Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Používání kotoučových brzd od 1.1.2019

Dráha Dráha

V Paříži dráhaři na SP dnes bez úspěchu

MTB MTB

Cesnaková a Adel vítězi finále ČP v maratonu

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Cyklokrosový junior Ježek třetí v SP

Sálovka Sálovka

Rozřazovací turnaje juniorů v kolové

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

V Berlíně naposledy podle starých pravidel

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Používání kotoučových brzd od 1.1.2019
Prezídium schvaluje používání kotoučových brzd v silniční závodech ve všech kategoriích (ŽM, ŽS, KAD..

TÉMA PRO HOSTY V ČESKÉ TELEVIZI
Včerejší pořad České televize na programu ČT Sport, Téma pro hosty Michala Dusíka, se věnoval Mistro..

Upozornění ČSC
Dne 24.9.2018 bude z důvodu odstávky elektřiny v areálu ČSC uzavřen sekretariát.

Cyklistika v TV / zobrazit vše
SP 2018/19 Francie ČT4 SPORT 21.10.2018 Záznam ze závodu světové série z francouzského Saint-Quentin...
Paříž - Tours 2018 ČT4 SPORT 23.10.2018 Sestřih z průběhu jednoho z nejstarších jednorázových cyklis...
Český pohár 2018 ČT4 SPORT 24.10.2018 Ohlédnutí za letošním ročníkem domácího cyklistického poháru

Partneři ČSC

Domácí report. cyklokros

Dlask: "Dvě medaile jsou dobré vysvědčení"

Tajně doufal ve tři, na dvě medaile myslel reálněji. I proto byl po skončení evropského cyklokrosového šampionátu v Táboře reprezentační kouč Petr Dlask s vystoupením jezdců v barvách české trikolory spokojen.

Jeho představy naplnil stříbrný junior Tomáš Kopecký a bronzová Nikola Nosková mezi ženami v kategorii U23. Ale radost měl i z vystoupení dalších jezdců. "Určitě z mé strany panuje spokojenost. Dvě medaile jsou dobrým počinem, ale rozhodně to není jen o Tomášovi a Nikole, dobře zajeli i další naši jezdci," hodnotí šampionát stříbrný medailista z této trati ze závodu profesionálů z roku 2001, který však přiznává, za nejlepšími je dost vleká díra.

Možná největší radost měl, i když se medailově neprosadil, z Michaela Boroše v elitním závodu mužů. "Já jsem již před závodem doufal, že tak nějak pojede. Počítal jsem s jeho umístěním kolem pátého místa a prakticky celý závod to tak vypadalo. Dokázal nám i sobě, že o medaile může závodit. Mathieu van der Poel je někde jinde jak všichni ostatní, takže zbývají již jen dvě medaile. Když s ním odjel i Lars van der Haar, tak se bojovalo už jen o bronz a já mám radost, že ve hře byl Michael. Odjel super závod," chválí českou jedničku Dlask. I sám Boroš v medaili doufal.

"Až do posledního kola jel ve skupině bojující o bronz. Chybělo šest vteřin, ale tak to chodí. Závodní pole je nesmírně vyrovnané, ale je dobře, že si věří a dává si vysoké cíle. Pro něj je určitě výborné, že opět dokázal jet s absolutní světovou špičkou. Je ale potřeba to stabilizovat, opakovaně tak jezdit na Světových pohárech. A také se připravit na světový šampionát."

V mysli Petra Dlaska byla i medaile Adama Ťoupalíka, který také o ni přes polovinu závodu bojoval, ale dvě chyby jej stály strašně moc sil. "A pak mu došlo, zkrátka neměl svůj den, ale na trati odvedl všechno. To se ve sportu stává. Na domácí evropské mistrovství se připravoval od začátku sezony, obětoval mu i nějaké závody v Belgii a že mu to nevyšlo, je velká škoda. Nic se ale neděje, má před sebou závody Světového poháru, v lednu pak MS v Nizozemí," brání Ťoupalíka po nevydařeném závodu Dlask.

Za velkou naději našeho krosu považuje Kopeckého. "V technických pasážích trochu zaostával za Švýcarem Rouillerem, ale byl výborný ve výjezdech. Počítal jsem, že v posledním kole nastoupí do kopce, ale už byl na limitu a ve finiši byl Švýcar lepší. V Tomášův prospěch ale hovoří náročný okruh na MS, kde snad zopakuje pódiový výsledek," doufá český kouč.

Všestranná Nikola Nosková, která ještě přes šesti týdny závodila na MS na silnici opět potvrdila své ohromné předpoklady. "Já ji i tak věřil. Na trati byla podle mého pohledu nejsilnější, jen to měla zvládnout lépe takticky a mohla bojovat o zlato. Má obrovský potencionál, dokáže zajet na každém okruhu, je to závodnice budoucnosti. A není v této kategorii sama. Výborný závod zajely Magdalena Mišoňová s Adélou Šafářovou, nahoru jistě půjde Jana Czeczinkarová," je spokojený Petr Dlask.

FOTO Jan Brychta

CÍCHA JAROSLAV
06.11.2017 | zobrazeno 877x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC