Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Čeští závodníci druhou nejúspěšnější výpravou ME

Dráha Dráha

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

MTB MTB

Sedm elitních Čechů na bikové ME

BMX BMX

Bikrosařka Bartůňková došla na MS do semifinále

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Trial Trial

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin


Domácí report. cyklokros

V Jabkenicích kralovali Paprstka a Havlíková

Vítězem druhého závodu Českého poháru cyklokrosařů Toi Toi Cupu se stal v Jabkenicích Tomáš Paprstka z týmu Expres CZ - Scott Kolín. Druhý dojel, stejně jako před deseti dny ve Slaném, Adam Ťoupalík (Beobank-Corendon) a dostal se do čela průběžného pořadí, třetí skončil Polák Marek Konwa. Mezi ženami opět jasně kralovala Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n./N.).

„Ani jsem nedoufal, že to takhle dopadne. Jelo se mi opravdu parádně, vůbec jsem necítil nohy a dýchalo se mi skvěle. Jedině jsem trošku cítil záda. Když jsem zjistil, že mám menší náskok, tak jsem za to pořádně vzal a náskok jenom hlídal. V půlce závodu jsem si už věřil, proto jsem se snažil jet hlavou a opatrně, abych se vyhnul technickým problémům,“ řekl Paprstka.

"Dneska chybělo k vítězství hodně. Tomáš ukázal hned ve druhém kole, že je nejsilnější. Jedno kolo jsem jel s Konwou, pak už jsem pokračoval sám. První dvě kola jsem se trošku hledal, nebylo to úplně ono. Asi v polovině závodu mě začalo bolet břicho, proto jsem nejel naplno," přidal Ťoupalík.

Na startu se překvapivě objevil i silniční reprezentant Petr Vakoč z týmu Quick-Step. Na krosové specialisty ovšem nestačil a byl klasifikován na 31. pozici.

Ženám opět vládla, stejně jako ve Slaném, Pavla Havlíková. Druhé Karle Štěpánové (N1 Team) nadělila více než minutu. Havlíková opět předvedla téměř bezchybný výkon a zvítězila stylem start-cíl, když neustále navyšovala svůj náskok.

„Měla jsem štěstí, udělala jsem jedinou chybu hned v prvním kole. Ale měla jsem náskok, takže to tolik nevadilo. Rozhodly už na začátku překážky, které jsem přeskakovala. A to byl základ úspěchu. Navíc perfektně pracovali mechanici v depu, měnila jsem kolo v každém okruhu,“ popsala své pocity vítězka Pavla Havlíková.

Závod juniorů byl napínavý a dramatický až do posledního kola. Nejlepší byl dnes skvělý technik Jakub Schierl (Expres CZ - Scott Kolín), ale pořadí na dalších místech se neustále měnilo. „V prvních dvou kolech jsem si soupeře otestoval, cítil jsem se v technice docela silný. A když Ťoupy (Jakub Ťoupalík) udělal chybu, vzal jsem za to a všem ujel. Rezerva tam sice ještě byla, ale rozhodně to nebylo zadarmo,“ prozradil vedoucí junior celkového pořadí Schierl.

Výsledky:

Muži:

1. Paprstka (Expres CZ - Scott Kolín) 1:04:01, 2. A. Ťoupalík (Beobank-Corendon) +42, 3. Konwa (Pol.) +1:19, 4. Nesvadba (Expres CZ - Scott Kolín) +1:59, 5. Hekele (Stevens Bikes-Emilio Sport) +2:11, 6. Haring (SR) +2:18, 7. Petruš (Ethic Sport) +3:28, 8. Bína (CK Kolokrám.cz - Svijany) +3:29, 9. Vastl (N1 Tean) +3:54, 10. Gavenda (Topforex Lapierre) +4:22

Průběžné pořadí (po 2 ze 7 závodů):

1. Ťoupalík 58, 2. Paprstka 57, 3. Konwa 53, 4. Nesvadba 51, 5. Hekele 46, 6. Bína 45 Ženy: 1. Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n./N.) 40:56, 2. Štěpánová (N1 Team) +1:07, 3. Keseg Števková (SR) +1:41, 4. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) +2:26, 5. Ungermanová (KC Kooperativa Jablonec n./N.) +2:47, 6. Heiglová (Rak.) +3:10

Průběžné pořadí (po 2 ze 7 závodů):

1. Havlíková 60, 2. Štěpánová 56, 3. Czeczinkarová 55

Junioři:

1. Schierl (Expres CZ - Scott Kolín) 38:15, 2. Ježek (IVAR CS - Author Team) +19, 3. Mikšaník (ACK Stará Ves n. Ondřejnicí) +27, 4. J. Ťoupalík (Cycling academy Tábor) +51, 5. Hladík (IVAR CS - Author Team) +1:08, 6. Říman (Cyklo Team Kolarna) +1:11

Průběžné pořadí (po 3 z 11 závodů):

1. Schierl 88, 2. Ježek 81, 3. Mikšaník 81, 4. Hladík 76, 5. Říman 76, 6. Kunášek (KH Tour Stevens Bikes team) 65

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
07.10.2017 | zobrazeno 772x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..

VSA 2019 - MŠMT podmínky pro žadatele