Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Vacek ukončil sezónu dalším úspěchem v Itálii

Dráha Dráha

Čeští dráhaři úspěšní ve Vídni

MTB MTB

Cink se po roce vrací na biky

BMX BMX

Bikrosový Žendarace letos již popáté

Cyklokros Cyklokros

Maďarský junior Vas vyhrál Toi Toi Cup v Jičíně

Sálovka Sálovka

SC Svitávka skončila v St. Gallenu šestá

Handicapovaní Handicapovaní

Ježkovo loučení a úspěchy českých reprezentantů

Trial Trial

Finále Českého poháru mládeže

Trial Ženská cyklistika

Neumanová: „Nejvíce se mi líbil pohár v Plzni.“


Domácí report. silnice

Elkov Author ovládl Vysočinu 2017

Celkem 103 závodníků z několika zemí se postavilo na start letošního ročníku Vysočiny. Hned v první etapě o sobě dali vědět závodníci týmu Elkov Author, když Jiří Polnický vyhrál první etapu a stal se průběžným lídrem závodu. Druhý v ní skončil Holanďan Arno Kleinjan (Rabobank Pliegersport) a třetí Němec Lucas Carstensen (Team Harburger).

Ve druhé etapě byl tentokrát silnější Lucas Carstensen, když protnul cílovou pásku před Jiřím Polnickým a dalším Čechem Martinem Boubalem (CK Příbram Fany Gastro). Polnický však o dres vedoucího závodníka nepřišel.

Ve třetí etapě Polnického vysvlékl z dresu lídra jeho týmový kolega Tomáš Bucháček, který vyprovokoval únik osmičlenné skupiny a vybojoval etapové vítězství před druhým Janem Rajchartem (AC Sparta Praha) a třetím Stefanem Pöllem (LRV Steirmark).

I ve čtvrté etapě byl Elkov Author aktivní, když se do úniku vydal tentokrát Martin Hunal. Dvě kola před cílem pak uprchlíky dojel Michael Kukrle spolu s rakouským závodníkem. Kukrle pak znovu zaútočil a skupině poodjel. Dojet ho stačil pouze stájový kolega Hunal a do cíle dojeli společně. V poslední etapě tak zvítězil Michael Kukrle před Martinem Hunalem (oba Elkov Author) a doplnil je třetí Stefan Pöll (LRV Steiermark).

Svým vítězstvím v poslední etapě si Kukrle zajistil také celkové prvenství před svými týmovými kolegy Martinem Hunalem a Tomášem Bucháčkem, který navíc zvítězil ve vrchařské soutěži. Bodovací soutěž ovládl Jiří Polnický (Elkov Author), který byl v celkovém hodnocení klasifikován na čtvrtém místě. Elkov Author také zvítězil v soutěži týmů.

Nejen svůj, ale i týmový výkon zhodnotil celkový vítěz Michael Kukrle:

„První etapu vyhrál Polňa, takže jsme byli i ve druhé aktivní. Před třetí jsme se ale rozhodli, že budeme skákat do úniku, že to tak pro nás bude výhodnější. Třetí etapu tedy vyhrál Bucháček a oblékl žlutý dres. Do čtvrté etapy jsme nastupovali se stejnou taktikou. Odjel Hunal v pěti lidech a v kopci jsme je s jedním rakouským závodníkem dojeli. Pak jsem za to zase vzal v kopci a měl jsem asi 30 vteřin náskok. V posledním kopci nastoupil Hunal a dojel mě, ve spurtu jsem měl ale víc sil. S výsledkem jsme moc spokojení, když jsme byli první čtyři v pořadí a vyhráli jsme všechny soutěže. Věříme, že jsme se dobře rozjeli před Czech tour.“

foto: fb Elkov Author

 

 

Soubory:

Judita Lorencová
08.08.2017 | zobrazeno 319x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
pohár mtb český pohár - silnice 2015 Toi Toi Cup 2017 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy
Cyklistika v TV / zobrazit vše
ČT4 SPORT Paříž - Tours 2017 18.10.2017 Sestřih z průběhu jednoho z nejstarších jednorázových cyklis...
Informace ČSC
"Cyklokros studnice medailí"


Změna místa konání MČR madison


Gratulace ekonomickému viceprezidentovi ČSC
Gratulujeme ekonomickému viceprezidentovi svazu Slavomíru Svobodovi, který byl novým ministrem jmeno..