A.Kaňkovský:„Nejdůležitější je, aby nás to bavilo"...

Trialové mistrovství světa v novém

Neumanová: „Nejvíce se mi líbil pohár v Plzni.“

Domácí report. silnice

Nosková se stala královnou silniční cyklistiky

Mladá závodnice Nikola Nosková získala ocenění pro nejlepšího závodníka v silniční cyklistice v sezóně 2017 a přerušila tak nadvládu silničářů z WorldTour. Na pomyslném trůnu vystřídala loňského vítěze Petra Vakoče.

Nikola jezdí v elitní kategorii žen teprve druhým rokem a má za sebou první sezónu v italském profesionálním týmu Bepink Cogeas. V letošním roce se na start postavila až v dubnu, do profesionálního balíku ale vlítla doslova jako uragán. Hned při svém druhém startu se probojovala do top ten v závodě UCI 1.2 Durango – Durango ve Španělsku a ve stejném týdnu stihla získat dres pro nejlepší mladou závodnici v etapovém závodě Emakumeen XXX. Bira.

Úspěchy pokračovaly vítězstvím v závodě UCI 1.1 Giro del Trentino a domácím šampionátem, kde získala oba mistrovské tituly. Ve svých dvaceti letech si také řekla o nominaci na ženské Giro d’Italia, na kterém vybojovala mezi závodnicemi do 23 let druhé místo a celkově obsadila 19. příčku. Sezónu završila bílým dresem pro nejlepší mladou závodnici na francouzském závodě Tour de l’Ardeche a vynikajícím představením na Mistrovství světa v Bergenu.

„Čekala jsem vyhlášení jen za medaili v cyklokrosu. Vítězství jsem nečekala, bylo to pro mě velké překvapení. Přeci jen ženská cyklistika není sledovaná tolik jako mužská a Zdeněk Štybar měl velmi dobrou sezónu,“ netajila se svým překvapením Nikola.

V letošní sezóně měla sbírat zkušenosti v profesionálním pelotonu, ukázala ale, že i v takto mladém věku je schopna vyhrávat a soupeřkám to dala najevo dost jasně. Fanouškům zase dala naději, že se v české silniční cyklistice rodí nová hvězda. Titul královny silniční cyklistiky tak byl jistě zaslouženou odměnou.

Nikola také prozradila, že v dresu Bepink Cogeas bude k vidění i v příští sezóně, kterou zahájí hned po MS v cyklokrosu.

„Program závodů budu mít podobný jako letos, chtěla bych se víc zaměřit na Mistrovství světa v Innsbrucku. Sezónu začnu hned po MS v cyklokrosu, týden odpočinku stačí J,“ dodala s úsměvem naše nejúspěšnější silničářka.

Judita Lorencová
10.11.2017 | zobrazeno 326x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
král cyklistiky 2017 ČEZ
Czech Tourism pohár mtb český pohár - silnice 2015 Toi Toi Cup 2017 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy