Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Trénuj s repre SILNICE - 1. díl Veronika Jandová

Dráha Dráha

Trénuj s repre DRÁHA - 7. díl Tomáš Bábek

MTB MTB

Strabag Cup 2020 - změny

BMX BMX

Mistrovství světa UCI BMX 2020 v USA odloženo

Cyklokros Cyklokros

Krosový Toi Toi Cup 2020 a MČR v cyklokrosu 2021

Sálovka Sálovka

První kolo Extraligy v kolové vyhrál Start Plzeň

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
UCI pozastavuje všechny závody do 1.6.2020
UCI rozhodla prodloužit termín pozastavení cyklistikých závodů pro všechny disciplíny do 1.6.2020 a ..

Olympijské hry se v Tokiu od 23. července 2021


MOOSE vyvíjí dvouvrstvé ponožky!
V roce 2008 začala spolupráce společnosti MOOSE s paralympijským vítězem Jiřím Ježkem a Reprezentačn..

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Sáblíková má opět double

Kralování Martiny Sáblíkové na domácích šampionátech silničních cyklistek pokračuje. Dnes do své sbírky přidala další titul, když v Kyjově naprosto přesvědčivě přidala titul mistryně republiky v hromadném závodě. Celkově již svůj čtrnáctý cyklistický, další double, když ve čtvrtek vyhrála v Hodoníně časovku.

Trojnásobná rychlobruslařská olympijská vátězka zvítězila o pět minut a osmadvacet vteřin před druhou bikerkou Barborou Průdkovou (Nutrend Specialized), třetí diojela Slovenka Janka Keseg Števková, ta zaostala za vítězkou již skoro o sedm minut. Český bronz  bere cyklokrosová šampionka Martina Mikulášková, tedy na stupně vítězek se nedostala ani jedna čistokrevná silničářka...

Na okruhu, dlouhém 20,6 kilometru, který ženy absolvovaly celkem pětkrát, se nadvláda Sáblíkové nad celým startovním polem projevila už ve druhém kole. Po prvním ještě jela v čele sedmičlenná skupina, ale při průjezdu druhým kolem však už platil známý scénář z posledních let: v čele samostatně jedoucí Sáblíková, za ní dlouho prázdno a jen boj o další medaile. Po 40 kilometrech měla ve velkém vedru náskok půl minuty, v dalším jej výrazně navýšila a dvě minuty za ní jela již osamocena Průdková, kterou stíhaly Jarmila Machačová (Dukla Praha) a Mikulášková.

Do závěrečného okruhu vjela Sáblíková o 3:10 minuty před Průdkovou, další pronásledovatelky už měly manko více než čtyři a půl minuty a bylo jen otázkou s jakým náskokem Sáblíková nakonec vyhraje. V cíli pak slavila Sáblíková již čtvrté mistrovský double.

„Dnes to bylo hrozně náročřné a složité, hlavně počasí sehrálo své. Z tohoto pohledu to byl asi můj nejtěžší titul. Nebýt těch dobráků u trati, kteří na nás z hadic stříkali vodu nebo nás z lahví polévali, tak bych snad ani nedojela,“ řekla v cíli Martina Sáblíková.

Juniorský titul mistra republiky získal Jakub Otruba z týmu Mapei Merida Kaňkovský, mezi juniorkami vybojovala letošní druhé silniční zlato Adéla Šafářová z Nutrend Specialized.

Výsledky:

Ženy (103 km):

1. Sáblíková (Nowis Team) 3:10:33, 2. Průdková (Nutrend Specialized) +5:28, 3. Mikulášková (ČEZ Cyklo Team Tábor) +7:01, 4. Nosková (Kooperativa Jablonec) +7:48, 5. Machačová (Dukla Praha) +9:07, 6. Anežka Drahotová (Team Louny) +9:16.

Junioři (123,6 km):

1. Otruba (Mapei Merida Kaňkovský) 3:26:26, 2. Šimůnek (Kooperativa Jablonec) +5:11, 3. Holec (Nutrend Specialized) +6:48.

Juniorky (82,4 km):

1. Šafářová (Nutrend Specialized) 2:39:54, 2. Kerschbaummayr (Nowis Team) +1:16,  3. Mináriková-Švecová (G.Benedikt Šveccykloteam Želeč) +9:33.

FOTO Jan Brychta svetcyklistiky.cz

CÍCHA JAROSLAV
26.06.2016 | zobrazeno 2347x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC