Vacek ukončil sezónu dalším úspěchem v Itálii

Čeští dráhaři úspěšní ve Vídni

Cink se po roce vrací na biky

Bikrosový Žendarace letos již popáté

Maďarský junior Vas vyhrál Toi Toi Cup v Jičíně

SC Svitávka skončila v St. Gallenu šestá

Ježkovo loučení a úspěchy českých reprezentantů

Finále Českého poháru mládeže

Neumanová: „Nejvíce se mi líbil pohár v Plzni.“

Domácí report. silnice

Za necelé dva měsíce startuje Czech Cycling Tour

V posledních dnech vrcholí přípravy na devátý ročník největšího českého etapového cyklistického závodu Czech Cycling Tour. Ten se uskuteční od 10. do 13. srpna a jeho centrem bude Olomouc.

Jako každý rok se pořadatelé potýkají s vynucenými změnami v souvislosti s opravami silnic, ale pořadatelský tým z TTV Sport Group se s tím dokáže vypořádat.

I v letošním roce se bude na co dívat. Závod začíná 10. srpna hned na úvod atraktivní časovkou týmů v Uničově, ovšem nově bude start i cíl na ulici Dukelská, a to z jednoduchého důvodu, náměstí je již malé. Následovat bude také atraktivní etapa s Olomouce do Frýdku Místku a nebude rozhodně jednoduchá. Na jezdce čeká dvanáctikilometrový úsek po kostkách ve vojenském prostoru Libavá a velice zvlněný terén z Otic přes Kunín s horskou prémií v Kojetíně (Nový Jičín). Trať dále vede přes Frenštát pod Radhoštěm a následně končí okruhem okolo Frýdku Místku s dojezdem na Zámeckém náměstí. Celkem to dává 200 km a 3200 nastoupaných metrů.

V sobotu čeká na jezdce královská etapa z Mohelnice do Šternberku, při níž peloton a doprovodný konvoj projede celé krásné Jeseníky včetně stoupání na Ramzovské sedlo, Vidly, Hvězdu a další krásné ´kopečky´ a ve finále pak na závodníky čeká kostková silnice Ecce Homo, kde závodníci absolvují tři okruhy.

"Letos byla uzavřena dohoda, že pokud Leo König vyhraje "svoji" etapu potřetí, tak se navždy bude jmenovat Königova,“ prozradil Jaroslav Vašíček z TTV Sport Grpoup.

Poslední etapa vede z Olomouce s cílem v Dolanech, kde oproti loňsku přichází změna. Za Pňovicemi nejede peloton směr na Uničov, ale na Žerotín, Hnojice, Šternbek a přes Ecce Homo na Moravský Beroun a do Dolan, kde jezdci absolvují 9x Dolanský okruh.

A na koho se můžeme těšit? Přijede Bora Hansgrohe s Königem a Bártou, dále jsou přihlášeni bratři Mathie a David van der Poelové, stáj Wilier-Southeast má v sestavě Filipa Pozzatta, hvězdou polské stáje CCC Sprandi Polkowice bude 12. muž letošního Gira Jan Hirt a o dalších se vedou usilovná jednání. Samozřejmě nebudou scházet dle dohody s Českým svazem cyklistiky dva přední týmy z Českého poháru – Elkov – Author Pro Cycling Team a CK Příbram Fany Gastro. Start reprezentačního družstva je stále v jednání a finální rozhodnutí padne na Silniční komisi, která zasedá na MČR. Ostatní české kontinentální týmy neprojevily zájem a stáj Topforex-Lapierre nemá tento statut, tudíž ji reglement UCI start neumožňuje.

Judita Lorencová
15.06.2017 | zobrazeno 648x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
pohár mtb český pohár - silnice 2015 Toi Toi Cup 2017 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy