Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

A.Kaňkovský:„Nejdůležitější je, aby nás to bavilo"...

Dráha Dráha

Maxbike mistrovství Planety 2017

MTB MTB

Prudek desátý na MS ve sprintu eliminátor

BMX BMX

Bikrosaři Topinka a Bohuslávek úspěšní v Thajsku

Cyklokros Cyklokros

Cyklokrosový SP v Bogense pojede i Nash

Sálovka Sálovka

Zlatému kolu v kolové vládli čeští hráči

Handicapovaní Handicapovaní

Ježkovo loučení a úspěchy českých reprezentantů

Trial Trial

Trialové mistrovství světa v novém

Trial Ženská cyklistika

Neumanová: „Nejvíce se mi líbil pohár v Plzni.“


Domácí report. cyklokros

Dlask: "Dvě medaile jsou dobré vysvědčení"

Tajně doufal ve tři, na dvě medaile myslel reálněji. I proto byl po skončení evropského cyklokrosového šampionátu v Táboře reprezentační kouč Petr Dlask s vystoupením jezdců v barvách české trikolory spokojen.

Jeho představy naplnil stříbrný junior Tomáš Kopecký a bronzová Nikola Nosková mezi ženami v kategorii U23. Ale radost měl i z vystoupení dalších jezdců. "Určitě z mé strany panuje spokojenost. Dvě medaile jsou dobrým počinem, ale rozhodně to není jen o Tomášovi a Nikole, dobře zajeli i další naši jezdci," hodnotí šampionát stříbrný medailista z této trati ze závodu profesionálů z roku 2001, který však přiznává, za nejlepšími je dost vleká díra.

Možná největší radost měl, i když se medailově neprosadil, z Michaela Boroše v elitním závodu mužů. "Já jsem již před závodem doufal, že tak nějak pojede. Počítal jsem s jeho umístěním kolem pátého místa a prakticky celý závod to tak vypadalo. Dokázal nám i sobě, že o medaile může závodit. Mathieu van der Poel je někde jinde jak všichni ostatní, takže zbývají již jen dvě medaile. Když s ním odjel i Lars van der Haar, tak se bojovalo už jen o bronz a já mám radost, že ve hře byl Michael. Odjel super závod," chválí českou jedničku Dlask. I sám Boroš v medaili doufal.

"Až do posledního kola jel ve skupině bojující o bronz. Chybělo šest vteřin, ale tak to chodí. Závodní pole je nesmírně vyrovnané, ale je dobře, že si věří a dává si vysoké cíle. Pro něj je určitě výborné, že opět dokázal jet s absolutní světovou špičkou. Je ale potřeba to stabilizovat, opakovaně tak jezdit na Světových pohárech. A také se připravit na světový šampionát."

V mysli Petra Dlaska byla i medaile Adama Ťoupalíka, který také o ni přes polovinu závodu bojoval, ale dvě chyby jej stály strašně moc sil. "A pak mu došlo, zkrátka neměl svůj den, ale na trati odvedl všechno. To se ve sportu stává. Na domácí evropské mistrovství se připravoval od začátku sezony, obětoval mu i nějaké závody v Belgii a že mu to nevyšlo, je velká škoda. Nic se ale neděje, má před sebou závody Světového poháru, v lednu pak MS v Nizozemí," brání Ťoupalíka po nevydařeném závodu Dlask.

Za velkou naději našeho krosu považuje Kopeckého. "V technických pasážích trochu zaostával za Švýcarem Rouillerem, ale byl výborný ve výjezdech. Počítal jsem, že v posledním kole nastoupí do kopce, ale už byl na limitu a ve finiši byl Švýcar lepší. V Tomášův prospěch ale hovoří náročný okruh na MS, kde snad zopakuje pódiový výsledek," doufá český kouč.

Všestranná Nikola Nosková, která ještě přes šesti týdny závodila na MS na silnici opět potvrdila své ohromné předpoklady. "Já ji i tak věřil. Na trati byla podle mého pohledu nejsilnější, jen to měla zvládnout lépe takticky a mohla bojovat o zlato. Má obrovský potencionál, dokáže zajet na každém okruhu, je to závodnice budoucnosti. A není v této kategorii sama. Výborný závod zajely Magdalena Mišoňová s Adélou Šafářovou, nahoru jistě půjde Jana Czeczinkarová," je spokojený Petr Dlask.

FOTO Jan Brychta

CÍCHA JAROSLAV
06.11.2017 | zobrazeno 262x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
král cyklistiky 2017 ČEZ
Czech Tourism pohár mtb český pohár - silnice 2015 Toi Toi Cup 2017 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Postupový klíč na MČR - Praha Motol
Postupový klíč na MČR - Praha Motol naleznete v příloze

Volební konference ČSC 2018
Bližší informace naleznete v příloze

PŘÍBĚH CYKLISTICKÉHO PŘÁTELSTVÍ TRVÁ ...
Cyklistické přátelství, které trvá již od roku 1949 ... zdroj ČT