Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Tour de l'Avenir se blíží do své poloviny

Dráha Dráha

Dráhoví junioři finišují přípravu na MS

MTB MTB

Úspěšná Štěpánová ve Švýcarsku

BMX BMX

Američané mají dvě zlata z MS v BMX

Cyklokros Cyklokros

Cyklokrosové ME v Táboře se blíží

Sálovka Sálovka

Mistry v kolové U23 hráči MO Svitávka

Handicapovaní Handicapovaní

Pět Čechů pro MS handicapovaných cyklistů

Trial Trial

Český tým přivezl zlato z juniorského mistrovství

Trial Ženská cyklistika

České závodnice na Giro d'Italia a Tour de feminin


Domácí report. silnice

Elkov Author ovládl Vysočinu 2017

Celkem 103 závodníků z několika zemí se postavilo na start letošního ročníku Vysočiny. Hned v první etapě o sobě dali vědět závodníci týmu Elkov Author, když Jiří Polnický vyhrál první etapu a stal se průběžným lídrem závodu. Druhý v ní skončil Holanďan Arno Kleinjan (Rabobank Pliegersport) a třetí Němec Lucas Carstensen (Team Harburger).

Ve druhé etapě byl tentokrát silnější Lucas Carstensen, když protnul cílovou pásku před Jiřím Polnickým a dalším Čechem Martinem Boubalem (CK Příbram Fany Gastro). Polnický však o dres vedoucího závodníka nepřišel.

Ve třetí etapě Polnického vysvlékl z dresu lídra jeho týmový kolega Tomáš Bucháček, který vyprovokoval únik osmičlenné skupiny a vybojoval etapové vítězství před druhým Janem Rajchartem (AC Sparta Praha) a třetím Stefanem Pöllem (LRV Steirmark).

I ve čtvrté etapě byl Elkov Author aktivní, když se do úniku vydal tentokrát Martin Hunal. Dvě kola před cílem pak uprchlíky dojel Michael Kukrle spolu s rakouským závodníkem. Kukrle pak znovu zaútočil a skupině poodjel. Dojet ho stačil pouze stájový kolega Hunal a do cíle dojeli společně. V poslední etapě tak zvítězil Michael Kukrle před Martinem Hunalem (oba Elkov Author) a doplnil je třetí Stefan Pöll (LRV Steiermark).

Svým vítězstvím v poslední etapě si Kukrle zajistil také celkové prvenství před svými týmovými kolegy Martinem Hunalem a Tomášem Bucháčkem, který navíc zvítězil ve vrchařské soutěži. Bodovací soutěž ovládl Jiří Polnický (Elkov Author), který byl v celkovém hodnocení klasifikován na čtvrtém místě. Elkov Author také zvítězil v soutěži týmů.

Nejen svůj, ale i týmový výkon zhodnotil celkový vítěz Michael Kukrle:

„První etapu vyhrál Polňa, takže jsme byli i ve druhé aktivní. Před třetí jsme se ale rozhodli, že budeme skákat do úniku, že to tak pro nás bude výhodnější. Třetí etapu tedy vyhrál Bucháček a oblékl žlutý dres. Do čtvrté etapy jsme nastupovali se stejnou taktikou. Odjel Hunal v pěti lidech a v kopci jsme je s jedním rakouským závodníkem dojeli. Pak jsem za to zase vzal v kopci a měl jsem asi 30 vteřin náskok. V posledním kopci nastoupil Hunal a dojel mě, ve spurtu jsem měl ale víc sil. S výsledkem jsme moc spokojení, když jsme byli první čtyři v pořadí a vyhráli jsme všechny soutěže. Věříme, že jsme se dobře rozjeli před Czech tour.“

foto: fb Elkov Author

 

 

Soubory:

Judita Lorencová
08.08.2017 | zobrazeno 206x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
pohár mtb český pohár - silnice 2015 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
ČSC přijme učetní
Více informací naleznete v příloze.

ČSC nabízí volná pracovní místa
Více informací naleznete v příloze.

ČSC hledá dodavatele reprezentačního oblečení
Více informací naleznete v příloze.