Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Používání kotoučových brzd od 1.1.2019

Dráha Dráha

Machačová šestá v bodovačce na SP v Paříži

MTB MTB

Cesnaková a Adel vítězi finále ČP v maratonu

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Havlíková i Nesvadba vyhráli i v Jičíně

Sálovka Sálovka

Rozřazovací turnaje juniorů v kolové

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

V Berlíně naposledy podle starých pravidel

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Používání kotoučových brzd od 1.1.2019
Prezídium schvaluje používání kotoučových brzd v silniční závodech ve všech kategoriích (ŽM, ŽS, KAD..

TÉMA PRO HOSTY V ČESKÉ TELEVIZI
Včerejší pořad České televize na programu ČT Sport, Téma pro hosty Michala Dusíka, se věnoval Mistro..

Upozornění ČSC
Dne 24.9.2018 bude z důvodu odstávky elektřiny v areálu ČSC uzavřen sekretariát.

Cyklistika v TV / zobrazit vše
SP 2018/19 Francie ČT4 SPORT 21.10.2018 Záznam ze závodu světové série z francouzského Saint-Quentin...
Paříž - Tours 2018 ČT4 SPORT 23.10.2018 Sestřih z průběhu jednoho z nejstarších jednorázových cyklis...
Český pohár 2018 ČT4 SPORT 24.10.2018 Ohlédnutí za letošním ročníkem domácího cyklistického poháru

Partneři ČSC

Domácí report. cyklokros

Vynikající Boroš sedmý na ME

Nejprestižnější kategorii na evropském šampionátu cyklokrosařů v Táboře ovládl podle překvapení největší favorit a suverén letošní sezóny Mathie van der Poel z Nizozemí. Druhý dojel jeho krajan Lars van der Haar, bronz získal obhájce titulu Belgičan Tom Aerts. Nejlepším naším jezdcem byl sedmý Michael Boroš.

Na startu elitní kategorie se postavilo 41 závodníků, z nichž osm bylo v domácím českém trikotu. Hned po startu ukázali záda všem soupeřům Nizozemci M. van der Poel a van der Haar a s nimi se krátce udržel i Aerts, Boroš po startu jezdil na hraně první desítky v níž kromě nejlepších Nizozemců byli jen Belgičané.

Už ve druhém kole ale M. van der Poel při absenci svého největšího soupeře Wouta van Aerta z Belgie osamoceně, odpadl Aerts a krátce poté i van der Haar, Boroš se posunul na šesté místo, ale za dvojicí nejlepších jezdil ve skupině dvanácti jezdců, která se udržela pohromadě prakticky až do finálových chvil závodu. Dlouho vypadal velmi silný bratr vítěze David, ale drobné zaváhání v samém závěru jej připravilo o možnost završit dokonalý nizozemský triumf. Toho dokázal využít Michael Vanthourenhout a za ním se vyvezl Aerts. Ten nejel poslední zatáčku před cílovou rovinkou lepší stoupu a před svého krajana se v posledních metrech o několik centimetrů dostal a a podruhé za sebou na evropském šampionátu nechyběl na stupních vítězů, naopak M. Vanthourenhout po těsné prohře vztekle hodil své kolo na ochraný plůtek.

Boroš jistě myslel na lepší umístění, ale i se sedmým místem, shodným jaké vybojoval na letošním světovém šampionátu, byl spokojen. "Jezdili jsme celý závod ve složení velké skupiny až do cíle. Bylo o strašně rychlé, bohužel na medaili jsem nedosáhl. Jsem ale spokojen, diváci byli vynikající a za desítku jsem rád," řekl Michael Boroš.

Při absenci Kateřiny Nash patřila k největším českým želízkům Pavla Havlíková. Závod jí však rozhodně nevyšel podle představ a nakonec dojela na desátém místě, když porazila ve spurtu krajanku Karlu Štěpánovou. Třetí titul mistryně Evropy oslavila Sanne Cantová z Belgie. Havlíková, která před třemi lety získala v Německu na ME stříbro, se po většinu závodu pohybovala na sedmém místě, ale v závěru se začala propadat. Naopak Štěpánová, které nevyšel příliš start, se postupně prokousávala pořadím. V cílové rovince po pěti kolech obě Češky spurtovaly o desáté místo. To nakonec uhájila Havlíková.

„Dneska se to úplně nešlo a chybělo mi určitě víc štěstí. Chyběly mi ale hlavně nohy, ale určitě nejsem zklamaná, dala jsem do závodu všechno,“ řekla v cíli Havlíková. „Ten finiš byl spíše pro lidi,“ dodala.

Celému závodu vládlo trio Cantová, Lucinda Brandová z Nizozemska a Italka Alice Marie Arzuffiová. O tempo se starala Arzuffiová, ale v závěru ji scházely síly. V cílové rovině o vítězství spurtovaly Brandová s Cantovou. Světová šampionka vjela do cílové rovinky těsně druhá, přesto potřetí sedmadvacetiletá Belgičanka slavila evropské zlato.

Výsledky:

Ženy:

1. Cantová (Belg.) 41:57, 2. Brandová (Niz.) strejný čas, 3. Arzuffiová (It.) +15, 4. Worstová (Niz.) +45, 5. Kaptheijnsová (Niz.) +1:06, 6. Lechnerová (It.) +1:10, ...10. Havlíková +1:40, 11. Štěpánová +1:40, 21. Kuntová +4:26, 26. Mikulášková (všechny ČR) +6:27

Muži:

1. M. van der Poel 57:37, 2. van der Haar (oba Niz) +23, 3. Aerts +1:26, 4. M. Vanthourenhout +1:26, 5. D. van der Poel (Niz.) +1:29, 6. Adams (Belg.) +1:31, 7. Boroš 1:32, ...18. Nesvadba +3:02, 25. Paprstka +3:13, 29. Petruš +4:28, 34. Škarnitzl +5:18, 35. Bína +5:33, 36. Hekele +6:25, 37. Malík (všichni ČR) -1 kolo

FOTO Jan Brychta

CÍCHA JAROSLAV
05.11.2017 | zobrazeno 783x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC