Nominace na silniční Mistrovství Evropy 2017

Bouřlivý SP Vöcklabruck

České závodnice na Giro d'Italia a Tour de feminin

Domácí report. mtb

Vítězství Škarnitzla a Podgórské v Kutné Hoře

Jan Škarnitzli z celku Sram Mitas Trek a Ukrajinka Aleksandra Podgórská vyhráli první závod letošního seriálu Českého poháru v cross country Strabag Cup v Kutné Hoře. Škarnitzla doprovodili na stupně vítězů Matouš Ulman (Česká spořitelna Accolade) a polský biker Marek Konwa, z českých žen byla nejlepší na třetím místě Karla Štěpánová (N1 Team).

Po nočním dešti byl kutnohorský okruh nejprve klouzavý a lepivý, ale vítr a sluníčko jej vysušilo, takže muži již jeli na ideální trati. Ta nejvíce seděla Škarnitzlovi, naopak spadlý řetěz znamenal až sedmé místo pro Jaroslava Kulhavého (Specialized Racing XC). Polovičku z osmi kol udávali tempo Tomáš Paprstka a Jan Nesvadba (oba Expres CZ Scott Team Kolín), spolu s nimi se ve vedoucí skupině drželi Škarnitzl, Kulhavý, Matouš Ulman (Česká spořitelna Accolade), Polák Marek Konwa a mexiký biker Arevalo, dotáhnout se ještě stačil Jan Vastl z N1 Teamu.

V šestém kole ale razantně nastoupil Škarnitzl a skupinu natáhl, první z ní odpadl Vast, po spadlém řetězu jej následoval Kulhavý. Škarnitzl si rychle vypracoval dostatečný náskok a bezpečně zvítězil a vykročil tím za svojí obhajobou celkového prvenství z minulé sezony. Nejlepší z jezdců kategorie U23 byl Jan Vastl na osmém místě.

"Bylo to dobré, naštěstí ideální podmínky. Z mého pohledu jsem se držel ve skupině, kde výborně technicky jeli Nesvadba a Paprstka, já v tu chvíli byl na chvostu a čekal, zda někdo nezaútočí. Pak jsem to zkusil sám a rozdělilo se to. Získal jsem patnáct vteřin a to jsem věděl, že pokud nebudu chybovat, tak bych měl vyhrát. První závod je důležitý a jsem spokojen, že mi vyšel tak dobře," řekl Jan Škarnitzl.

Trochu překvapivou vítězkou závodu žen se stala ukrajinská bikerka Aleksandra Podgórská. Od začátku udávala tempo Slovenka Janka Keseg Števková, na kterou se dotáhla právě Podgórská, v úvodu s nimi jezdila ještě Jitka Škarnitzlová (Česká spořitelna Accolade), který ale začala poté ztrácet. Podgórská jezdila chvíli se slovenskou závodnicí, ale v závěru měla více sil a poměrně jasně rozhodla o svém premiérovém vítězství na českých okruzích.

Na Škarnitzlovou se dokázala dotáhnou úřadující česká šampionka Karla Štěpánová (N1 Team) a unavené soupeřce dokázala poměrně snadno ujet a s velkým náskokem si dojela pro třetí místo. Prvenství mezi bikerkmi do 23 let tak připadlo Adéle Šafářové (Nutrend Specialized), která cílem projela celkově osmá.

Výsledky:

Muži elita a U23:

1. Škarnitzl (Sram Mitas Trek) 1:35:33, 2. Ulman (Česká spořitelna Accolade) +9, 3. Konwa (Pol.) +14, 4. Paprstka (Expres CZ Scott Team Kolín) +45, 5. Arevalo (Mex.) +1:03, 6. Nesvadba (Expres CZ Scott Team Kolín) +1:51, 7. Kulhavý (Specialized Racing XC) +1:55, 8. Vastl (N1 Team) +2:55, 9. Hynek (Topeak Ergon Racing Team) +4:07, 10. Stošek (Symbio+ BMC) +4:53

Ženy elite a U23:

1.Podgórská (Ukr.) 1:26:31, 2. Keseg Števková (SR) +38, 3. Štěpánová (N1 Team) +1:38. 4. Škarnitzlová (Česká spořitelna Accolade) +2:32, 5. Solus-Miskowiczová (Pol.) +3:23, 6. Achmadullionová (Rus.) +3:53, …8. Šafářová (Nutrend Specialized) +5:55.

Junioři:

1. Zadák (ČS Specialized Junior MTB Tem) 1:05:08, 2. Kossack (Něm.) +49, 3. Schierl (Expres CZ Scott Team Kolín) +1:17

16.04.2017 | zobrazeno 862x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
pohár mtb český pohár - silnice 2015 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy
Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání Českých pohárů v silniční cyklistice pro rok 2018 a MČR mládeže 2018 zašlete pros..