří potýkali se zraněním a přišli o vítězství. Filip Černý měl těsně před MČR pád při tréninku a zlomenina zápěstí ho vyřadila z dalších bojů. V kadetkách měla zase nepříjemný pád Kristýna Burlová, když reprezentovala na Evropských olympijských hrách mládeže, následkem byla také komplikovaná zlomenina klíční kosti. Celkových vítězství tedy mohlo být o něco více,“ sdělil podrobnosti závodního výpadku trenér Petr Hejhal.

Skrz sezónu závodníci kombinují dráhovou a silniční cyklistiku, na podzim ještě někteří z nich sednou pro zpestření na cyklokrosové kolo.

„Dráhu a silnici v mladších kategoriích kombinujeme. Závodníci se specializují na jednu disciplínu až v juniorech, do té doby to lze skloubit. Krosy zase mají všichni jako všeobecnou tělesnou přípravu bez tlaku na výsledek,“ vysvětluje Petr Hejhal.   

 

 

Foto: Martina Komínková Photography

Judita Lorencová
13.11.2017 | zobrazeno 1303x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Visegrad 4 pohár mtb český pohár - silnice 2015
Cyklistika v TV / zobrazit vše
ČT4 SPORT Paříž - Nice 2018 19.03.2018 Dokument o průběhu letošního ročníku slavného francouzského ...
ČT4 SPORT Paříž - Nice 2018 19.03.2018 Dokument o průběhu letošního ročníku slavného francouzského ...
ČT4 SPORT Paříž - Nice 2018 20.03.2018 Dokument o průběhu letošního ročníku slavného francouzského ...
Informace ČSC
Velodrom znovu otevřen


Mimořádná volební konference ČSC
V příloze naleznete - seznam kandidátů na funkci prezidenta ČSC a člena VV ČSC, jednací řád a volebn..

Školení trenérů II. a III. třídy Terezín
Přihlášky do 25.12.2017 zaslat na mail: henke@ceskysvazcyklistiky.cz Zájemci prosím potvrdit ubyto..