Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Čeští závodníci druhou nejúspěšnější výpravou ME

Dráha Dráha

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

MTB MTB

Sedm elitních Čechů na bikové ME

BMX BMX

Bikrosařka Bartůňková došla na MS do semifinále

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Trial Trial

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin


Zahraniční report. silnice

Junioři byli úspěšní v Dubnici nad Váhom

V uplynulém týdnu se konal mezinárodní etapový závod v rámci Mezinárodních dnů cyklistiky ve slovenském městě Dubnica nad Váhom pro kategorii juniorů a kadetů. Startovní listina čítala celkem 116 jmen. Kromě českých závodníků v ní figurovali také závodníci ze zemí jako jsou Litva, Lotyšsko, Polsko, Maďarsko, Ukrajina atp.

Téměř v každé ze čtyř etap se podařilo některému z českých závodníků probojovat na stupně vítězů. V první etapě to byl na 3. místě Vojtěch Kadlec (TJ Favorit Brno), ve třetí etapě se na stupně postavili dokonce dva čeští závodníci, a to na druhé místo Tomáš Bárta (SKC Tufo Prostějov z.s) a na třetí Vojtěch Sedláček (CK Příbram Fany Gastro), který stejné umístění zopakoval i ve čtvrté etapě.

Dařilo se i v hodnocení jednotlivých soutěží, když ve vrchařské soutěži byl Michal Rotter (SKP Duha Lanškroun) druhý a Vojtěch Sedláček třetí. Sedláčkovi patřilo třetí místo také v celkové klasifikaci. Druhý nejlepší z Čechů byl Tomáš Bárta na pátém místě. Pro oba tyto reprezentanty to byl poslední test před nadcházejícím Mistrovství světa v Bergenu.

„Původně jsem ani nevěděl, že budu startovat, protože po příjezdu ze závodů v Itálii jsem byl nemocný, ale nakonec jsem se zúčastnil a závody jsem pojal jako dobrou přípravu pro světový šampionát. V první etapě nám ujela dvojice Blaško, Štoček, což dle mého názoru rozhodlo závod. Ve druhé etapě naši pětičlennou vedoucí skupinu připravila o boj o vítězství chyba pořadatelů, kdy nás na kruhovém objezdu poslali špatným směrem. Chuť jsem si zčásti spravil odpoledním druhým místem v kritériu,“ přiblížil průběh závodu Tomáš Bárta.

Vojtěch Sedláček doplnil: „Také jsem byl součástí skupiny, která byla poslána špatným směrem. V poslední etapě jsem pak musel útočit na celkové hodnocení. Jsem především rád, že jsem závod dokončil bez problémů a můžu se plně věnovat přípravě na MS.“

Nejlepším českým kadetem byl na celkovém 30. místě Tomáš Konečný (SKC Tufo Prostějov), kterému v samostatné klasifikaci kadetů patřilo 7. místo.

 

foto: fb Vojtěch Sedláček

Soubory:

Judita Lorencová
11.09.2017 | zobrazeno 798x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..

VSA 2019 - MŠMT podmínky pro žadatele