Štybar a Lehký získali mistrovské tituly

ČP v cyklotrialu pokračuje na Vysočině

Ženy Dukly Praha závodily v Kyjevě

Domácí report. silnice

Dominik Neuman vyhrál první ročník RBB Tour

V pátek 16. 6. začal prologem první ročník závodu RBB Tour v Jižních Čechách. Jak uvádí sami pořadatelé, závod navazuje na mnohaletou tradici pořádání dvou závodů českého poháru mužů a mládeže, které se rozhodli spojit a dát tak vznik etapovému závodu. Zároveň byl pojat jako memoriál zesnulého Jiřího Hudínka.

V páteční časovce zvítězil zkušený Tomáš Okrouhlický (Topforex – Lapierre Pro Cycling Team) před Adamem Ťoupalíkem (Mix cycling Stevens) a třetím Dominikem Neumanem (Topforex - Lapierre Pro Cycling Team). V sobotní etapě dlouhé 163 km vyhrál právě třetí muž z úvodní časovky Dominik Neuman, který vyhrál spurt šestičlenné skupiny uprchlíků a oblékl tak žlutý dres vedoucího závodníka. Ve třetí etapě Dominik své vedení uhlídal a stal se tak prvním vítězem nově vzniklého závodu.

„S výsledkem i výkonem jsem na sto procent spokojen. Závod rozhodl vydařený únik ve druhé etapě, ve které jsem dokázal zvítězit. V poslední etapě jsme předvedli výborný týmový výkon a dokázali vedení uhájit. Věřím, že to pro mě byla dobrý příprava na blížící se mistrovství republiky.“ Zhodnotil svůj výkon Dominik.

Judita Lorencová
18.06.2017 | zobrazeno 296x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
pohár mtb český pohár - silnice 2015 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy
ČT4 SPORT MAGAZÍN CYKLISTIKY ČERVEN 07.07.2017 Informace o dění v cyklistice doma i ve světě za posledních ...