Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Finále Táborských okruhů 2018 ve středu 30. května

Dráha Dráha

Polák Slawek vede po dvou etapách 500+1 kolo

MTB MTB

Škarnitzlová si ve sprintu vyjela druhou řadu

BMX BMX

Bikrosaři Mentlíkovi těsně unikla medaile

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovka Sálovka

Dvě juniorské medaile krasojezdců z ME

Handicapovaní Handicapovaní

Všichni Češi na SP handicapovaných v TOP 10

Trial Trial

Cyklotrial zahajuje v Blansku

Trial Ženská cyklistika

Ženy Dukly Praha chtějí vytvořit úspěšný tým


Domácí report. trial

Pochtiol kraluje mládeži a míří do elity

Velmi vysoko nastavil laťku pátý závod Českého poháru v cyklotrialu, který se konal 1. července v Praze na Chodově. Celkem 78 startujících ze čtyř zemí si užilo dobře připravené tratě, silný zájem diváků a kvalitní organizační zabezpečení.

Dopoledne patřilo mládežnickým kategoriím. Za zmínku stojí výkony Jiřího Sehnala a Radima Ženatého (oba Biketrial Blansko) v kategorii poussin, kteří závod absolvovali za jediný trestný bod. Radim si svými letošními výkony zajistil místo v reprezentačním týmu na Světové hry mládeže v Dánsku, Jiří bohužel letos ještě nastoupit nemůže, protože stále nesplňuje minimální věk 9 let. Formu potvrdily také naše naděje mezi děvčaty, Denisa Pecháčková (Cyklo-trial Střední Čechy) v mladších dívkách a Alžběta Pečínková (AMK Hamry nad Sázavou) ve starších dívkách. Obě v Praze dojely bez jediného trestného bodu a obě se představí i v Dánsku. Před kým je však potřeba smeknout, je šestnáctiletý Marek Pochtiol z Trial klubu Žižkovo Pole. Po suverénním dopoledním vítězství mezi kadety se nahlásil odpoledne  ještě i do elitní kategorie, kde se probojoval až do finále. Marek je velká šance do budoucna pro český cyklotrial. Již tuto sobotu jej čeká první start mezi elitou na UCI Trials Světovém poháru v rakouském Vőcklabrucku.

Vrcholem závodu ale samozřejmě byly elitní kategorie dospělých. Zatímco v elite 26” nastoupili pouzí dva jezdci, tak v elite 20” se na startovní pódium kvalifikace postavila osmička závodníků. Účast ve finále si vybojovali z prvního místa Václav Kolář (Biketrial Blansko), z druhého Martin Štěpánek (AMK Hamry), na třetím místě předvedl come-back Dominik Puffer z AMK České Budějovice a čtvrtý postupující byl již zmíněný Marek Pochtiol. V uvedeném pořadí se borci seřadili i ve výsledcích finálového kola. O bouřlivou atmosféru se postaral moderátor Jan Sladký s podporou početného publika.

Tratě byly připraveny v prostoru před prodejnou generálního partnera akce, Decathlonu Chodov. Na jejich výstavbě se podílely cyklotrialové kluby z celé republiky, každá z pěti sekcí byla v kompetenci jednoho klubu. “Byl vytvořen společný plán závodiště a rozmístění sekcí, ale v tom, co bude uvnitř pásek, měl každý volnou ruku. Všem patří velké poděkování, přípravě věnovali spoustu práce a energie”, říká za pořadatele Radek Janka, který měl spolu s Davidem Kalašem na starosti koordinaci příprav.

Pražský závod v trialovém kalendáři původně figuroval pouze jako mládežnické Youth Games, které měly být připojeny k UCI Trials World Cup. Po zrušení světového poháru ale pořadatelé rozhodli, i s ohledem na výpadek ostatních pořadatelů Českého poháru, připojit i soutěž dospělých.

Záštitu soutěži udělila Městská část Praha 11. “Byl jsem z akce nadšený, doufám, že u nás nebyla naposledy”, uvedl místostarosta Jakub Lepš, který se zájmem sledoval finálové jízdy a předával poháry vítězům.

Poděkování patří Decathlonu Chodov, MČ Praha 11 a dále státnímu podniku Lesy ČR, firmám Veseko, Penta Trading, Nominal, Fastav Development.

Výsledky

Český pohár v cyklotrialu

Elite 20”: 1. Kolář Václav, 2. Štěpánek Martin, 3. Puffer Dominik

Elite 26”: 1. Tryner Marek, 2. Eibl Tomáš

Expert: 1. Chvojka Roman, 2. Kočička Tomáš, 3. Šiller Marek


Český pohár v cyklotrialu mládeže - Youth Games


Promesa (5-8 let): 1. Hraba Ondřej, 2. Woźniak Mikolaj (POL), 3. Pecháčková Daniela

Poussin (9-10 let): 1. Sehnal Jiří, 2. Ženatý Radim, 3. Sehnal Jan

Youth Girls (9-11 let): 1. Pecháčková Denisa, 2. Vaněčková Alžběta, 3. Mudrychová Eliška

Benjamin (11-12 let): 1. Mudrák Jakub (SVK), 2. Hříbek Vojtěch, 3. Kalaš Vojtěch

Girls (12-16 let): 1. Pečínková Alžběta, 2. Hříbková Eliška, 3. Pecháčková Denisa

Minime (13-14 let): 1. Vepřek Tomáš, 2. Kober Jonas (AUT), 3. Vymětal René

Cadet (15-16 let): 1. Pochtiol Marek, 2. Krúpčik Ondřej, 3. Kůřil Michal

 

Kompletní výsledky a více informací na www.youthgames.cz

Radek Janka
05.07.2017 | zobrazeno 742x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Visegrad 4 pohár mtb český pohár - silnice 2015
silnice 2018
Cyklistika v TV / zobrazit vše
ČT4 SPORT MAGAZÍN CYKLISTIKY - KVĚTEN 2018... 01.06.2018 Informace o dění v cyklistice doma i ve světě za posledních ...
ČT4 SPORT MAGAZÍN CYKLISTIKY - KVĚTEN 2018... 02.06.2018 Informace o dění v cyklistice doma i ve světě za posledních ...
Informace ČSC
PROJEKT LVÍ STOPA STARTUJE
Letos slavíme 100. let naší republiky ... WWW.LVISTOPA.CZ

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Visegrádské 4 2019, seriálu Českého poháru v silniční cyklistice 2019 a MČ..

VYPLŇTE SVŮJ CYKLOŽIVOTOPIS A JEĎTE !!!
NA TOUR DE FRANCE !!! Dokažte svou vášeň pro cyklistiku a jeďte na Tour de France !!!