Karel Tyrpekl druhý na Visegrádské 4 v Maďarsku!

Bábek vyhrál keirin v Picenu

Bikovými mistry ČR Kulhavý a Škarnitzlová

Mistrem ČR v bikrosu je Dominik Topinka

Změny pravidel cyklokros

Sálovci na ME bez medaile

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Domácí report. cyklokros

Tábor přivítá opět ME v cyklokrosu

První listopadový víkend bude opět dalším svátkem cyklokrosu na českých okruzích. V Táboře se uskuteční 4. - 5. listopadu evropský šampionát. Pro naše, ale i většinu nejlepších světových krosařů, to bude první vrchol letošní sezony.

„Mistrovství Evropy je pro nás prestižní akce. Uspořádat ji právě v Táboře svědčí nejen o velké popularitě cyklokrosu, ale i tradičně vysoké pořadatelské úrovni,“ řekl v úvodu dnešní tiskové konference Slavomír Svoboda z Českého svazu cyklistiky. V sobotu 4. listopadu se o tituly utkají muži a ženy sedmnácti věkových kategorií Masters, o den později pak junioři, muži a ženy kategorie U23 a muži a ženy kategorie Elite.

Reprezentační kouč Petr Dlask i organizátoři mistrovství se nevzdávají naděje na účast Kateřiny Nash. Zkušené reprezentantce sice souboj o evropský titul nezapadá do programu celé sezony, všichni zainteresovaní ale věří v dobrý konec. "Katka by ráda jela, ale pořád je to otazník. Přihlášky končí 26. října o půlnoci. Katka má svůj rámcový plán na sezonu, teď tam stále ještě nějaké věci řeší, co a jak v tomto termínu. Pravdou je, že s účastí původně nepočítala, ale po těch výsledcích, na něž dosáhla na americkém turné, trošku situaci přehodnotila," prozradil Dlask na dnešní tiskové konferenci v Praze.

Nadšen z pořadatelství je i starosta města Tábora Jiří Fišer.„Jsme za to vděční, je to pro nás nejvýznamnější sportovní akce roku. Pro zkušený tým pořadatelů a početné řady dobrovolníků je ctí uspořádat v Táboře další vrcholný sportovní podnik,“ prohlásil velký příznivec cyklokrosu.

Tábor už má s pořadatelstvím cenné a bohaté zkušenosti. V minulosti jsme zde pořádali tři světové šampionáty, v roce 2003 dokonce premiérové mistrovství Evropy. „Letošní novinkou evropského šampionátu budou závody kategorie Masters. Pět závodů sedmnácti věkových kategorií proběhne už v sobotu,“ nastínil program šampionátu předseda cyklokrosové komise Petr Balogh. Evropský šampionát bude k vidění i v televize. Všechny nedělní závody budou vysílány v přímém přenosu, ve studiu Sport nebudou chybět významné osobnosti.

Česká reprezentace sbírala v minulosti pravidelně cenné kovy, i tentokrát má medailové ambice. „Je těžké předvídat. Ale myslím, že reálné je zisk dvou medailí,“ řekl Dlask. Spoléhat bude v kategorii mužů Elite na Michaela Boroše a Tomáše Paprstku. „Boroš umí zajet velké závody, Paprstka má momentálně skvělou formu. Útočit na medaile by měla Pavla Havlíková a Adam Ťoupalík. Velkou neznámou a dost otevřený bude závod žen kategorie U23, protože jezdí společně s kategorií Elite. Šance má i vedoucí junior žebříčku UCI Jakub Schierl,“ naznačil Dlask medailové kandidáty.

Dlaskovi se již krystalizuje kostra reprezentace pro šampionát. "Pro nás to je stěžejní první vrchol sezony, navíc se jede doma, takže pro závodníky je to meta, k níž měli směřovat již přes léto. Povědomí o mistrovství Evropy stouplo a je to opravdu prestižní záležitost, jak bylo vidět loni i předloni," uvedl Dlask. "Těsně před samotným šampionátem budeme mít soustředění přímo na trati, pak přijde na řadu finální příprava," dodal Dlask.

11.10.2017 | zobrazeno 759x
Změny pravidel cyklokros
V sekci administrativa naleznete aktualizovaná pravidla cyklokrosu UCI a ČSC pro sezónu 2018/2019.

Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..