René Andrle: Chci pomáhat mladým růst

Kohoutková a Neumanovou páté v Brémách

GAPP System – Cabtech MTB Racing Team

Bikrosaři Topinka a Bohuslávek úspěšní v Thajsku

Nominace na cyklokrosové MS je téměř hotová

Hrdličkové na medaili nedosáhli, skončili čtvrtí

Ježkovo loučení a úspěchy českých reprezentantů

Co čeká český cyklotrial v roce 2018?

Ženy Dukly Praha chtějí vytvořit úspěšný tým

Domácí report. silnice

Silničáři jedou na MS bojovat o medaile

Tisková konference k Mistrovství světa v norském Bergenu je minulostí. Reprezentační trenér Tomáš Konečný spolu se závodníky prozradili své cíle a očekávání, generální sekretář Českého svazu cyklistiky Stanislav Kozubek pak velkou novinku týkající se partnera reprezentace Kalas sportswear s.r.o, se kterým se podařilo prodloužit spolupráci do dalších olympijských her.

Do dějiště Mistrovství světa v silniční cyklistice odcestuje celkem 16 českých reprezentantů. První disciplínou pro ně bude časovka jednotlivců, ve které se představí junioři Richard Holec a Vojtěch Sedláček, v elitní kategorii pak mistr republiky v této disciplíně Jan Bárta. V ostatních kategoriích nebude mít český tým na startu své zástupce.

Silniční závody zahájí muži do 23 let, kde bude lídrem šestý muž nedávného Tour de l’Avenir a účastník letošního Giro d’Italia Michal Schlegel. K úspěchu mu budou pomáhat Roman Lehký a Jakub Otruba.

Hned další den se v ranních hodinách představí šest českých juniorů, což je maximální možný počet startujících. Za výkony, které junioři podávají skrze celou sezónu (vítězství v královské etapě na Závodě míru juniorů, pódiová umístění v závodech Nation’s cupu) si nominaci vysloužil tým ve složení Tomáš Bárta, Richard Holec, Petr Klabouch, Matouš Měšťan, Vojtěch Sedláček a Karel Vacek. Ve stejný den se na start postaví také jediná žena v seznamu nominovaných Nikola Nosková, která prvním rokem závodí v profesionálním pelotonu.

„Po dlouhé době máme opravdu silný tým v juniorech, úspěchy v letošní sezóně naznačují, že jedeme na MS s nejvyššími cíli a budeme bojovat o medaili. Pokud se nám vyhnout technické problémy a pády, tým na to má. Kluci jsou sice každý z jiného oddílu, ale dokáží spolu fungovat a jeden pro druhého se obětovat,“ zhodnotil šance juniorů Tomáš Konečný.

Vyvrcholením celého programu Mistrovství světa bude bezpochyby závod mužů Elite. Na start se v národních barvách postaví profesionálové z WorldTour pelotonu Jan Bárta, Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar, Petr Vakoč, tým doplní Josef Černý a Jiří Polnický, závodníci z letos nejúspěšnějšího českého celku Elkov Author.

„Celou druhou část sezóny jsem směřoval ke startu na Mistrovsví světa. Máme silný tým, kluci jsou v dobré formě a jedeme v šesti, takže v závodě můžeme určitě něco udělat. Bude sice hodně záležet na počasí, ale okruh je pro mě výborný, bude mi sedět,“ sdělil svá očekávání Zdeněk Štybar.

Jeho slova doplnil také reprezentační trenér Tomáš Konečný: „Jednoznačným lídrem je Zdeněk Štybar, tým se mu bude snažit pomoci. Je poskládaný tak, aby měl co největší šanci na úspěch. Koneckonců trať by měla sedět i Romanovi Kreuzigerovi a Petru Vakočovi, ale vzhledem k tomu, že jede šest závodníků, lídr je jen jeden. Je to jednorázový závod, který se může vyvíjet různě a my se budeme snažit na jeho vývoj reagovat. To, že máme tři závodníky, kterým trať vyhovuje, je určitě naše výhoda.“

Foto: Jan Brychta/ ČSC

Judita Lorencová
12.09.2017 | zobrazeno 902x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss