Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Čeští závodníci druhou nejúspěšnější výpravou ME

Dráha Dráha

Rugovac a Pietrula ve Fiorenzuole na sedmém místě

MTB MTB

Sedm elitních Čechů na bikové ME

BMX BMX

Bikrosařka Bartůňková došla na MS do semifinále

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Trial Trial

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin


Domácí report. silnice

Elkov Author ovládl Vysočinu 2017

Celkem 103 závodníků z několika zemí se postavilo na start letošního ročníku Vysočiny. Hned v první etapě o sobě dali vědět závodníci týmu Elkov Author, když Jiří Polnický vyhrál první etapu a stal se průběžným lídrem závodu. Druhý v ní skončil Holanďan Arno Kleinjan (Rabobank Pliegersport) a třetí Němec Lucas Carstensen (Team Harburger).

Ve druhé etapě byl tentokrát silnější Lucas Carstensen, když protnul cílovou pásku před Jiřím Polnickým a dalším Čechem Martinem Boubalem (CK Příbram Fany Gastro). Polnický však o dres vedoucího závodníka nepřišel.

Ve třetí etapě Polnického vysvlékl z dresu lídra jeho týmový kolega Tomáš Bucháček, který vyprovokoval únik osmičlenné skupiny a vybojoval etapové vítězství před druhým Janem Rajchartem (AC Sparta Praha) a třetím Stefanem Pöllem (LRV Steirmark).

I ve čtvrté etapě byl Elkov Author aktivní, když se do úniku vydal tentokrát Martin Hunal. Dvě kola před cílem pak uprchlíky dojel Michael Kukrle spolu s rakouským závodníkem. Kukrle pak znovu zaútočil a skupině poodjel. Dojet ho stačil pouze stájový kolega Hunal a do cíle dojeli společně. V poslední etapě tak zvítězil Michael Kukrle před Martinem Hunalem (oba Elkov Author) a doplnil je třetí Stefan Pöll (LRV Steiermark).

Svým vítězstvím v poslední etapě si Kukrle zajistil také celkové prvenství před svými týmovými kolegy Martinem Hunalem a Tomášem Bucháčkem, který navíc zvítězil ve vrchařské soutěži. Bodovací soutěž ovládl Jiří Polnický (Elkov Author), který byl v celkovém hodnocení klasifikován na čtvrtém místě. Elkov Author také zvítězil v soutěži týmů.

Nejen svůj, ale i týmový výkon zhodnotil celkový vítěz Michael Kukrle:

„První etapu vyhrál Polňa, takže jsme byli i ve druhé aktivní. Před třetí jsme se ale rozhodli, že budeme skákat do úniku, že to tak pro nás bude výhodnější. Třetí etapu tedy vyhrál Bucháček a oblékl žlutý dres. Do čtvrté etapy jsme nastupovali se stejnou taktikou. Odjel Hunal v pěti lidech a v kopci jsme je s jedním rakouským závodníkem dojeli. Pak jsem za to zase vzal v kopci a měl jsem asi 30 vteřin náskok. V posledním kopci nastoupil Hunal a dojel mě, ve spurtu jsem měl ale víc sil. S výsledkem jsme moc spokojení, když jsme byli první čtyři v pořadí a vyhráli jsme všechny soutěže. Věříme, že jsme se dobře rozjeli před Czech tour.“

foto: fb Elkov Author

 

 

Soubory:

Judita Lorencová
08.08.2017 | zobrazeno 776x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..

VSA 2019 - MŠMT podmínky pro žadatele