Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

ZM U23 Grand Prix PRIESSNITZ SPA má nový termín

Dráha Dráha

Trénuj s repre - 10. díl Pavel Kelemen

MTB MTB

Vítězem ROUVY Real Spring Classics je Škarnitzl

BMX BMX

Mistrovství světa UCI BMX 2020 v USA odloženo

Cyklokros Cyklokros

Krosový Toi Toi Cup 2020 a MČR v cyklokrosu 2021

Sálovka Sálovka

První kolo Extraligy v kolové vyhrál Start Plzeň

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
MOOSE vyvíjí dvouvrstvé ponožky!
V roce 2008 začala spolupráce společnosti MOOSE s paralympijským vítězem Jiřím Ježkem a Reprezentačn..

UCI Newsletter - speciální edice - Coronavirus
v návaznosti na březnový UCI newsletter vyšla speciální edice, ve které naleznete: · přehl..

Olympijské hry v Tokiu se posouvají na rok 2021


Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Český pohár i Memoriál Jana Veselého ovládl Elkov

TZ Závodník Elkov Author Michael Kukrle vyhrál v Ostravě 14. ročník memoriálu Jana Veselého. Na pódiu skončil i druhý Vojtěch Hačecký.Třetí místo získal Martin Hebík z CK Příbram Fany Gastro.

Závod se jel v sobotní podvečerní Ostravě na 100 km. Chvíli po startu odjela skupina devíti jezdců včetně Kukrleho, Cieslika a Hačeckého. Ti svou aktivitou po nějaké době dostihli peloton o celé kolo a bylo jasné, že o vítězi se rozhodne mezi touto devítkou. Deset kol před cílem odjel znovu osamocený Michael Kurkle, svůj únik dotáhl až do cíle a zvítězil. 

Spurt pelotonu vyhrál Alois Kaňkovský a za ním Vojtěch Hačecký, který tak bral druhé místo na pódiu. 

 

Následující den startoval v nedalekém Hlubočci závod Českého poháru na silnici. 

Ani další díl Českého poháru nenašel jiného vítěze než z týmu Elkov Author, který si dnes rozebral hned první čtyři místa. Obměnou byl pouze vítěz, kterým nebyl tradičně Alois Kaňkovský, ale Tomáš Bucháček.

Pátý závod českého poháru se odehrál na 18 km dlouhém okruhu, který měl svůj cíl velmi nezvykle ve sjezdu, který se stal osudným spoustě závodníků mladších kategorií v předcházejících závodech. Na startu se sešlo pouze 74 závodníků kategorie elite, kteří ve 14:00 začali zdolávat 180 km dlouhou trasu v centrem v obci Hlubočec. Nejprve došlo k úniku, kde se nacházelo 19 závodníků, mezi kterými chyběl z Elkov Author pouze Vojtěch Hačecký. Tento únik však nepřežil a došlo ke spojení pelotonu. 

Ve čtvrtém kole odjel sám Jiří Polnický, který si velmi rychle vytvořil náskok dvou minut, ačkoliv se peloton snažil likvidovat jeho únik. K němu se následně připojil Tomáš Bucháček, poté Pawel Cieslik a nakonec se do skupiny dostal ještě Michael Kukrle. Chvíli se ve skupině objevil i Polák Pszcolarski, ale ten poté odpadl. Tato skupina si držel svůj náskok a aktivně se střídala. I v této přesile se za skupinou objevil velmi nečekaně Petr Hampl z Prostějova. Ten však své přiblížení nedotáhl do zdárného konce a jak se rychle u skupiny objevil, tak se jí zase rychle vzdálil.

Cílem závodu, ve kterém bylo nakonec klasifikováno pouze 17 závodníků, projel vítězně Tomáš Bucháček, za ním druhý Jiří Polnický, třetí Pawel Cieslik a čtvrtý Michael Kukrle. Do první desítky se ještě vešli Martin Hunal na osmém místě a desátý Alois Kaňkovský, který se opět oblékl do dresu vedoucího jezdce. 

 

Foto: Elkov Author

Soubory:

Judita Lorencová
27.08.2017 | zobrazeno 1873x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC