Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Čeští závodníci druhou nejúspěšnější výpravou ME

Dráha Dráha

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

MTB MTB

Sedm elitních Čechů na bikové ME

BMX BMX

Bikrosařka Bartůňková došla na MS do semifinále

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Trial Trial

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin


Domácí report. silnice

Druhá etapa Czech Cycling Tour pro Bora Hansgrohe

Druhý den závodu kategorie UCI 2.1 Czech Cycling Tour byla na programu více než dvěstěkilometrová etapa. V úvodu se na čele osamostatnila pětičlenná skupina jezdců, ze které se později dva vrátili do pelotonu. V tomto momentě její náskok hlídali na čele především jezdci týmu Elkov Author, kteří dnes hájili žlutý dres pro vedoucího závodníka a také Bora Hansgrohe, když chtěla využít kvalit svých spurterů v hromadném dojezdu.

Potom, co peloton při nájezdu na závěrečné okruhy dostihl uprchlíky, atakovala dvojice Michael Kukrle (Elkov Author) a Alessandro Tonelli (Bardiani CSF). To už ale Bora nenechala náhodě a náskok těchto dvou stihla před cílem zlikvidovat.

V hromadném spurtu pak zvítězil irský závodník Sam Bennett (Bora – Hansgrohe). Na druhém místě protnul cílovou pásku Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice) a na třetím Rok Korošec (Amplatz BMC). Z českých závodníků byl nejvýše hodnocen na sedmém místě Vojtěch Hačecký (Elkov Author).

„Dnešní etapa byla sprinterská, takže jsme chtěli vyhrát. Ze začátku závodu tahal Sagan a Schwarzmann a závod celkově kontroloval Elkov. Náskok skupiny před pelotonem nebyl nijak nebezpečný. Když pak odjeli další dva závodníci, tahali naši závodníci až do cíle, kde rozjeli Samovi spurt,“ řekl k dnešní etapě sportovní ředitel Bory Ján Valach.

Vítěz dnešní etapy také oblékl žlutý dres lídra závodu. Je ale pravděpodobné, že po zítřejší vrchařské etapě bude mít opět jiného majitele. Mezi horké favority určitě patří i čeští závodníci Jan Hirt nebo Michal Schlegel. Žlutý dres by ale ráda udržela i Bora.

„I v kopcovitých etapách máme z čeho vybírat. V kopci je silný například Jan Bárta nebo Silvio Herklotz“, dodal Valach.

Za dnešním vítězem Bennettem figuruje průběžně druhý Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice) se ztrátou pěti vteřin. Třetím závodníkem průběžného pořadí pak je Jiří Polnický (Elkov Author) se šestivteřinovou ztrátou.

Dres pro nejlepšího jezdce do 23 let udržel Jiří Šorm (Elkov Author), bodovací soutěž vede lídr Sam Bennett a vrchařskou pak Daniel Lehner (Felbermayr Simplon Wels), který dnes vyhrál všechny vrchařské prémie.

 

Foto: Jan Brychta / Czech Cycling Tour 

Soubory:

Judita Lorencová
11.08.2017 | zobrazeno 777x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..

VSA 2019 - MŠMT podmínky pro žadatele