Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Regionem Orlicka Lanškroun 2020

Dráha Dráha

Mistrovství Olomouckého kraje na dráze

MTB MTB

Úřadující mistři vyhráli první bikové závody

BMX BMX

Trénuj s repre BMX - 7. díl Matěj Bohuslávek

Cyklokros Cyklokros

Cyklokros do nové sezóny se změnami

Sálovka Sálovka

Trénuj s repre SÁLOVKA - 2. díl Adéla Přibylová

Handicapovaní Handicapovaní

Zrušení SP Para-cycling v kanadském Baie-Comeau

Trial Trial

Trénuj s repre TRIAL - 5. díl Vašek Kolář

Trial Ženská cyklistika

Tour de Feminin 2020 - zrušení

Informace ČSC
ČSC vypisuje výběrová řízení - investice
Níže naleznete odkazy na další výběrová řížení.

Techniserv Cup 2020
Techniserv Cup 2020 se rozjede již o víkendu 20.6. a 21.6.2020 a to Olomouckým kritériem a Hanáckými..

ČSC vypisuje výběrová řízení - investice


Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 02.06.2020 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...
Spurt ČT4 SPORT 03.06.2020 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...
Spurt ČT4 SPORT 05.06.2020 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Reprezentace aktuality MTB 4X

S prachem na Ještědu si nejlépe poradil Třešňák!

Poslední prázdninový víkend byl ve znamení mistrovství České republiky a zároveň finále ČP DHI.

Stejně tak, jako minulý rok, se sešli sjezduchtiví jedinci pod Ještědem, aby zakončili český pohár ve sjezdu. Oproti loňsku bylo ale počasí zcela opačné. Období sucha, které postihlo Česko se podepsalo i na ještědské trati a namísto tun bláta byly letos všude tuny prachu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Trať doznala pár změn, ale hlavně díky přeschlému podkladu, byla v podstatě uplně jiná než vloni. Start byl klasicky na ne zrovna oblíbené "špagetě", ze které se v polovině kopce vjelo do lesa. V lese to pak už byla zcela jiná pohádka. Spoustu kořenů, volných kamenů a hlavně prachu, který vše poctivě schovával. Celý finish byl pak o hodně velké rychlosti v lese po přescesťáku s následným sprintem do cíle.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co se týče organizace, tak ta proběhla na výbornou. Až na pár zmatků, například kolem parkovného, není ani moc co vytknout. Zrovna u parkovného bohužel vzniklo pár informačních šumů. Na druhou stranu zázemí, které nabízí právě parkoviště pod Ještědem, stojí za nějakou to korunu. Člověk nechodí v jehličí nebo po louce, kousek od depa má záchody, vodu nebo elektriku a hlavně to je kousek na lanovku. Když už jsem nakousnul ty koruny. Co jsem tak vysledoval, tak se stále najde pár jedinců, kterým příjde drahé startovné nebo lanovka. Osobně jsem objel hodně závodů nejen v ČR a můžu vám garantovat, že u nás ty závody vyjdou v podstatě na polovinu! Nemluvě o tom, že například v Německu, kde na závody jezdí i přes 500 lidí, se furt na něco čeká a startovné tam je 75EUR. Takže asi tak :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ale abych jen neprudil. Jsem hrozně rád za to, kolik se nás letos sešlo na všech závodech a že se povedlo ten náš sport zase posunout kousek jinam. A dost možná i dopředu. Oproti loňskému roku, kdy na závody jezdilo kolem stovky jezdců, se nás na každém závodu sešlo o více jak polovinu víc a to je super. Pevně věřím, že další rok bude zase o něco lepší. Jasně, nebylo to letos bez chybiček, ale když si z těch chybiček vezmeme ponaučení, tak to příští rok bude zase lepší! Takže jestli máte nějaké připomínky, tak je klidně napište do komentáře, ať mají pořadatelé a organizátoři taky nějaký ten feedback.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

No a teď k závodům. Vypíchnul bych jen pár momentů, časy a celkové výsledky si pak prohlédněte ZDE. V semifinále se ukázalo, že trať nebude zadarmo, protože se většina časů pohybovala kolem 4 minut. Což v tomhle vedru a všudepřítomnym prachu bylo dost náročný. Junioři ukázali, že jim to na Ještědu jde a zajeli moc pěkné časy. V elitě jsme mohli vidět jeden ošklivý pád Martina Mikulenky, který bohužel doslova sejmul videokameramana z České Televize. Naštěstí to snad odnesla "jenom" kamera. Bohužel to ale znamenalo opravnou jízdu Honzu Čepeláka. Což bylo dosti nezávidihodné kvůli únavě, která se s každou další jízdou navíc projevovala.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na Ještědu se ukázala i Jana Bartová, která potvrdila svou formu a stala se letošní mistryní republiky. Mistrem se stal konečně taky i Milan Čižinský v Masterech II! Mastery I vyhrál už pořádně šedivý Vlasta Hynčiců. Experti bohužel mistrovské dresy nedostávají. Navíc je vyhrál Patrick Harig z Německa. V žácích letos nejvíce zářil Martin Brza a ve svých 14ti letech si z Ještědu odváží titul. Juniorským mistrem republiky se stal zaslouženě Navrátil Tomáš a zaslouží si i pochvalu za parádní čas! V elitě se strhl souboj mezi Čepelákem, Šplíchalem a Třešňákem. Z tohoto souboje nakonec nejlépe vzešel Petr Třešňák a ukořistil si opět mistrovský dres!

Tím, že kromě MČR to bylo i finále, tu máme i kompletní pořadí v ČP DHI, které si můžete prohlédnout ZDE.

A já se omlouvám, jestli najdete v článku nějaké překlepy. Ještě teď mě bolej ruce z dnešního závodění! :)

 

Jakub Fišer
30.08.2015 | zobrazeno 2417x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC