Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Čapek z Topforex–Lapierre jedenáctý v Itálii

Dráha Dráha

Dráhaři na MS bez placky, co na to trenéři?

MTB MTB

Kulhavý s Grottsem na Cape Epic pátí v prologu

BMX BMX

Nominačníí kritéria pro výjezd reprezentace 2018

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři se připravují na Istrii

Sálovka Sálovka

V Plzni kralovaly týmy SC Svitávka

Handicapovaní Handicapovaní

Cíle handbikera Jahody? Ty nejvyšší!

Trial Trial

Osmé místo Koláře v Barceloně

Trial Ženská cyklistika

Ženy Dukly Praha chtějí vytvořit úspěšný tým


Domácí report. cyklokros

Tábor přivítá opět ME v cyklokrosu

První listopadový víkend bude opět dalším svátkem cyklokrosu na českých okruzích. V Táboře se uskuteční 4. - 5. listopadu evropský šampionát. Pro naše, ale i většinu nejlepších světových krosařů, to bude první vrchol letošní sezony.

„Mistrovství Evropy je pro nás prestižní akce. Uspořádat ji právě v Táboře svědčí nejen o velké popularitě cyklokrosu, ale i tradičně vysoké pořadatelské úrovni,“ řekl v úvodu dnešní tiskové konference Slavomír Svoboda z Českého svazu cyklistiky. V sobotu 4. listopadu se o tituly utkají muži a ženy sedmnácti věkových kategorií Masters, o den později pak junioři, muži a ženy kategorie U23 a muži a ženy kategorie Elite.

Reprezentační kouč Petr Dlask i organizátoři mistrovství se nevzdávají naděje na účast Kateřiny Nash. Zkušené reprezentantce sice souboj o evropský titul nezapadá do programu celé sezony, všichni zainteresovaní ale věří v dobrý konec. "Katka by ráda jela, ale pořád je to otazník. Přihlášky končí 26. října o půlnoci. Katka má svůj rámcový plán na sezonu, teď tam stále ještě nějaké věci řeší, co a jak v tomto termínu. Pravdou je, že s účastí původně nepočítala, ale po těch výsledcích, na něž dosáhla na americkém turné, trošku situaci přehodnotila," prozradil Dlask na dnešní tiskové konferenci v Praze.

Nadšen z pořadatelství je i starosta města Tábora Jiří Fišer.„Jsme za to vděční, je to pro nás nejvýznamnější sportovní akce roku. Pro zkušený tým pořadatelů a početné řady dobrovolníků je ctí uspořádat v Táboře další vrcholný sportovní podnik,“ prohlásil velký příznivec cyklokrosu.

Tábor už má s pořadatelstvím cenné a bohaté zkušenosti. V minulosti jsme zde pořádali tři světové šampionáty, v roce 2003 dokonce premiérové mistrovství Evropy. „Letošní novinkou evropského šampionátu budou závody kategorie Masters. Pět závodů sedmnácti věkových kategorií proběhne už v sobotu,“ nastínil program šampionátu předseda cyklokrosové komise Petr Balogh. Evropský šampionát bude k vidění i v televize. Všechny nedělní závody budou vysílány v přímém přenosu, ve studiu Sport nebudou chybět významné osobnosti.

Česká reprezentace sbírala v minulosti pravidelně cenné kovy, i tentokrát má medailové ambice. „Je těžké předvídat. Ale myslím, že reálné je zisk dvou medailí,“ řekl Dlask. Spoléhat bude v kategorii mužů Elite na Michaela Boroše a Tomáše Paprstku. „Boroš umí zajet velké závody, Paprstka má momentálně skvělou formu. Útočit na medaile by měla Pavla Havlíková a Adam Ťoupalík. Velkou neznámou a dost otevřený bude závod žen kategorie U23, protože jezdí společně s kategorií Elite. Šance má i vedoucí junior žebříčku UCI Jakub Schierl,“ naznačil Dlask medailové kandidáty.

Dlaskovi se již krystalizuje kostra reprezentace pro šampionát. "Pro nás to je stěžejní první vrchol sezony, navíc se jede doma, takže pro závodníky je to meta, k níž měli směřovat již přes léto. Povědomí o mistrovství Evropy stouplo a je to opravdu prestižní záležitost, jak bylo vidět loni i předloni," uvedl Dlask. "Těsně před samotným šampionátem budeme mít soustředění přímo na trati, pak přijde na řadu finální příprava," dodal Dlask.

CÍCHA JAROSLAV
11.10.2017 | zobrazeno 560x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Visegrad 4 pohár mtb český pohár - silnice 2015
Cyklistika v TV / zobrazit vše
ČT4 SPORT Paříž - Nice 2018 19.03.2018 Dokument o průběhu letošního ročníku slavného francouzského ...
ČT4 SPORT Paříž - Nice 2018 19.03.2018 Dokument o průběhu letošního ročníku slavného francouzského ...
ČT4 SPORT Paříž - Nice 2018 20.03.2018 Dokument o průběhu letošního ročníku slavného francouzského ...
Informace ČSC
Velodrom znovu otevřen


Mimořádná volební konference ČSC
V příloze naleznete - seznam kandidátů na funkci prezidenta ČSC a člena VV ČSC, jednací řád a volebn..

Školení trenérů II. a III. třídy Terezín
Přihlášky do 25.12.2017 zaslat na mail: henke@ceskysvazcyklistiky.cz Zájemci prosím potvrdit ubyto..