Bikovými mistry ČR Kulhavý a Škarnitzlová

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Zahraniční report. silnice

Karel Vacek druhý v italské Lombardii

Junior Karel Vacek v Itálii opět stanul na stupních vítězů, tentokrát v posledním pohárovém závodě v provincii Como. V klasice Como-Ghisallo, která vedla z části po totožné trase jako závod zařazený do kalendáře WorldTour Kolem Lombardie, s cílem na obávaném kopci Madonna del Ghisallo, obsadil Karel výborné druhé místo.

V závodě dlouhém 108 km, který junioři zdolali za dvě a půl hodiny byl rychlejší pouze stříbrný z MS v Bergenu Ital Luca Rastelli. O vítězi se rozhodovalo až v závěrečném stoupání:

„Začátek kopce byl prudký a pak se zvolnilo. Ujeli jsme s Innocentim a měli jsme náskok 40 sekund, ale nestřídali jsme a dva kilometry před cílem nás dojeli Bagioli a Rastelli. Nastoupil jsem 500 metrů před cílem a uvisel mi jen Rastelli, který mě nakonec ospurtoval.“ okomentoval závod Karel.

Výsledky: 1. Luca Rastelli (Cremonese 1891 Gruppo Arvedi) 2:32:01, 2. Karel Vacek (Team Giorgi) +03, 3. Andrea Innocenti (Stabbia Ciclismo) +16, 4. Andrea Bagioli (Club Ciclistico Canturino 1902) +33, 5. Antonio Puppio (Bustese Olonia Verbania) +41