Domácí report. silnice

Český pohár mládeže a žen ve třetině

První dva závody Českého poháru mládeže a žen pro sezónu 2017, se jely ve Zbraslavi u Brna a Kyjově. Před třetím závodem v Milevsku, který se jede 11. června, přinášíme průběžné pořadí všech kategorií.

Mezi ženami po dvou závodech vede Melisa Van Neck. Závodnice Dukly Praha dojela v obou závodech na třetím místě a tato její vyrovnanost ji vynesla do čela celkového pořadí. Má 70 bodů, jen o tři méně patří její týmové kolegyni z Dukly Praha Tereze Neumannové. Na třetím místě je Sára Kaňkovská z brněnské Dukly. Mladá reprezentantka v dráhových disciplínách vyhrála v Kyjově a získala 60 bodů, což jí stačí na pomyslné pódium. Stejně je na tom zkušená Pavla Havlíková. Závodnice KC Kooperativa Jablonec n. N. vyhrála ve Zbraslavi, ale nestartovala v Kyjově a má také 60 bodů.

První pětici uzavírá další závodnice Dukly Praha - Kateřina Kohoutková. Tato cyklistka má 51 bod a potvrzuje sílu nově založeného ženského oddílu při pražské Dukle. Tři místa v první pětici je velký úspěch.

V juniorech je týmové zastoupení pestřejší. Vede Matouš Měšťan z CK Příbram - Fany Gastro. Měšťan nasbíral 81 bod, především díky vítězství ve Zbraslavi. Na druhé místo se po Kyjově dostal Daniel Babor (TJ Kovo Praha). Ten startoval jen v Kyjově, protože v době konání Českého poháru ve Zbraslavi, reprezentoval ve Německu. Babor má 60 bodů. 57 bodů už získal Šimon Vaníček z Expres.cz - Scott Team Kolín. Vaníček dojel druhý ve Zbraslavi, 12 dalších bodů získal v Kyjově. Martin Čech je čtvrtý, za dva závody získal 54 body. Slovák Matúš Štoček z celku CyS Akadémia Petra Sagana je pátý, se 45 body za druhé místo v Kyjově.

Juniorkám, podobně jako ženám, vévodí závodnice Dukly Praha. Stoprocentní je Petra Ševčíková, která vyhrála ve Zbraslavi i v Kyjově a má 120 bodů. Druhá Barbora Džerengová má velký odstup, získala 73 body. Největší soupeřkou závodnicím Dukly Praha je třetí Kamila Janů z KH Tour - BH Bikes Team. Ta má 64 body. Jen jeden bod na Janů ztrácí čtvrtá Ema Cetkovská z SKC Tufo Prostějov. A pátá příčka patří Markétě Hájkové z SKP Duha Lanškroun s 57 body.

Mezi kadety vede Pavel Bittner z Mapei Merida Kaňkovský, nedávno úspěšný na mezinárodním etapovém Závodu míru nejmladších. Bittner má 73 body, druhý Luboš Komínek z Dukly Praha vybojoval už 72 body. Na třetí místo se po Kyjově posunul Slovák Matúš Baniar (CK MSK Žiar n. H.), kde vyhrál a má tak 60 bodů.

A co kadetky? I zde vede závodnice Dukly Praha - Kristýna Burlová a také je zatím suverénní. Vyhrála oba závody a se 120 body má náskok 47 bodů před druhou Veronikou Jandovou z TJ Favorit Brno. 56 bodů má třetí Sabina Džerengová z Dukly Praha.

Nejlepším žákem je Filip Černý, jak jinak než z pražské Dukly. Černý má po vítězství ve Zbraslavi a dalších 28 bodech z Kyjova dohromady 88 bodů. Druhý Slovák Martin Švrček z CyS Akadémia Petra Sagana ztrácí 28 bodů. Třetí Jan Vondráček (CK Příbram - Fany Gastro) má 55 bodů.

V kategorii žákyň samozřejmě vede závodnice Dukly Praha, konkrétně Dagmar Hejhalová. Ta posbírala 105 bodů, ale o první místo se dělí s Gabrielou Bártovou z SKC Tufo Prostějov. Hejhalová vyhrála ve Zbraslavi a Bártová dojela druhá. A pořadí si prohodily v Kyjově. Třetí Anna Jaborníková (Sportcomplex Břeclav) má 57 bodů.

Kompletní průběžné výsledky naleznete v příloze.

Soubory:

MM
14.05.2017 | zobrazeno 930x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
pohár mtb český pohár - silnice 2015 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy
ČT4 SPORT MAGAZÍN CYKLISTIKY KVĚTEN 03.06.2017 Informace o dění v cyklistice doma i ve světě za posledních ...