Hrdličkové na medaili nedosáhli, skončili čtvrtí

Co čeká český cyklotrial v roce 2018?

Ženy Dukly Praha chtějí vytvořit úspěšný tým

Domácí report. cyklokros

Havlíková dále kraluje Toi Toi Cupu

Ani v pátém dílu seriálu Toi Toi Cupu v cyklokosu nenašla Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n.N.) přemožitelku. V Uničově mezi muži vystoupil v podniku první kategorie kalendáře UCI na nejvyšší stupeň Belgičan Daan Soete a spolu s ním dvojice celku Expres CZ-Scott Kolín Jan Nesvadba a Tomáš Paprstka.

Havlíková si v letošní sezoně na domácích tratích počíná suverénně. Po dnešní výhře si ještě více upevnila vedení v průběžné klasifikaci kde vede o 26 bodů před dnes čtvrtou Nadia Heiglovou z Rakouska, mezi muži má Paprstka devítibodový náskok nad svým dnešním týmovým kolegou Nesvadbou.

Čtyřiatřicetiletá Havlíková zvítězila na Hané s náskokem 12 sekund před mladou kolegyní z týmu KC Kooperativa Jablonec Elisabeth Ungermanovou, jež dosáhla na své první pohárové stupně vítězů. Třetí byla Slovenka Janka Keseg Števková.

„Udělala jsem si to dnes zbytečně těžké. Myslela jsem si, že na čele pojede skupinka, ve které se prostřídáme a začneme závodit později. Ale odpojila jsem se hned v prvním kole. Kvůli tomu protivětru to bylo dost náročné,“ řekla Havlíková, která před týdnem skončila v Táboře na ME desátá.

Soete skončil na stejném šampionátu čtrnáctý a dnes vyhrál bezpečně s jasným náskokem 54 vteřin. V souboji Nesvadby a Paprstky byl o sedm vteřin rychlejší Nesvadba. Ve druhém z devíti okruhů nastoupil lídr průběžného pořadí Paprstka a jeho útok zachytil favorizovaný Soete. V následujícím kole se pořadí na čele změnilo a do vedení šel Soete, kterého stíhal Paprstka a s minimální ztrátou Nesvadba. V pohodě jedoucí Soete svůj náskok postupně navyšoval a bez potíží vyhrál.

Výsledky:

Muži:

1. Soete (Belg.) 1:00:08, 2. Nesvadba +54, 3. Paprstka (oba Expres CZ-Scott Kolín) +1:01, 4. Hoeyberghs (Belg.) +1:29, 5. Konwa (Pol.) +1:42, 6. Glajza (SR) +2:06, 7. Hekele (Stevens Bikes - Emilio Sport) +2:15, 8. Škarnitzl (Sram Mistas Trek) +2:35, 9. Petruš (Ethic Sport) +2:54, 10. Hunal (Elkov Author) +3:31.

Průběžné pořadí (po 5 ze 7 závodů):

1. Paprstka 145, 2. Nesvadba 136, 3. Konwa 135, 4. Hekele 119, 5. Glajza 95, 6. Petruš 95.

Ženy:

1. Havlíková 47:56, 2. Ungermanová (obě KC Kooperativa Jablonec n.N.) +12, 3. Keseg Števková (SR) +23, 4. Heiglová (Rak.) +25, 5. Šafářová (Nutrend Specialized) +38, 6. Švihálková (Kooperativa Jablonec n.N) +1:07.

1. Havlíková 150, 2. Heiglová 124, 3. Ungermanová 114, 4. Štěpánová (N1 Team) 113, 5. Keseg Števková 105, 6. Kuntová (Ghost Team) 101.

Junioři:

1. Mikšaník (ACK Stará Ves n. Ondřejnicí) 43:16, 2. Schierl (Expres CZ-Scott Kolín) stejný čas, 3. J. Ťoupalík (Cycling academy Tábor) +7, 4. Ježek (IVAR CS - Author Team) +15, 6. Stloukal (KC Kooperativa Jablonec n.N.) +29.

Pořadí po sedmi závodech:

1. Ježek 191, 2. Schierl 176, 3. Říman (Cyklo Team Kolarna) 176, 4. J. Hník (Mapei Merida Kaňkovský) 150, 5. Hladík (IVAR CS - Author Team) 149, 6. Mikšaník 137.

FOTO Jaroslav Svoboda

11.11.2017 | zobrazeno 444x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
pohár mtb český pohár - silnice 2015 Toi Toi Cup 2017 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy
Mimořádná volební konference ČSC
V příloze naleznete - seznam kandidátů na funkci prezidenta ČSC a člena VV ČSC, jednací řád a volebn..

Školení trenérů II. a III. třídy Terezín
Přihlášky do 25.12.2017 zaslat na mail: henke@ceskysvazcyklistiky.cz Zájemci prosím potvrdit ubyto..

Nominace na MČR omnium 16.-17.12.2017
V příloze naleznete seznam nominovaných závodníků na MČR omnium, které se uskuteční 16.-17.12.2017..