A.Kaňkovský:„Nejdůležitější je, aby nás to bavilo"...

Trialové mistrovství světa v novém

Neumanová: „Nejvíce se mi líbil pohár v Plzni.“

Domácí report. silnice

Mistrovství republiky v časovce dvojic a družstev

V Hodkovicích nad Mohelkou dnes pokračoval silniční šampionát mládeže časovkou dvojic a družstev. Netradičně byl závod vypsán i pro juniorské a elitní kategorie mužů a žen, který se v předchozích sezónách konal až v závěru sezóny.

Oproti úterní průtrži při časovce jednotlivců se počasí umoudřilo, i když místy silný vítr závodníkům nedal nic zadarmo. Trať byla skvěle zabezpečená, profilově velmi povedená a jistě prověřila připravenost všech závodníků.

Ve starších žákyních startovalo 10 dvojic, což bylo nejvíce ze všech ženských kategorií. Zvítězit se podařilo dvojici Dagmar Hejhalová a Anna Růžičková z pražské Dukly. Ve starších žácích si pak pro triumf těsně dojela dvojice z týmu Mapei Merida Kaňkovský – Tomáš Obržálek a Jan Vall.

Úspěch Dukla Praha slavila i v kadetkách, když vyhrála dvojice ve složení Kristýna Burlová (Dukla Praha) a Nikol Soustružníková (MS Bike Academy Racing) a stejně tak v kadetech získalo druhý titul družstvo Mapei Merida Kaňkovský ve složení Pavel Bittner, Jakub Hník, Aleš Hrdlička a Luboš Komínek z Dukly Praha. I v této kategorii bylo vítězství těsné a druhé družstvo ztratilo pouhé tři vteřiny.

V juniorkách se možná překvapivými vítězkami staly bikerky Lucie Krupová (Expres CZ – Scott Team Kolín) a Tereza Vaníčková (IVAR CS – Author Team). V juniorech naopak potvrdilo roli favorita družstvo ve složení Vojtěch Sedláček, Karel Kuba (oba CK příbram – Fany Gastro), Tomáš Bárta (SKC Tufo Prostějov z.s.) a Petr Klabouch (Velo - club Cirkl České Budějovice), ve kterém jeli tři juniorští reprezentanti a které zvítězilo s více než dvouminutovým náskokem.

V ženách zvítězila dvojice Tereza Korvasová (Dukla Praha), bronzová z letošní mistrovské časovky jednotlivců a Naďa Voráčová (TJ Uničov), celková vítězka Českého poháru 2016. V elitní kategorii mužů startovala pouze čtyři družstva, ale největší favorité na startu nechyběli. Vítězství tak patřilo favorizovanému týmu Elkov – Author cycling team ve složení Tomáš Bucháček, Josef Černý, Jiří Polnický a Michael Kukrle.

Soubory:

Judita Lorencová
13.07.2017 | zobrazeno 1041x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
král cyklistiky 2017 ČEZ
Czech Tourism pohár mtb český pohár - silnice 2015 Toi Toi Cup 2017 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy