Zahraniční report. dráha

Sprinteři na MS neuspěli

Bez úspěchu skončilo pro českou dvojici Pavel Kelemen a David Sojka jejich dnešní účinkování na světovém šampionátu v Hongkongu ve sprintu. Olympionik Kelemen zajel v kvalifikaci dvacátý čas 10,003 (první, kterému se nepodařilo pokořit hranici deseti vteřin) a v prvním kole pak nestačil na Francouze Francois Pervise, Sojka zajel 10,156 a to jej zařadilo na 30. místo, jen pět setin od poslední postupové 28. pozice.

Nejvíce se třetí den bojů dařilo dráhařům Austrálie, kteří ve čtyřech disciplínách vybojovali pět medailí, z toho dvě zlaté. Nikdo další již více jak jednu medaili nezískal. Ve stíhacím závodu vyválčil zlato Australan Jordan Kerby, když nejrychlejší byl v kvalifikaci a ve finále o čtyři vteřiny porazil obhájce zlata Filippo Gannu z Itálie.

Druhé zlato vybojoval jeho krajan Cameron Meyer, po stíhacím závodu družstev dnes ovládl bodovací závod a získal tím již své osmé světové zlato. Krátce poté jej napodobila Kristina Vogelová z Německa jež kralovala sprintu. Omnium žen vyhrála Katie Archibaldová z Británie, Jarmila Machačová v něm obsadila 19. místo, poslední náš dnešní zástupce Martin Bláha skončil v bodovačce osmnáctý.

Výsledky:

Muži:

Stíhací závod: Finále: Kerby (Austr.) 4:17,068 - Ganna (It.) 4:21,299, o 3. místo: O'Brien (Austr.) 4:16,909 - Ermenault (Fr.) 4:19,436, 5. Jevtušenko (Rus.), 6. Oliveira (Port.).

Bodovací závod:

1. Meyer (Austr.) 76, 2. de Ketele (Belg.) 40, 3. Pszczolarski (Pol.) 40, 4. Larsen (Dán.) 34, 5. Gough (N. Zél.) 24, 6. Kneisky (Fr.) 16, ...18. Bláha (ČR).

Ženy:

Sprint:

Finále: Vogelová (Něm.) - Mortonová (Austr.) 2:0, o 3. místo: Lee Waj Še (Hong.) - Krupeckaiteová (Lit.) 2:0, 5. Grosová (Fr.), 6. McCullochová (Austr.).

Omnium:

1. Archibaldová (Brit.) 123, 2. Wildová (Niz.) 115, 3. Cureová (Austr.) 115, 4. Pikuliková (Pol.) 110, 5. Hammerová (USA) 102, 6. Kopecká (Belg.) 96, ...19. Machačová (ČR) 18.

14.04.2017 | zobrazeno 995x
Za tuto sekci zodpovídá: Trousil Štěpán rss
pohár mtb český pohár - silnice 2015 Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy Mistrovství Evropy