Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Štybar 14. v silničním závodě na mistrovství světa

Dráha Dráha

Kraus a Hochmanem mají zlato z madisonu

MTB MTB

Kulhavý už je opět v TOP 5 světového žebříčku

BMX BMX

Prováděcí pokyny pro rok 2018

Cyklokros Cyklokros

Van der Poel vyhrál i ve Waterloo, Boroš třináctý

Sálovka Sálovka

Mistry v kolové U23 hráči MO Svitávka

Handicapovaní Handicapovaní

Ježkovo loučení šestým místem

Trial Trial

Do Sklenky na Pohár

Trial Ženská cyklistika

Závodnice Dukly Praha na Giro Toscana


Zahraniční report. mtb

Kulhavý na MS nestačil jen na Schurtera

Biker Jaroslav Kulhavý i na světovém šampionátu v Cairns v Austrálii potvrdil, že se na důležité závody umí skvěle koncentrovat a připravit. Na šampionátu získal stříbro, když opět nestačil jen na suveréna sezony Švýcara Nino Schurtera, který završil svůj zlatý hattrick, když předtím slavil Andoře (2015) a loni v Novém Městě na Moravě.

Skvěle se předvedly naše reprezentantky do třiadvaceti let. Na těžkém okruhu Barbora Průdková a Jana Czeczinkarová dokončily mistrovský závod v elitní desítce. Skvělou formu potvrdila Průdková, jež zajela životní výsledek, když finišovala na čtvrtém místě. Za vítěznou Švýcarku Sinou Freiovou zaostala Průdková o tři minuty, skvělé je i osmé místo Czeczinkarové.

V závodě elitních žen se dařilo lépe Karle Štěpánové, jež dojela na 22. místě se ztrátou více jak sedmi minut na vítěznou Švýcarku Jolandu Neffovou, Jitka Škarnitzlová obsadila 39. místo a v závodě ztratila jedno kolo.

Čtyřiadvacetiletá Neffová předvedla skvělý výkon. Závod kontrolovala od samého začátku, brzy odjela soupeřkám, navyšovala svůj náskok a nakonec zcela jasně zvítězila. Po třech zlatých ze třiadvacítek v letech 2012 až 2014 je to její první světový titul v elitní kategorii.

Dvaatřicetiletý Kulhavý obhájil svou pozici z loňského šampionátu na domácí půdě. Z individuálních závodů této disciplíny, v níž se stal v roce 2012 olympijským vítězem a loni v Riu dojel druhý, má ve sbírce již třetí stříbro. Před šesti lety vybojoval světový titul.

Kulhavý šel hned v zaváděcím okruhu do čela a diktoval tempo. Hlavní favorit Schurter kontroloval situaci ze třetí příčky a záhy dýchal českému bikerovi na záda. Po prvním ze sedmi celých kol je ve vedoucí skupině, která si vybudovala dvacetivteřinový náskok, doplňovali Brazilec Henrique Avancini a Francouz Maxime Marotte. O kolo později měli sice Kulhavý se Schurterem sami v čele 18 vteřin k dobru, ale postupně se k nim dotáhl Litscher a na chvilku také znovu Avancini. Trio v čele se vzdalovalo soupeřům a bylo zřejmé, že někoho z nich mohou o medaili připravit jen technické potíže. Na ně ale nedošlo.

Rozhodlo se v posledním okruhu, kdy z dlouho vedoucí tříčlenné skupiny vystřelil Schurter a dojel si pro rekordní šestý titul mistra světa. Kulhavý si s přehledem poradil v boji o stříbro s dalším Švýcarem Thomasem Litscherem. Pro jedenatřicetiletého Schurtera titul znamená, že se v pořadí šampionů osamostatnil od francouzské hvězdy Juliena Absalona, který tentokrát skončil sedmý. Schurter má šest zlatých medailí a dvě stříbra, Absalon vyhrál pětkrát, byl rovněž dvakrát druhý a navíc jednou třetí.

Dalším dvěma českým reprezentantům se nedařilo. Jan Škarnitzl dojel jedenatřicátý, Janu Nesvadbovi patří 40. příčka.

Výsledky:

Muži (31,7 km):

1. Schurter (Švýc.) 1:27:44, 2. Kulhavý (ČR) +7, 3. Litscher (Švýc.) +15, 4. Avancini (Braz.) +1:04, 5. Fumic (Něm.) +1:11, 6. L. Flückiger (Švýc.) +1:13, 7. Absalon +1:25, 8. Marotte (oba Fr.) +1:34, 9. McConnell (Austr.) +1:54, 10. Indergand (Švýc.) +2:21, ...31. Škarnitzl +4:47, 40. Nesvadba (oba ČR) +6:15

Ženy (27,4 km):

1. Neffová (Švýc.) 1:27:17, 2. Lastová (Brit.) +2:23, 3. Ferrandová-Prévotová (Fr.) +3:04, 4. Wloszczowská (Pol.) +3:36, 5. Kalentěvová (Rus.) +3:51, 6. Davisonová (USA) +3:59, ...22. Štěpánová +7:03, 39. Škarnitzlová (obě ČR) -1 kolo

Ženy U23 (23,1 km):

1. Freiová (Švýc.) 1:15:10, 2. Courtneyová (USA) +49, 3. Kellerová (Švýc.) +2:18, 4. Průdková (ČR) +3:01, 5. Garcíaová Martínezová (Šp.) +3:11, 6. Tauberová (Niz.) +3:31, ...8. Czeczinkarová (ČR) +4:18.

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
09.09.2017 | zobrazeno 172x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
pohár mtb český pohár - silnice 2015 Toi Toi Cup 2017 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy
Cyklistika v TV / zobrazit vše
ČT4 SPORT Cannondale kritérium 26.09.2017 Sestřih ze závodu horských kol.
Informace ČSC
Změna místa konání MČR madison


Gratulace ekonomickému viceprezidentovi ČSC
Gratulujeme ekonomickému viceprezidentovi svazu Slavomíru Svobodovi, který byl novým ministrem jmeno..

ČSC přijme učetní
Více informací naleznete v příloze.