René Andrle: Chci pomáhat mladým růst

Češi na SP dráhařů v Minsku neuspěli

GAPP System – Cabtech MTB Racing Team

Bikrosaři Topinka a Bohuslávek úspěšní v Thajsku

Kopecký třetí v Nommay, celkově vede

Hrdličkové na medaili nedosáhli, skončili čtvrtí

Ježkovo loučení a úspěchy českých reprezentantů

Co čeká český cyklotrial v roce 2018?

Ženy Dukly Praha chtějí vytvořit úspěšný tým

Domácí report. trial

Noví mistři republiky v cyklotrialu

Druhá soutěž Českého poháru spolu s mistrovstvím republiky mládeže se konala v sobotu v trialovém areálu na Sportovním ostrově v Blansku. Na start se postavilo více než osm desítek závodníků. Celkem třikrát si museli poradit s okruhem složeným z pěti sekcí, jejichž obtížnost byla tentokrát znatelně vyšší než při ostatních závodech seriálu Youth Games.

„Náročnost tratí odpovídá tomu, že se jedná o mistrovství republiky“, vysvětluje ředitel závodu Jiří Sehnal. „V cyklotrialu podle pravidel UCI se šampionát nejede jako seriál, ale jedná se o jednorázovou soutěž“, dodává.

Nesoutěžily ovšem jen děti. Po obědě odstartovala soutěž Českého poháru v cyklotrialu, která v elitní kategorii nabídla zajímavý souboj mezi domácím Václavem Kolářem a slovenskou jedničkou Samuelem Hlavatým. „Tratě byly pěkné, v kvalifikaci jsem ale dvakrát chyboval, když jsem minul šipku. Ve finále mi pak nevyšla druhá sekce a už jsem Vaška bodově nedohnal, takže zaslouženě zvítězil“, zhodnotil závod Hlavatý.

Pořádáním Mistrovství České republiky mládeže v cyklotrialu byl pověřen klub ÚAMK AMK Biketrial Blansko. „Na základě zkušeností z loňské soutěže Youth Games jsme neměli pochybnosti o tom, že Blanenští dokážou připravit závody požadované kvality“, chválí organizátory Radek Janka z pracovní skupiny trialu při Českém svazu cyklistiky. „Trialpark na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka prošel v posledních letech díky podpoře Jihomoravského kraje náročnou rekonstrukcí a nyní má parametry sportoviště světové úrovně“, doplnil ještě. Jeho slova nepřímo potvrzuje i silná účast zahraničních závodníků ze Slovenska a z Polska. Potěšující je také rostoucí zájem o nejmladší kategorii promesa.

Další soutěž je připravena na sobotu 3. června v Březové u Sokolova, kde se pojede již třetí kolo Českého poháru spolu s mládežnickými Youth Games. Oproti barevným umělým sekcím v Blansku čekají v Březové na cyklotrialisty přírodní kamenité tratě.

Mládežnickými mistry České republiky pro rok 2017 se stali:

• kategorie poussin (9-10 let): Vojtěch Hříbek (2007), ÚAMK AMK Cyklo-trial Střední Čechy
  • kategorie youth girls (9-11 let): Denisa Pecháčková (2007), ÚAMK Cyklo-trial Střední Čechy
  • kategorie benjamin (11-12 let): René Vymětal (2005), ÚAMK SK Biketrial Znojmo
  • kategorie girls (12-16 let): Alžběta Pečínková (2002), ÚAMK AMK Hamry nad Sázavou
  • kategorie minime (13-14 let): Tomáš Vepřek (2003), ÚAMK AMK Biketrial klub Olomouc
  • kategorie cadet (15-16 let): Marek Pochtiol (2001), Trial klub Žižkovo Pole

Český pohár – kategorie elite:

1. Václav Kolář (1991), ÚAMK AMK Biketrial Blansko
  2. Samuel Hlavatý (1999), Cyklo klub Rudina – Slovensko
  3. Martin Štěpánek (1998), ÚAMK AMK Hamry nad Sázavou

Radek Janka