Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Třetí díl KALAS CUPu už tuto sobotu ve Valticích

Dráha Dráha

Machačová druhá v žebříčku UCI v bodovačce

MTB MTB

V Řepích startuje STRABAG ČP pohár horských

BMX BMX

Nominačníí kritéria pro výjezd reprezentace 2018

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovka Sálovka

SC Svitávka vyhrála 3. Kolo MČR U23 v kolové

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní cyklisté v nových dresech

Trial Trial

Osmé místo Koláře v Barceloně

Trial Ženská cyklistika

Ženy Dukly Praha chtějí vytvořit úspěšný tým


Domácí report. cyklokros

Vynikající Boroš sedmý na ME

Nejprestižnější kategorii na evropském šampionátu cyklokrosařů v Táboře ovládl podle překvapení největší favorit a suverén letošní sezóny Mathie van der Poel z Nizozemí. Druhý dojel jeho krajan Lars van der Haar, bronz získal obhájce titulu Belgičan Tom Aerts. Nejlepším naším jezdcem byl sedmý Michael Boroš.

Na startu elitní kategorie se postavilo 41 závodníků, z nichž osm bylo v domácím českém trikotu. Hned po startu ukázali záda všem soupeřům Nizozemci M. van der Poel a van der Haar a s nimi se krátce udržel i Aerts, Boroš po startu jezdil na hraně první desítky v níž kromě nejlepších Nizozemců byli jen Belgičané.

Už ve druhém kole ale M. van der Poel při absenci svého největšího soupeře Wouta van Aerta z Belgie osamoceně, odpadl Aerts a krátce poté i van der Haar, Boroš se posunul na šesté místo, ale za dvojicí nejlepších jezdil ve skupině dvanácti jezdců, která se udržela pohromadě prakticky až do finálových chvil závodu. Dlouho vypadal velmi silný bratr vítěze David, ale drobné zaváhání v samém závěru jej připravilo o možnost završit dokonalý nizozemský triumf. Toho dokázal využít Michael Vanthourenhout a za ním se vyvezl Aerts. Ten nejel poslední zatáčku před cílovou rovinkou lepší stoupu a před svého krajana se v posledních metrech o několik centimetrů dostal a a podruhé za sebou na evropském šampionátu nechyběl na stupních vítězů, naopak M. Vanthourenhout po těsné prohře vztekle hodil své kolo na ochraný plůtek.

Boroš jistě myslel na lepší umístění, ale i se sedmým místem, shodným jaké vybojoval na letošním světovém šampionátu, byl spokojen. "Jezdili jsme celý závod ve složení velké skupiny až do cíle. Bylo o strašně rychlé, bohužel na medaili jsem nedosáhl. Jsem ale spokojen, diváci byli vynikající a za desítku jsem rád," řekl Michael Boroš.

Při absenci Kateřiny Nash patřila k největším českým želízkům Pavla Havlíková. Závod jí však rozhodně nevyšel podle představ a nakonec dojela na desátém místě, když porazila ve spurtu krajanku Karlu Štěpánovou. Třetí titul mistryně Evropy oslavila Sanne Cantová z Belgie. Havlíková, která před třemi lety získala v Německu na ME stříbro, se po většinu závodu pohybovala na sedmém místě, ale v závěru se začala propadat. Naopak Štěpánová, které nevyšel příliš start, se postupně prokousávala pořadím. V cílové rovince po pěti kolech obě Češky spurtovaly o desáté místo. To nakonec uhájila Havlíková.

„Dneska se to úplně nešlo a chybělo mi určitě víc štěstí. Chyběly mi ale hlavně nohy, ale určitě nejsem zklamaná, dala jsem do závodu všechno,“ řekla v cíli Havlíková. „Ten finiš byl spíše pro lidi,“ dodala.

Celému závodu vládlo trio Cantová, Lucinda Brandová z Nizozemska a Italka Alice Marie Arzuffiová. O tempo se starala Arzuffiová, ale v závěru ji scházely síly. V cílové rovině o vítězství spurtovaly Brandová s Cantovou. Světová šampionka vjela do cílové rovinky těsně druhá, přesto potřetí sedmadvacetiletá Belgičanka slavila evropské zlato.

Výsledky:

Ženy:

1. Cantová (Belg.) 41:57, 2. Brandová (Niz.) strejný čas, 3. Arzuffiová (It.) +15, 4. Worstová (Niz.) +45, 5. Kaptheijnsová (Niz.) +1:06, 6. Lechnerová (It.) +1:10, ...10. Havlíková +1:40, 11. Štěpánová +1:40, 21. Kuntová +4:26, 26. Mikulášková (všechny ČR) +6:27

Muži:

1. M. van der Poel 57:37, 2. van der Haar (oba Niz) +23, 3. Aerts +1:26, 4. M. Vanthourenhout +1:26, 5. D. van der Poel (Niz.) +1:29, 6. Adams (Belg.) +1:31, 7. Boroš 1:32, ...18. Nesvadba +3:02, 25. Paprstka +3:13, 29. Petruš +4:28, 34. Škarnitzl +5:18, 35. Bína +5:33, 36. Hekele +6:25, 37. Malík (všichni ČR) -1 kolo

FOTO Jan Brychta

CÍCHA JAROSLAV
05.11.2017 | zobrazeno 557x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Visegrad 4 pohár mtb český pohár - silnice 2015
silnice 2018
Cyklistika v TV / zobrazit vše
ČT4 SPORT MAGAZÍN CYKLISTIKY - BŘEZEN 2018... 20.04.2018 Informace o dění v cyklistice doma i ve světě za posledních ...
ČT4 SPORT MAGAZÍN CYKLISTIKY - DUBEN 2018 04.05.2018 Informace o dění v cyklistice doma i ve světě za posledních ...
ČT4 SPORT Gracia Orlová 2018 04.05.2018 Sestřih z průběhu etapového závodu v silniční cyklistice žen...
Informace ČSC
ČSC hledá dodavatele na Krále cyklistiky
Český svaz cyklistiky hledá dodavatele na zajištění galavečeru Král cyklistiky na období od roku 201..

Používání diskových brzd na národních závodech
Na jednání silniční komise dne 23.3.2018 bylo rozhodnuto, že možnost používání diskových brzd nebude..

Velodrom znovu otevřen