Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Tour de l'Avenir se blíží do své poloviny

Dráha Dráha

Dráhoví junioři finišují přípravu na MS

MTB MTB

Úspěšná Štěpánová ve Švýcarsku

BMX BMX

Američané mají dvě zlata z MS v BMX

Cyklokros Cyklokros

Cyklokrosové ME v Táboře se blíží

Sálovka Sálovka

Mistry v kolové U23 hráči MO Svitávka

Handicapovaní Handicapovaní

Pět Čechů pro MS handicapovaných cyklistů

Trial Trial

Český tým přivezl zlato z juniorského mistrovství

Trial Ženská cyklistika

České závodnice na Giro d'Italia a Tour de feminin


Domácí report. silnice

Druhá etapa Czech Cycling Tour pro Bora Hansgrohe

Druhý den závodu kategorie UCI 2.1 Czech Cycling Tour byla na programu více než dvěstěkilometrová etapa. V úvodu se na čele osamostatnila pětičlenná skupina jezdců, ze které se později dva vrátili do pelotonu. V tomto momentě její náskok hlídali na čele především jezdci týmu Elkov Author, kteří dnes hájili žlutý dres pro vedoucího závodníka a také Bora Hansgrohe, když chtěla využít kvalit svých spurterů v hromadném dojezdu.

Potom, co peloton při nájezdu na závěrečné okruhy dostihl uprchlíky, atakovala dvojice Michael Kukrle (Elkov Author) a Alessandro Tonelli (Bardiani CSF). To už ale Bora nenechala náhodě a náskok těchto dvou stihla před cílem zlikvidovat.

V hromadném spurtu pak zvítězil irský závodník Sam Bennett (Bora – Hansgrohe). Na druhém místě protnul cílovou pásku Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice) a na třetím Rok Korošec (Amplatz BMC). Z českých závodníků byl nejvýše hodnocen na sedmém místě Vojtěch Hačecký (Elkov Author).

„Dnešní etapa byla sprinterská, takže jsme chtěli vyhrát. Ze začátku závodu tahal Sagan a Schwarzmann a závod celkově kontroloval Elkov. Náskok skupiny před pelotonem nebyl nijak nebezpečný. Když pak odjeli další dva závodníci, tahali naši závodníci až do cíle, kde rozjeli Samovi spurt,“ řekl k dnešní etapě sportovní ředitel Bory Ján Valach.

Vítěz dnešní etapy také oblékl žlutý dres lídra závodu. Je ale pravděpodobné, že po zítřejší vrchařské etapě bude mít opět jiného majitele. Mezi horké favority určitě patří i čeští závodníci Jan Hirt nebo Michal Schlegel. Žlutý dres by ale ráda udržela i Bora.

„I v kopcovitých etapách máme z čeho vybírat. V kopci je silný například Jan Bárta nebo Silvio Herklotz“, dodal Valach.

Za dnešním vítězem Bennettem figuruje průběžně druhý Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice) se ztrátou pěti vteřin. Třetím závodníkem průběžného pořadí pak je Jiří Polnický (Elkov Author) se šestivteřinovou ztrátou.

Dres pro nejlepšího jezdce do 23 let udržel Jiří Šorm (Elkov Author), bodovací soutěž vede lídr Sam Bennett a vrchařskou pak Daniel Lehner (Felbermayr Simplon Wels), který dnes vyhrál všechny vrchařské prémie.

 

Foto: Jan Brychta / Czech Cycling Tour 

Soubory:

Judita Lorencová
11.08.2017 | zobrazeno 278x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
pohár mtb český pohár - silnice 2015 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
ČSC přijme učetní
Více informací naleznete v příloze.

ČSC nabízí volná pracovní místa
Více informací naleznete v příloze.

ČSC hledá dodavatele reprezentačního oblečení
Více informací naleznete v příloze.