Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Tour de l'Avenir se blíží do své poloviny

Dráha Dráha

Dráhoví junioři finišují přípravu na MS

MTB MTB

Úspěšná Štěpánová ve Švýcarsku

BMX BMX

Američané mají dvě zlata z MS v BMX

Cyklokros Cyklokros

Cyklokrosové ME v Táboře se blíží

Sálovka Sálovka

Mistry v kolové U23 hráči MO Svitávka

Handicapovaní Handicapovaní

Pět Čechů pro MS handicapovaných cyklistů

Trial Trial

Český tým přivezl zlato z juniorského mistrovství

Trial Ženská cyklistika

České závodnice na Giro d'Italia a Tour de feminin


Domácí report. silnice

Královskou etapu na CCT vyhrál Černý!

Závodník z celku Elkov Author Josef Černý zvítězil v královské etapě na Czech Cycling Tour. Radost českých fanoušků umocnil na druhém místě Jan Bárta (Bora Hansgrohe). Na třetí příčce se ztrátou tří vteřin přijel Rasmus Guldhammer (Team Veloconcept).

Hned v úvodu etapy odjela čtyřčlenná skupina, která si vybudovala až čtyřminutový náskok. Před nájezdem na závěrečné okruhy ale byla dostižena. Čelo pelotonu dnes kontroloval tým Bora – Hansgrohe, který hájil žlutý dres. Dnešní etapa ale nebyla pro spurtery a předpokládalo se, že žlutý trikot opět změní svého majitele.

V závěrečných okruzích se snažili o únik z už málo početného pelotonu další tři závodníci, ale ani ti nedokázali náskok udržet. Rozhodující moment nastal, když byli na čele čtyři závodníci a nastoupil Bárta, se kterým se dokázal udržet pouze Černý. Právě tato dvojice si udržela malý náskok před svými pronásledovateli až do posledních metrů. V závěru pak byl silnější Černý, který díky svému vítězství oblékne žlutý dres pro vedoucího závodníka.

„V prvním úniku jsme měli v úniku Tomáše Bucháčka, takže jsme nemuseli kontrolovat závod hned od začátku. V závěrečných okruzích bylo dobře, že jsme tam byli ve čtyřech a jednoho z nás jsme poslali do úniku zas, takže jsem mohl šetřit síly až do posledního kola. V posledním kole jsme odjeli ve čtyřech lidech, kde jsem si věřil na vítězství.“ Řekl ke svému úspěchu Černý.

Zítra už na závodníky čeká závěrečná etapa, ve které bude žlutý dres patřit opět týmu Elkov Author, když průběžné pořadí vede Josef Černý. Sedm vteřin za ním zaostává Jan Bárta (Bora Hansgrohe) a jedenáct pak Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice).

Do čela soutěže mladých jezdců se vyhoupl Michal Schlegel (CCC Sprandi Polkowice), bodovací soutěž vede Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice) a vrchařskou Andriy Vasylyuk (Kolss Cycling Team).

 

Foto: Jan Brychta / Czech Cycling Tour

 

 

Soubory:

Judita Lorencová
12.08.2017 | zobrazeno 203x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
pohár mtb český pohár - silnice 2015 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
ČSC přijme učetní
Více informací naleznete v příloze.

ČSC nabízí volná pracovní místa
Více informací naleznete v příloze.

ČSC hledá dodavatele reprezentačního oblečení
Více informací naleznete v příloze.