Domácí report. mtb

Kulhavý a Gantenbeinová vyhráli na Pražských schod

Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing) a švýcarská bikerka Corina Gantenbeinová ovládli 24. ročník mezinárodní exhibice horských kol - Pražské schody, memoriál Roberta Bakaláře.

Kulhavý se dočkal druhého triumfu, když poprvé vyhrál před sedmi lety. Závod opanovali Češi - za Kulhavým dojeli Jan Škarnitzl (Sram Mitas Trek), Matouš Ulman (Česká spořitelna-Accolade) a Kristián Hynek (Topeak Ergon). Tradiční podnik byl opět prologem Světového poháru, který začíná už o víkendu v Novém Městě na Moravě.

Již ve druhém kole se na čele usadilo trio Kulhavý, Ulman a Škarnitzl, na něž se ještě dotáhl Hynek. A kvarteto spolu bojovalo až do konce. Až při výjezdu na Jánský vršek zaútočil Kulhavý, vytvořil si malý náskok a na Hradčanské náměstí přijel stříbrný z olympijského Ria osamocen.

„Je super, že jsem tento závod dokázal po několika letech vyhrát," říkal v cíli spokojený Kulhavý.

V minulosti vyhrávali i zahraniční jezdci a letos patřili k hlavním favoritům třetí muž z OH Španěl Carlos Coloma či Kulhavého týmový kolega Simon Andreassen z Dánska nebo Švýcar Fabian Giger. Andreassen po dobrém startu ale rychle odpadl, Coloma musel řešit technické problémy a ze souboje o vítězství vypadl hned na začátku závodu, do boje o nejvyšší příčky nezasáhl ani Giger.

Závod žen, který se jel letos teprve podruhé, naopak opanovaly cizinky. Za vítěznou Gantenbeinovou dojela druhýá její krajanka Linda Indergandová, třetí skončila Irina Kalenťjevová z Ruska, nejlepší Češkou byla čtvrtá Pavla Havlíková (KCK Jablonec).

Výsledky:

Muži:

1. Kulhavý (Specialized Racing) 34:13, 2. Škarnitzl (Sram Mitas Trek) +3, 3. Ulman (Česká spořitelna-Accolade) +5, 4. Hynek (Topeak Ergon) +13, 5. Pfäffle (Něm.) +54, 6. Rauchfuss (Kelly's Bike Ranch) +1:13.

Ženy:

1. Gantenbeinová 26:04, 2. Indergandová (obě Švýc.) -26, 3. Kalenťjevová (Rus.) +1:29, 4. Havlíková (KCK Jablonec) +1:43, 5. Kleinová (Něm.) +1:56, 6. Šafářová (Nutrend Specialized) +2:22.

17.05.2017 | zobrazeno 208x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
pohár mtb český pohár - silnice 2015 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy
ČT4 SPORT MAGAZÍN CYKLISTIKY KVĚTEN 03.06.2017 Informace o dění v cyklistice doma i ve světě za posledních ...