Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Trenér Vršecký úspěšně vychovává mladé talenty

Dráha Dráha

Dráhaři si rozdělí medaile v omniu

MTB MTB

Strabag Cup 2018 se šesti závody

BMX BMX

Bikrosaři Topinka a Bohuslávek úspěšní v Thajsku

Cyklokros Cyklokros

Havlíková nadále vede seriál EKZ Cross

Sálovka Sálovka

Hrdličkové na medaili nedosáhli, skončili čtvrtí

Handicapovaní Handicapovaní

Ježkovo loučení a úspěchy českých reprezentantů

Trial Trial

Cyklotrialové gala

Trial Ženská cyklistika

Neumanová: „Nejvíce se mi líbil pohár v Plzni.“


Domácí report. cyklokros

Tábor přivítá opět ME v cyklokrosu

První listopadový víkend bude opět dalším svátkem cyklokrosu na českých okruzích. V Táboře se uskuteční 4. - 5. listopadu evropský šampionát. Pro naše, ale i většinu nejlepších světových krosařů, to bude první vrchol letošní sezony.

„Mistrovství Evropy je pro nás prestižní akce. Uspořádat ji právě v Táboře svědčí nejen o velké popularitě cyklokrosu, ale i tradičně vysoké pořadatelské úrovni,“ řekl v úvodu dnešní tiskové konference Slavomír Svoboda z Českého svazu cyklistiky. V sobotu 4. listopadu se o tituly utkají muži a ženy sedmnácti věkových kategorií Masters, o den později pak junioři, muži a ženy kategorie U23 a muži a ženy kategorie Elite.

Reprezentační kouč Petr Dlask i organizátoři mistrovství se nevzdávají naděje na účast Kateřiny Nash. Zkušené reprezentantce sice souboj o evropský titul nezapadá do programu celé sezony, všichni zainteresovaní ale věří v dobrý konec. "Katka by ráda jela, ale pořád je to otazník. Přihlášky končí 26. října o půlnoci. Katka má svůj rámcový plán na sezonu, teď tam stále ještě nějaké věci řeší, co a jak v tomto termínu. Pravdou je, že s účastí původně nepočítala, ale po těch výsledcích, na něž dosáhla na americkém turné, trošku situaci přehodnotila," prozradil Dlask na dnešní tiskové konferenci v Praze.

Nadšen z pořadatelství je i starosta města Tábora Jiří Fišer.„Jsme za to vděční, je to pro nás nejvýznamnější sportovní akce roku. Pro zkušený tým pořadatelů a početné řady dobrovolníků je ctí uspořádat v Táboře další vrcholný sportovní podnik,“ prohlásil velký příznivec cyklokrosu.

Tábor už má s pořadatelstvím cenné a bohaté zkušenosti. V minulosti jsme zde pořádali tři světové šampionáty, v roce 2003 dokonce premiérové mistrovství Evropy. „Letošní novinkou evropského šampionátu budou závody kategorie Masters. Pět závodů sedmnácti věkových kategorií proběhne už v sobotu,“ nastínil program šampionátu předseda cyklokrosové komise Petr Balogh. Evropský šampionát bude k vidění i v televize. Všechny nedělní závody budou vysílány v přímém přenosu, ve studiu Sport nebudou chybět významné osobnosti.

Česká reprezentace sbírala v minulosti pravidelně cenné kovy, i tentokrát má medailové ambice. „Je těžké předvídat. Ale myslím, že reálné je zisk dvou medailí,“ řekl Dlask. Spoléhat bude v kategorii mužů Elite na Michaela Boroše a Tomáše Paprstku. „Boroš umí zajet velké závody, Paprstka má momentálně skvělou formu. Útočit na medaile by měla Pavla Havlíková a Adam Ťoupalík. Velkou neznámou a dost otevřený bude závod žen kategorie U23, protože jezdí společně s kategorií Elite. Šance má i vedoucí junior žebříčku UCI Jakub Schierl,“ naznačil Dlask medailové kandidáty.

Dlaskovi se již krystalizuje kostra reprezentace pro šampionát. "Pro nás to je stěžejní první vrchol sezony, navíc se jede doma, takže pro závodníky je to meta, k níž měli směřovat již přes léto. Povědomí o mistrovství Evropy stouplo a je to opravdu prestižní záležitost, jak bylo vidět loni i předloni," uvedl Dlask. "Těsně před samotným šampionátem budeme mít soustředění přímo na trati, pak přijde na řadu finální příprava," dodal Dlask.

CÍCHA JAROSLAV
11.10.2017 | zobrazeno 385x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
pohár mtb český pohár - silnice 2015 Toi Toi Cup 2017 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy
Cyklistika v TV / zobrazit vše
ČT4 SPORT MS URBAN CYCLING 2017 - ČÍNA 16.12.2017 Sestřih z premiérové mistrovství světa v disciplínách trial,...
ČT4 SPORT MS URBAN CYCLING 2017 - ČÍNA 22.12.2017 Sestřih z premiérové mistrovství světa v disciplínách trial,...
ČT4 SPORT MS URBAN CYCLING 2017 - ČÍNA 22.12.2017 Sestřih z premiérové mistrovství světa v disciplínách trial,...
Informace ČSC
Nominace na MČR omnium 16.-17.12.2017
V příloze naleznete seznam nominovaných závodníků na MČR omnium, které se uskuteční 16.-17.12.2017..

Upozornění
Oznamujeme, že sekretariát Českého svazu cyklistiky bude v pátek 1. 12. 2017 uzavřen z důvodu celode..

10 LET MUZEA ZÁVODU MÍRU
Před 10 lety bylo v Německu, nedaleko Magdeburgu, otevřeno muzeum Závodu Míru ...