Zahraniční report. dráha

Bábek má druhou medaili, stříbro z kilometru

Skvělou sezonu zakončil Tomáš Bábek dalším skvělým vystoupením. Na světovém dráhovém šampionátu v Hongkongu vybojoval pro naše barvy druhou medaili. Po bronzu z keirinu dnes získal v závodu na 1 km s pevným startem dokonce stříbro, když porazit jej dokázal pouze Francois Pervis z Francie, který vybojoval v této disciplíně již čtvrté zlato.

Bábek byl v kvalifikaci časem 1:01,159 čtvrtý v kvalifikaci, ale ve finále svůj výkon o desetinu vteřiny vylepšil, zatímco soupeři zpomalili a stal se prvním českým medailistou v závodě na 1 km s pevným startem. Dosáhl přitom na tisícinu shodného času jako další Francouz Quentin Lafargue, jenž byl loni na MS třetí. Oba mají stříbro, bronz udělen nebyl.

Pervis jasně triumfoval s náskokem více než tří desetin vteřiny. Obhájce titulu Němec Joachim Eilers skončil až pátý, druhý český dráhař David Sojka se do osmičlenného finále nedostal, ve výsledkové listině figuruje na devatenácté příčce. Zbývající české trio na startu neuspělo. Jarmila Machačová obsadila v bodovacím závodu 19. místo a dvojice Martin Bláha s Jiřím Hochmannem obsadila v madisonu 12. pozici. Bláha s Hochmanem sice hned v prvním z dvaceti bodovaných spurtů získala za čtvrté místo jeden bod, ale to bylo z její strany vše. Poměrně rychle ztratila kolo a v dalším průběhu závodu ji soupeři nadělili další rundu, takže při Bláhově loučení s reprezentací z toho bylo až 12. místo. Zlato vybojovali skvěle sehraní Francouzi Morgan Kneisky a Benjamin Thomas o čtyři body před Austrany Cameronem Meyerem s Callumem Scotsonem a Belgičany Moreno de Pauwem a Kenny de Ketelem.

Bodovací závod žen se stal kořistí Britky Elinor Barkerové s 59 body, Američanka Sarah Hammerová za ní zaostala o osm bodů, bronu záískal Kirstem Wildová z Nizozemí. Pověst sprinterské jedničky potvrdila Kristina Vogelová z Německa, která po sprintu ovládla i keirin a vybojovala již své deváté zlato ze světových šampionátů.

Výsledky:

Muži:

1 km s pevným startem: 1. Pervis (Fr.) 1:00,714, 2. Bábek (ČR) a Lafargue (Fr.) oba 1:01,048, 4. Maksel (Pol.) 1:01,143, 5. Eilers (Něm.) 1:01,221, 6. Kennett (N. Zél.) 1:01,324, ...19. Sojka (ČR).

Madison:

1. Kneisky, Thomas (Fr.) 45, 2. Meyer, Scotson (Austr.)41, 3. de Pauw, de Ketele (Belg.) 32, 4. Larsen, von Folsach (Dán.) 22, 4. Marguet, Imhof (Svýc.) 12, 6. English, Downey (Ir.) 12, ...12. Bláha, Hochmann (ČR) -39.

Ženy:

Bodovací závod:

1. Barkerová (Brit.) 59 bodů, 2. Hammerová (USA) 51, 3. Wildová (Niz.) 35, 4. Kopecká (Belg.) 23, 5. Beckerová (Něm.) 16, 6. Duehringová (Kan.) 9, ...19. Machačová (ČR) 0.

Keirin:

1. Vogelová (Něm.), 2. Bayonaová (Kol.), 3. Degrendeleová (Belg.), 4. Mortonová (Austr.), 5. Braspennicxová (Niz.), 6. Krupeckaiteová (Lit.).

16.04.2017 | zobrazeno 344x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
pohár mtb český pohár - silnice 2015 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy