Maďarský junior Vas vyhrál Toi Toi Cup v Jičíně

Finále Českého poháru mládeže

Neumanová: „Nejvíce se mi líbil pohár v Plzni.“

Domácí report. cyklokros

V Jabkenicích kralovali Paprstka a Havlíková

Vítězem druhého závodu Českého poháru cyklokrosařů Toi Toi Cupu se stal v Jabkenicích Tomáš Paprstka z týmu Expres CZ - Scott Kolín. Druhý dojel, stejně jako před deseti dny ve Slaném, Adam Ťoupalík (Beobank-Corendon) a dostal se do čela průběžného pořadí, třetí skončil Polák Marek Konwa. Mezi ženami opět jasně kralovala Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n./N.).

„Ani jsem nedoufal, že to takhle dopadne. Jelo se mi opravdu parádně, vůbec jsem necítil nohy a dýchalo se mi skvěle. Jedině jsem trošku cítil záda. Když jsem zjistil, že mám menší náskok, tak jsem za to pořádně vzal a náskok jenom hlídal. V půlce závodu jsem si už věřil, proto jsem se snažil jet hlavou a opatrně, abych se vyhnul technickým problémům,“ řekl Paprstka.

"Dneska chybělo k vítězství hodně. Tomáš ukázal hned ve druhém kole, že je nejsilnější. Jedno kolo jsem jel s Konwou, pak už jsem pokračoval sám. První dvě kola jsem se trošku hledal, nebylo to úplně ono. Asi v polovině závodu mě začalo bolet břicho, proto jsem nejel naplno," přidal Ťoupalík.

Na startu se překvapivě objevil i silniční reprezentant Petr Vakoč z týmu Quick-Step. Na krosové specialisty ovšem nestačil a byl klasifikován na 31. pozici.

Ženám opět vládla, stejně jako ve Slaném, Pavla Havlíková. Druhé Karle Štěpánové (N1 Team) nadělila více než minutu. Havlíková opět předvedla téměř bezchybný výkon a zvítězila stylem start-cíl, když neustále navyšovala svůj náskok.

„Měla jsem štěstí, udělala jsem jedinou chybu hned v prvním kole. Ale měla jsem náskok, takže to tolik nevadilo. Rozhodly už na začátku překážky, které jsem přeskakovala. A to byl základ úspěchu. Navíc perfektně pracovali mechanici v depu, měnila jsem kolo v každém okruhu,“ popsala své pocity vítězka Pavla Havlíková.

Závod juniorů byl napínavý a dramatický až do posledního kola. Nejlepší byl dnes skvělý technik Jakub Schierl (Expres CZ - Scott Kolín), ale pořadí na dalších místech se neustále měnilo. „V prvních dvou kolech jsem si soupeře otestoval, cítil jsem se v technice docela silný. A když Ťoupy (Jakub Ťoupalík) udělal chybu, vzal jsem za to a všem ujel. Rezerva tam sice ještě byla, ale rozhodně to nebylo zadarmo,“ prozradil vedoucí junior celkového pořadí Schierl.

Výsledky:

Muži:

1. Paprstka (Expres CZ - Scott Kolín) 1:04:01, 2. A. Ťoupalík (Beobank-Corendon) +42, 3. Konwa (Pol.) +1:19, 4. Nesvadba (Expres CZ - Scott Kolín) +1:59, 5. Hekele (Stevens Bikes-Emilio Sport) +2:11, 6. Haring (SR) +2:18, 7. Petruš (Ethic Sport) +3:28, 8. Bína (CK Kolokrám.cz - Svijany) +3:29, 9. Vastl (N1 Tean) +3:54, 10. Gavenda (Topforex Lapierre) +4:22

Průběžné pořadí (po 2 ze 7 závodů):

1. Ťoupalík 58, 2. Paprstka 57, 3. Konwa 53, 4. Nesvadba 51, 5. Hekele 46, 6. Bína 45 Ženy: 1. Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n./N.) 40:56, 2. Štěpánová (N1 Team) +1:07, 3. Keseg Števková (SR) +1:41, 4. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) +2:26, 5. Ungermanová (KC Kooperativa Jablonec n./N.) +2:47, 6. Heiglová (Rak.) +3:10

1. Havlíková 60, 2. Štěpánová 56, 3. Czeczinkarová 55

Junioři:

1. Schierl (Expres CZ - Scott Kolín) 38:15, 2. Ježek (IVAR CS - Author Team) +19, 3. Mikšaník (ACK Stará Ves n. Ondřejnicí) +27, 4. J. Ťoupalík (Cycling academy Tábor) +51, 5. Hladík (IVAR CS - Author Team) +1:08, 6. Říman (Cyklo Team Kolarna) +1:11

Průběžné pořadí (po 3 z 11 závodů):

1. Schierl 88, 2. Ježek 81, 3. Mikšaník 81, 4. Hladík 76, 5. Říman 76, 6. Kunášek (KH Tour Stevens Bikes team) 65

07.10.2017 | zobrazeno 366x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
pohár mtb český pohár - silnice 2015 Toi Toi Cup 2017 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy
ČT4 SPORT Paříž - Tours 2017 18.10.2017 Sestřih z průběhu jednoho z nejstarších jednorázových cyklis...