Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Čeští závodníci druhou nejúspěšnější výpravou ME

Dráha Dráha

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

MTB MTB

Sedm elitních Čechů na bikové ME

BMX BMX

Bikrosařka Bartůňková došla na MS do semifinále

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Trial Trial

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin


Domácí report. silnice

Královskou etapu na CCT vyhrál Černý!

Závodník z celku Elkov Author Josef Černý zvítězil v královské etapě na Czech Cycling Tour. Radost českých fanoušků umocnil na druhém místě Jan Bárta (Bora Hansgrohe). Na třetí příčce se ztrátou tří vteřin přijel Rasmus Guldhammer (Team Veloconcept).

Hned v úvodu etapy odjela čtyřčlenná skupina, která si vybudovala až čtyřminutový náskok. Před nájezdem na závěrečné okruhy ale byla dostižena. Čelo pelotonu dnes kontroloval tým Bora – Hansgrohe, který hájil žlutý dres. Dnešní etapa ale nebyla pro spurtery a předpokládalo se, že žlutý trikot opět změní svého majitele.

V závěrečných okruzích se snažili o únik z už málo početného pelotonu další tři závodníci, ale ani ti nedokázali náskok udržet. Rozhodující moment nastal, když byli na čele čtyři závodníci a nastoupil Bárta, se kterým se dokázal udržet pouze Černý. Právě tato dvojice si udržela malý náskok před svými pronásledovateli až do posledních metrů. V závěru pak byl silnější Černý, který díky svému vítězství oblékne žlutý dres pro vedoucího závodníka.

„V prvním úniku jsme měli v úniku Tomáše Bucháčka, takže jsme nemuseli kontrolovat závod hned od začátku. V závěrečných okruzích bylo dobře, že jsme tam byli ve čtyřech a jednoho z nás jsme poslali do úniku zas, takže jsem mohl šetřit síly až do posledního kola. V posledním kole jsme odjeli ve čtyřech lidech, kde jsem si věřil na vítězství.“ Řekl ke svému úspěchu Černý.

Zítra už na závodníky čeká závěrečná etapa, ve které bude žlutý dres patřit opět týmu Elkov Author, když průběžné pořadí vede Josef Černý. Sedm vteřin za ním zaostává Jan Bárta (Bora Hansgrohe) a jedenáct pak Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice).

Do čela soutěže mladých jezdců se vyhoupl Michal Schlegel (CCC Sprandi Polkowice), bodovací soutěž vede Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice) a vrchařskou Andriy Vasylyuk (Kolss Cycling Team).

 

Foto: Jan Brychta / Czech Cycling Tour

 

 

Soubory:

Judita Lorencová
12.08.2017 | zobrazeno 675x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..

VSA 2019 - MŠMT podmínky pro žadatele