Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

A.Kaňkovský:„Nejdůležitější je, aby nás to bavilo"...

Dráha Dráha

Maxbike mistrovství Planety 2017

MTB MTB

Prudek desátý na MS ve sprintu eliminátor

BMX BMX

Bikrosaři Topinka a Bohuslávek úspěšní v Thajsku

Cyklokros Cyklokros

Cyklokrosový SP v Bogense pojede i Nash

Sálovka Sálovka

Zlatému kolu v kolové vládli čeští hráči

Handicapovaní Handicapovaní

Ježkovo loučení a úspěchy českých reprezentantů

Trial Trial

Trialové mistrovství světa v novém

Trial Ženská cyklistika

Neumanová: „Nejvíce se mi líbil pohár v Plzni.“


Zahraniční report. silnice

Junioři byli úspěšní v Dubnici nad Váhom

V uplynulém týdnu se konal mezinárodní etapový závod v rámci Mezinárodních dnů cyklistiky ve slovenském městě Dubnica nad Váhom pro kategorii juniorů a kadetů. Startovní listina čítala celkem 116 jmen. Kromě českých závodníků v ní figurovali také závodníci ze zemí jako jsou Litva, Lotyšsko, Polsko, Maďarsko, Ukrajina atp.

Téměř v každé ze čtyř etap se podařilo některému z českých závodníků probojovat na stupně vítězů. V první etapě to byl na 3. místě Vojtěch Kadlec (TJ Favorit Brno), ve třetí etapě se na stupně postavili dokonce dva čeští závodníci, a to na druhé místo Tomáš Bárta (SKC Tufo Prostějov z.s) a na třetí Vojtěch Sedláček (CK Příbram Fany Gastro), který stejné umístění zopakoval i ve čtvrté etapě.

Dařilo se i v hodnocení jednotlivých soutěží, když ve vrchařské soutěži byl Michal Rotter (SKP Duha Lanškroun) druhý a Vojtěch Sedláček třetí. Sedláčkovi patřilo třetí místo také v celkové klasifikaci. Druhý nejlepší z Čechů byl Tomáš Bárta na pátém místě. Pro oba tyto reprezentanty to byl poslední test před nadcházejícím Mistrovství světa v Bergenu.

„Původně jsem ani nevěděl, že budu startovat, protože po příjezdu ze závodů v Itálii jsem byl nemocný, ale nakonec jsem se zúčastnil a závody jsem pojal jako dobrou přípravu pro světový šampionát. V první etapě nám ujela dvojice Blaško, Štoček, což dle mého názoru rozhodlo závod. Ve druhé etapě naši pětičlennou vedoucí skupinu připravila o boj o vítězství chyba pořadatelů, kdy nás na kruhovém objezdu poslali špatným směrem. Chuť jsem si zčásti spravil odpoledním druhým místem v kritériu,“ přiblížil průběh závodu Tomáš Bárta.

Vojtěch Sedláček doplnil: „Také jsem byl součástí skupiny, která byla poslána špatným směrem. V poslední etapě jsem pak musel útočit na celkové hodnocení. Jsem především rád, že jsem závod dokončil bez problémů a můžu se plně věnovat přípravě na MS.“

Nejlepším českým kadetem byl na celkovém 30. místě Tomáš Konečný (SKC Tufo Prostějov), kterému v samostatné klasifikaci kadetů patřilo 7. místo.

 

foto: fb Vojtěch Sedláček

Soubory:

Judita Lorencová
11.09.2017 | zobrazeno 458x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
král cyklistiky 2017 ČEZ
Czech Tourism pohár mtb český pohár - silnice 2015 Toi Toi Cup 2017 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Postupový klíč na MČR - Praha Motol
Postupový klíč na MČR - Praha Motol naleznete v příloze

Volební konference ČSC 2018
Bližší informace naleznete v příloze

PŘÍBĚH CYKLISTICKÉHO PŘÁTELSTVÍ TRVÁ ...
Cyklistické přátelství, které trvá již od roku 1949 ... zdroj ČT