Štybar a Lehký získali mistrovské tituly

ČP v cyklotrialu pokračuje na Vysočině

Ženy Dukly Praha závodily v Kyjevě

Domácí report. mtb

Škarnitzlová a Kulhavý vyhráli v Bedřichově

Pátý díl Českého Strabag Cupu v cross country přinesl vítězství Jitce Škarnitzlové (Česká spořitelna - Accolade) a Jaroslavu Kulhavému (Specialized XC). Oba shodně vyhráli bezpečně a s velkým náskokem. V čele průběžného hodnocení je Škarnitzlová a její bratr Jan (Sram Mitas Trek).

Kulhavý po problémech s naraženými žebry v úvodu sezony je nyní již zdráv a velké pohodě. V sobotu slavil vítězství ve Vrchlabí v závodu seriálu Kolo pro život a dnes nedaleko odtud v Bedřichově, ve Strabag Cupu vyhrál letos podruhé, když předtím stál nejvýše ve druhém dílu v Praze.

Kulhavý nasadil ostré tempo hned od začátku a spolu s ním se udrželi jen dva závodníci celku Expres CZ Scott Team Kolín Jan Nesvadba a Tomáš Paprstka, zatímco Škarnitzl měl tradičně pomalejší start a rychle nabral manko dvaceti vteřin. Ve třetím kole ujel Kulhavý dvojici kolínských závodníků a pak již si mohl jet své tempo. Škarnitzl si poté dojel Paprstku a Nesvadbu, následně jim ujel a vypadalo to, že si jede pro páté stupně vítězů v pátém závodu letošní sezony. Ovšem defekt v posledním kole, kdy měl dostatečný náskok, je o ně připravil. Přesto si udržel čtyřbodový náskok v průběžném pořadí seriálu před Paprstkou.

"Problémy jsou pryč, naražená žebra a záda, které mě v úvodu sezony hodně omezovaly jsou v pořádku. Příprava jde dobrým směrem, nyní mě čeká hlavně MS v maratonu v Singenu a SP v Lenzerheide, kde se mi tradičně daří. Včera jsem jel závod Vrchlabí, který byl těžký, navíc zima a cítil jsem únavu, dnes to bylo o poznání lepší. Mohl jsem si jet své tempo, trať mi sedla a to byla pro mě výhoda," řekl spokojený Kulhavý.

Podruhé za sebou kraloval v seriálu Škarnitzlová. Od začátku byla na vedoucí pozici. V seriálu nyní vede o patnáct bodů před Polskou Magdalenou Sadleckou. Druhá dnes za ní skončila Karla Štěpánová (N1 Team) a třetí dojela nejlepší závodnice kategorie U23 Barbora Průdková (Superior MTB Team). Mezi muži byl nejlepším jezdcem U23 pátý Matěj Průdek (Sram Mitas Trek). Poprvé po zlomenině nohy závodila Jana Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) a vybojovala velmi dobré čtvrté místo.

Výsledky:

Muži:

1. Kulhavý (Specialized XC) 1:20:12, 2. Nesvadba +1:16, 3. Paprstka (oba Expres CZ Scott Team Kolín) +1:27, 4. Škarnitzl (Sram Mitas Trek) +2:10, 5. Průdek (Sram Mitas Trek) +3:06, 6. Vastl (N1 Team) +3:15.

Ženy:

1. Škarnitzlová (Česká spořitelna - Accolade) 1:15:42, 2. Štěpánová (N1 Team) +1:02, 3. Průdková (Superior MTB Team) +1:44, 4. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) +2:31, 5. Sadlecká (Pol.) +2:45, 6. Šafářová (Nutrend Specialized Racing) +3:38

Junioři:

1. Zadák 54:42, 2. Jirouš (oba ČS Specialized Junior MTB Team) +56, 3. Schierl (Expres CZ Scott Team Kolín) +1:58

Juniorky:

1. Szpocinská (Pol.) 56:20, 2. Tesařová (Moravec Team) +41, 3. Vaníčková (Ivar CS - Author Team) +1:25

18.06.2017 | zobrazeno 196x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
pohár mtb český pohár - silnice 2015 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy
ČT4 SPORT MAGAZÍN CYKLISTIKY ČERVEN 07.07.2017 Informace o dění v cyklistice doma i ve světě za posledních ...