Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Mistry republiky v časovce jsou Černý a Korvasová

Dráha Dráha

Čechman čtvrtý v keirinu na GP Brno

MTB MTB

Kulhavý a Škarnitzlová vyhráli na Zadově

BMX BMX

Bikrosařka Bartůňková došla na MS do semifinále

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Všichni Češi na SP handicapovaných v TOP 10

Trial Trial

Mistrovství republiky s vyhlídkou

Trial Ženská cyklistika

Ženy Dukly Praha získaly UCI body ve Švýcarsku


Zahraniční report. dráha

Češi čtvrtý den na MS bez úspěchu

Čtvrtý den bojů světového šampionátu na dráze v Hongkongu zasáhly z českých reprezentantů do závodů pouze Jarmila Machačová a Lucie Hochmann, ale neuspěly. V madisonu, který měl v ženské podobě na MS premiéru, se jim nedařilo a po polovině závodu z něj odstoupily.

Nejvíce se dnes dařilo jezdců Ruska. Svoji suverénní cestu sprintem završil jasným triumfem Denis Dmitrijev, který ve finále ve dvou jízdách bez problémů porazil Harrieo Lavreysena z Nizozemí. Stejně úspěšná byla Daria Šmeljevová v závodu na 500 m s pevným startem, která na nejvyšším stupni vystřídala svoji kolegyni Anastasiji Vojnovovou, která obsadila třetí místo.

Dramatickou bitvu v omnium mužů pro sebe rozhodl Benjhamin Thomas z Francie, který vyhrál o pouhé dva body před Aaronem Gatem z Nového Zélandu a třetí skončil obhájce zlata Albert Torres ze Španělska, přestože do závěrečné bodovačky šel s osmibodovým náskokem před Thomasem.

Ženskému madisonu kralovaly Lotte Kopecká a Jolien D’Hooreová z Belgie a poslední t dne získala Američanka Chloe Dygertová, který soupeřky ve stíhacím závodu doslova deklasovala, ve finále byla rychlejší o sedm vteřin jak Australanka Ashlee Ankudinoffová

Výsledky:

Muži:

Omnium:

1. Thomas (Fr.) 149, 2. Gate (N. Zél.) 147, 3. Torres (Šp.) 138, 4. Consonni (It.) 121, 5. Eefting (Niz.) 119, 6. Pedersen (Dán.) 99.

Sprint:

Finále:

Dmitrijev (Rus.) - Lavreysen (Niz.) 2:0, o 3. místo: Mitchell (N. Zél.) - Owens (Brit.) 2:0, ...21. Kelemen, 30. Sojka (oba ČR).

Ženy:

500 m s pevným startem:

1. Šmeljevová (Rus.) 33,282, 2. Welteová (Něm.) 33,382, 3. Vojnovová (Rus.) 33,454, 4. Lee Waj Še (Hong.) 33,723, 5. Graboschová (Něm.) 33,855, 6. Pinedaová (Kol.) 34,291.

Bodovací závod dvojic: 1. Kopecká, D’Hooreová (Belg.) 44 b., 2. Barkerová, Nelsonová (Brit.) 34, 3. Cureová, Manlyová (Austr.) 25, 4. Nový Zéland (Sheatová, Drummondová) 15, 5. Itálie (Barbieriováá, Confalonieeriová) 14. 5. Francie (Demayobvá, Bethonová) 5, ...Machačová, Hochmannová (ČR) nedokončily.

Stíhací závod:

Finále: Dygertová (USA) 3:24,641 - Ankudinoffová (Austr.) 3:31,784, o 3. místo: Kellyová (USA) 3:30,365 - Wiasaková (Austr.) 3:31,173.

CÍCHA JAROSLAV
15.04.2017 | zobrazeno 643x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
VSA 2019 - MŠMT podmínky pro žadatele


Nominace na MČR sprint
V příloze naleznete nominaci na MČR ve sprintu v Plzni konaného v termínu 29.6. - 1.7.2018

PROJEKT LVÍ STOPA STARTUJE
Letos slavíme 100. let naší republiky ... WWW.LVISTOPA.CZ