Nominace závodníků na MČR ve vylučovacím závodu

Trialové mistrovství světa v novém

Neumanová: „Nejvíce se mi líbil pohár v Plzni.“

Zahraniční report. handicapovaní

Češi těsně pod stupni vítězů

Po dvou bronzech Jiřího Hindra a Patrika Jahody trio zbylých našich handikapovaných jezdců v prvním závodě Světového poháru v italském Maniagu další medaili nepřidalo. Jiří Ježek jí byl však hodně blízko.

V silném a početném startovním poli kategorií C4–5 skončil Jiří Ježek čtvrtý. V první třetině se od pelotonu odpoutala vedoucí skupinka a postupně zvyšovala svůj náskok. Po několika pokusech o únik se podařilo Jiřímu Ježkovi (Dukla Praha) odtrhnout od hlavní skupiny a společně s Australanem Bridgwoodem a Italem Fontonim a zahájili stíhací jízdu za uprchlíky. Nakonec se v této trojici rozhodovalo o třetím až pátém místě. V závěrečném spurtu Jiří Ježek vybojoval vynikající čtvrté místo když ve sportu podlehl Kyle Bringwoodovi.

„Mám velikou radost. V absolutní světové konkurenci je to můj nejlepší výsledek od úrazu před třemi lety. Bylo krásné, jak mi to všichni přáli," zhodnotil Ježek závod.

Mladý závodník Ivo Koblasa (Favorit Brno) vybojoval v kategorii C2 páté místo, stejně jako handbikerka Kateřina Antošová, která absolvovala závod kategorie H3.

Peloton handicapovaných cyklistů se z italského Maniaga přesouvá do belgického Ostende, kde světový pohár pokračuje dalším závodem již ve čtvrtek.

Výsledky:

Muži: C2 (71 km):

1. Chernove (Kan.) 1:50:08, ...5. Koblasa (CR) stejný čas.

C4 (85,2 km):

1. Pittacolo (It.) 2:02:38, ...4. Ježek (ČR) +33

C5 (85,2 km):

1. Foulon (Fr.) 2:02:38, ...Kajnar (ČR) nedokončil

Ženy:

H3 (48,7 km)

1. Danaová (USA) 1:31:36, ...5. Antošová (ČR) +7:55.

15.05.2017 | zobrazeno 419x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
král cyklistiky 2017 ČEZ
Czech Tourism pohár mtb český pohár - silnice 2015 Toi Toi Cup 2017 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy
V příloze naleznete nominaci na MČR ve vylučovacím závodu, který se uskuteční 25.11.2017 v Motole...