Nominace závodníků na MČR ve vylučovacím závodu

Trialové mistrovství světa v novém

Neumanová: „Nejvíce se mi líbil pohár v Plzni.“

Zahraniční report. mtb

Kulhavý na MS nestačil jen na Schurtera

Biker Jaroslav Kulhavý i na světovém šampionátu v Cairns v Austrálii potvrdil, že se na důležité závody umí skvěle koncentrovat a připravit. Na šampionátu získal stříbro, když opět nestačil jen na suveréna sezony Švýcara Nino Schurtera, který završil svůj zlatý hattrick, když předtím slavil Andoře (2015) a loni v Novém Městě na Moravě.

Skvěle se předvedly naše reprezentantky do třiadvaceti let. Na těžkém okruhu Barbora Průdková a Jana Czeczinkarová dokončily mistrovský závod v elitní desítce. Skvělou formu potvrdila Průdková, jež zajela životní výsledek, když finišovala na čtvrtém místě. Za vítěznou Švýcarku Sinou Freiovou zaostala Průdková o tři minuty, skvělé je i osmé místo Czeczinkarové.

V závodě elitních žen se dařilo lépe Karle Štěpánové, jež dojela na 22. místě se ztrátou více jak sedmi minut na vítěznou Švýcarku Jolandu Neffovou, Jitka Škarnitzlová obsadila 39. místo a v závodě ztratila jedno kolo.

Čtyřiadvacetiletá Neffová předvedla skvělý výkon. Závod kontrolovala od samého začátku, brzy odjela soupeřkám, navyšovala svůj náskok a nakonec zcela jasně zvítězila. Po třech zlatých ze třiadvacítek v letech 2012 až 2014 je to její první světový titul v elitní kategorii.

Dvaatřicetiletý Kulhavý obhájil svou pozici z loňského šampionátu na domácí půdě. Z individuálních závodů této disciplíny, v níž se stal v roce 2012 olympijským vítězem a loni v Riu dojel druhý, má ve sbírce již třetí stříbro. Před šesti lety vybojoval světový titul.

Kulhavý šel hned v zaváděcím okruhu do čela a diktoval tempo. Hlavní favorit Schurter kontroloval situaci ze třetí příčky a záhy dýchal českému bikerovi na záda. Po prvním ze sedmi celých kol je ve vedoucí skupině, která si vybudovala dvacetivteřinový náskok, doplňovali Brazilec Henrique Avancini a Francouz Maxime Marotte. O kolo později měli sice Kulhavý se Schurterem sami v čele 18 vteřin k dobru, ale postupně se k nim dotáhl Litscher a na chvilku také znovu Avancini. Trio v čele se vzdalovalo soupeřům a bylo zřejmé, že někoho z nich mohou o medaili připravit jen technické potíže. Na ně ale nedošlo.

Rozhodlo se v posledním okruhu, kdy z dlouho vedoucí tříčlenné skupiny vystřelil Schurter a dojel si pro rekordní šestý titul mistra světa. Kulhavý si s přehledem poradil v boji o stříbro s dalším Švýcarem Thomasem Litscherem. Pro jedenatřicetiletého Schurtera titul znamená, že se v pořadí šampionů osamostatnil od francouzské hvězdy Juliena Absalona, který tentokrát skončil sedmý. Schurter má šest zlatých medailí a dvě stříbra, Absalon vyhrál pětkrát, byl rovněž dvakrát druhý a navíc jednou třetí.

Dalším dvěma českým reprezentantům se nedařilo. Jan Škarnitzl dojel jedenatřicátý, Janu Nesvadbovi patří 40. příčka.

Výsledky:

Muži (31,7 km):

1. Schurter (Švýc.) 1:27:44, 2. Kulhavý (ČR) +7, 3. Litscher (Švýc.) +15, 4. Avancini (Braz.) +1:04, 5. Fumic (Něm.) +1:11, 6. L. Flückiger (Švýc.) +1:13, 7. Absalon +1:25, 8. Marotte (oba Fr.) +1:34, 9. McConnell (Austr.) +1:54, 10. Indergand (Švýc.) +2:21, ...31. Škarnitzl +4:47, 40. Nesvadba (oba ČR) +6:15

Ženy (27,4 km):

1. Neffová (Švýc.) 1:27:17, 2. Lastová (Brit.) +2:23, 3. Ferrandová-Prévotová (Fr.) +3:04, 4. Wloszczowská (Pol.) +3:36, 5. Kalentěvová (Rus.) +3:51, 6. Davisonová (USA) +3:59, ...22. Štěpánová +7:03, 39. Škarnitzlová (obě ČR) -1 kolo

Ženy U23 (23,1 km):

1. Freiová (Švýc.) 1:15:10, 2. Courtneyová (USA) +49, 3. Kellerová (Švýc.) +2:18, 4. Průdková (ČR) +3:01, 5. Garcíaová Martínezová (Šp.) +3:11, 6. Tauberová (Niz.) +3:31, ...8. Czeczinkarová (ČR) +4:18.

09.09.2017 | zobrazeno 268x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
král cyklistiky 2017 ČEZ
Czech Tourism pohár mtb český pohár - silnice 2015 Toi Toi Cup 2017 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy
V příloze naleznete nominaci na MČR ve vylučovacím závodu, který se uskuteční 25.11.2017 v Motole...