Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Nikola Nosková dvanáctá na ženské Tour

Dráha Dráha

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

MTB MTB

Sedm elitních Čechů na bikové ME

BMX BMX

Bikrosařka Bartůňková má stříbro z juniorského ME

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Trial Trial

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin


Domácí report. silnice

Nosková se stala královnou silniční cyklistiky

Mladá závodnice Nikola Nosková získala ocenění pro nejlepšího závodníka v silniční cyklistice v sezóně 2017 a přerušila tak nadvládu silničářů z WorldTour. Na pomyslném trůnu vystřídala loňského vítěze Petra Vakoče.

Nikola jezdí v elitní kategorii žen teprve druhým rokem a má za sebou první sezónu v italském profesionálním týmu Bepink Cogeas. V letošním roce se na start postavila až v dubnu, do profesionálního balíku ale vlítla doslova jako uragán. Hned při svém druhém startu se probojovala do top ten v závodě UCI 1.2 Durango – Durango ve Španělsku a ve stejném týdnu stihla získat dres pro nejlepší mladou závodnici v etapovém závodě Emakumeen XXX. Bira.

Úspěchy pokračovaly vítězstvím v závodě UCI 1.1 Giro del Trentino a domácím šampionátem, kde získala oba mistrovské tituly. Ve svých dvaceti letech si také řekla o nominaci na ženské Giro d’Italia, na kterém vybojovala mezi závodnicemi do 23 let druhé místo a celkově obsadila 19. příčku. Sezónu završila bílým dresem pro nejlepší mladou závodnici na francouzském závodě Tour de l’Ardeche a vynikajícím představením na Mistrovství světa v Bergenu.

„Čekala jsem vyhlášení jen za medaili v cyklokrosu. Vítězství jsem nečekala, bylo to pro mě velké překvapení. Přeci jen ženská cyklistika není sledovaná tolik jako mužská a Zdeněk Štybar měl velmi dobrou sezónu,“ netajila se svým překvapením Nikola.

V letošní sezóně měla sbírat zkušenosti v profesionálním pelotonu, ukázala ale, že i v takto mladém věku je schopna vyhrávat a soupeřkám to dala najevo dost jasně. Fanouškům zase dala naději, že se v české silniční cyklistice rodí nová hvězda. Titul královny silniční cyklistiky tak byl jistě zaslouženou odměnou.     

Nikola také prozradila, že v dresu Bepink Cogeas bude k vidění i v příští sezóně, kterou zahájí hned po MS v cyklokrosu.  

„Program závodů budu mít podobný jako letos, chtěla bych se víc zaměřit na Mistrovství světa v Innsbrucku. Sezónu začnu hned po MS v cyklokrosu, týden odpočinku stačí J,“ dodala s úsměvem naše nejúspěšnější silničářka.

 

 

foto: Michal Červený 

 

Judita Lorencová
10.11.2017 | zobrazeno 714x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..

VSA 2019 - MŠMT podmínky pro žadatele