Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Bárta vede závod Tour de Loir et Cher

Dráha Dráha

GP ČSC Velká cena Olomouckého kraje už za měsíc

MTB MTB

Druhé kolo TOMKET MTB poháru vyhrál Kulhavý

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Svitávka na SP v Ailingenu osmá

Handicapovaní Handicapovaní

EP handicapovaných v Praze opět oceněn UCI

Trial Trial

Trialová sezona začíná

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Prodej užitkového vozu
ČSC nabízí k prodeji užitkový vůz značky Renault Master rok výroby 2010, stav KM 260 700. Vaše nabí..

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Světová elita pojede ZM U23

Absolutní silniční světová špička jezdců do 23 let se sjede v závěru května na severní Moravu, konkrétně do Jeseníku a okolí, kde se pojede Závodu míru U23. Organizátoři ze společnosti TTV Sport Group s.r.o. hlásí: "Vše je připraveno přivítat výkvět nejlepší výběr nadějných mladých jezdců z celého světa."

Na závodu, který je zařazen do nejvyšší kategorie kalendáře Mezinárodní cyklistické unie (UCI) Nations‘ Cup, se představí třiadvacet šestičlenných reprezentačních výběrů z Evropy, Asie, Austrálie, Severní a Jižní Ameriky. Z první patnáctky světového žebříčku reprezentačních zemí po třech závodech Nations‘ Cup v kategorii U23 nepojedou jen jezdci Estonska, z předních cyklistických zemí světa budou chybět na moravských silnicích již jen jezdci Španělska.

Po dlouhé době se tak na závodu konaném na českém území (kromě Závodu míru juniorů), se sejde konkurence toho nejlepšího, co v dané kategorii závodí a Závod míru se tím vrací k své původní podobě. A bez nadsázky se dá říci, že to bude, co se týká startovního pole, nejkvalitněji obsazený Závod míru v historii.

"Zájem o start na Závodě míru byl obrovský, všechny žadatele o start jsme nemohli z kapacitních důvodů přijmout. Jako organizátoři závod NCupu jsme byli povinni pozvat 29 různých týmů z celého světa dle rankingu po skončení loňského roku. Konkurence bude skvělá a předpokládám vynikající kvalitu startovního pole," řekl ředitel závodu Ján Svorada.

Prvním vrcholem sezony je Závod míru i pro českou reprezentaci a potvrzují to i slova českého trenéra Tomáše Konečného. „Celou jarní přípravu především směřujeme na konec května. Závod míru se jede v kopcích a Turek, Černý, Schlegel nebo Doležel v nich umí jezdit. Do Jeseníků přijedeme v nejsilnější sestavě a věřím, že budeme bojovat o žlutý trikot pro nejlepšího jezdce závodu,“ tvrdí Tomáš Konečný.

Startovní listina Závodu míru U23:

Česká republika, Slovensko, Austrálie, Belgie, Švýcarsko, Dánsko, Rusko, Kazachstán, Nizozemí, Velká Británie, Německo, Ukrajina, Japonsko, Norsko, Slovinsko, USA, Francie, Rakousko, Polsko, Itálie, Kolumbie, Lucembursko, Argentina.

Program Závodu míru U23 2015 - Nations´ Cup:

29. května: 1. etapa: Jeseník - Rýmařov (122 km)

30. května: 2. etapa: Glucholazy - Praděd (92 km)

31. května: 3. etapa: Jeseník - Jeseník (160 km).

FOTO Jan Brychta SvetCyklistiky.cz

CÍCHA JAROSLAV
15.05.2015 | zobrazeno 1266x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC