Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Vacek ukončil sezónu dalším úspěchem v Itálii

Dráha Dráha

Čeští dráhaři úspěšní ve Vídni

MTB MTB

Cink se po roce vrací na biky

BMX BMX

Bikrosový Žendarace letos již popáté

Cyklokros Cyklokros

Maďarský junior Vas vyhrál Toi Toi Cup v Jičíně

Sálovka Sálovka

SC Svitávka skončila v St. Gallenu šestá

Handicapovaní Handicapovaní

Ježkovo loučení a úspěchy českých reprezentantů

Trial Trial

Finále Českého poháru mládeže

Trial Ženská cyklistika

Neumanová: „Nejvíce se mi líbil pohár v Plzni.“


Domácí report. silnice

Královskou etapu na CCT vyhrál Černý!

Závodník z celku Elkov Author Josef Černý zvítězil v královské etapě na Czech Cycling Tour. Radost českých fanoušků umocnil na druhém místě Jan Bárta (Bora Hansgrohe). Na třetí příčce se ztrátou tří vteřin přijel Rasmus Guldhammer (Team Veloconcept).

Hned v úvodu etapy odjela čtyřčlenná skupina, která si vybudovala až čtyřminutový náskok. Před nájezdem na závěrečné okruhy ale byla dostižena. Čelo pelotonu dnes kontroloval tým Bora – Hansgrohe, který hájil žlutý dres. Dnešní etapa ale nebyla pro spurtery a předpokládalo se, že žlutý trikot opět změní svého majitele.

V závěrečných okruzích se snažili o únik z už málo početného pelotonu další tři závodníci, ale ani ti nedokázali náskok udržet. Rozhodující moment nastal, když byli na čele čtyři závodníci a nastoupil Bárta, se kterým se dokázal udržet pouze Černý. Právě tato dvojice si udržela malý náskok před svými pronásledovateli až do posledních metrů. V závěru pak byl silnější Černý, který díky svému vítězství oblékne žlutý dres pro vedoucího závodníka.

„V prvním úniku jsme měli v úniku Tomáše Bucháčka, takže jsme nemuseli kontrolovat závod hned od začátku. V závěrečných okruzích bylo dobře, že jsme tam byli ve čtyřech a jednoho z nás jsme poslali do úniku zas, takže jsem mohl šetřit síly až do posledního kola. V posledním kole jsme odjeli ve čtyřech lidech, kde jsem si věřil na vítězství.“ Řekl ke svému úspěchu Černý.

Zítra už na závodníky čeká závěrečná etapa, ve které bude žlutý dres patřit opět týmu Elkov Author, když průběžné pořadí vede Josef Černý. Sedm vteřin za ním zaostává Jan Bárta (Bora Hansgrohe) a jedenáct pak Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice).

Do čela soutěže mladých jezdců se vyhoupl Michal Schlegel (CCC Sprandi Polkowice), bodovací soutěž vede Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice) a vrchařskou Andriy Vasylyuk (Kolss Cycling Team).

 

Foto: Jan Brychta / Czech Cycling Tour

 

 

Soubory:

Judita Lorencová
12.08.2017 | zobrazeno 289x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
pohár mtb český pohár - silnice 2015 Toi Toi Cup 2017 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy
Cyklistika v TV / zobrazit vše
ČT4 SPORT Paříž - Tours 2017 18.10.2017 Sestřih z průběhu jednoho z nejstarších jednorázových cyklis...
Informace ČSC
"Cyklokros studnice medailí"


Změna místa konání MČR madison


Gratulace ekonomickému viceprezidentovi ČSC
Gratulujeme ekonomickému viceprezidentovi svazu Slavomíru Svobodovi, který byl novým ministrem jmeno..