Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Český pohár na silnici se přesouvá do Ostravy

Dráha Dráha

GP Prostějov – Memoriál Ot. Malečka příští týden

MTB MTB

Dramatická soutěž týmů TOMKET Pražského MTB poháru

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Písek s Gottfiedem pátí v Evropě

Handicapovaní Handicapovaní

Další tři české medaile na SP handicapovaných

Trial Trial

Šest medailí z Wadowic

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Výběrové řízení - dodávkové automobily


ČESKÁ TELEVIZE - EVROPSKÉ HRY V MINSKU
Rozhovor o úspěších cyklistů na Evropských hrách v Minsku.

Výběrové řízení - Světelné tabule
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na světelné tabule...

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Czech Tour 2019 ČT4 SPORT 23.08.2019 Reportáž z největšího českého cyklistického etapového závodu

Partneři ČSC

Domácí report. cyklokros

Ťoupalík nejmladším cyklokrosvým mistrem

Teprve osmnáctiletý Adam Ťoupalík z celku BKCP Powerplus je nejmladším domácím cyklokrosovým mistrem ve čtyřiašedesátileté historii šampionátů. Na nejcennější medaili dosáhl dnes v bahnitém mistrovství, které se jelo na okruhu v areálu slánské plochodrážní dráhy. Spolu s ním vystoupili na stupně vítězů Vojtěch Nipl (Puskinak.cz) a Michael Boroš z ČEZ Cyklo Teamu Tábor. Český pohár TOI TOI Cup ovládl Jakub Skála ČEZ Cyklo Teamu Tábor, kterému k triumfu v osmidílném sériáu stačilo dnešní čtvrté místo.

Na těžké a rozbahněné trati patřil Ťoupalík sice do širšího okruhu favoritů, ale největší adepté na medaile byli obhájce titulu Martin Bína, Radomír Šimůnek (oba Corendon Kwadro) či Skála. Hned v prvním kole z osmi se vepředu vytvořila pětice, v níž byli pozdější medailisté společně se Skálou a Bínou. Ti rychle získali před ostatními soupeři malý náskok. Již po druhém kole ale odstoupil překvapivě Šimůnek a zanedlouho ho následoval také jeho stájový kolega Bína.

"Nejelo mi to, všichni jste to viděli. Měl jsem velké zdravotní problémy a v polovině sezony jsem asi měl skončit. Ale vzhledem k mistrovství světa na domácí trati v Táboře jsem pokračoval. Před týdnem jsem jakž tak zajel jeden závod, ale dnes to opět bylo strašné. Nemohl jsem jet, tělo neposlouchalo. Stále jsem věřil, že se z toho dostanu, ale nyní zatím vůbec nevím, zda budu moci mistrovství světa vůbec jet," řekl zklamaný Martin Bína.

Radomír Šimůnek dokonce brečel. "Snažím se co to jde, tréninku dávám sto procent a pak to vypadá takto. Při vší ústě k Emilu (Hekelemu), když nestačím ani jemu, tak něco se mnou je. Pořád jsem si říkal, že se to zlomí. Před týdnem to vypadalo nadějněji, ale dnes jsem prostě jet dále nemohl a nevím proč," dodal Šimůnek.

„Že oba vzdali je pro mě překvapení, řekl na adresu krosařů, kteří by měli být  hlavními aspiranty na boj o přední pozice na světovém šampionátu v Táboře  reprezentační trenér Stanislav Bambula. „Byla to tu hodně těžká trať a proto věřme, že to byla pouze otázka toho jednoho závodu," doplnil.

Bronzový junior z MS 2013 a stříbrný z loňského evropského šampionátu Ťoupalík jel celý závod s přehledem jako ostřílený matador. Po odstoupení Bíny zůstal vepředu s dvojicí Nipl - Boroš, zatímco Skála začal zaostávat. Při nájezdu do předposledního kola využil okamžiku, kdy Nipl měnil v depu kolo. Bleskově nastoupil a rázem si vybudoval náskok, kterým odpor Nipla zlomil, když již předtím začal ztrácet Boroš. Za dva okruhy nabral na soupeře padesát sekund náskoku a bez větších potíží si dojel pro titul. „Je to super. Navíc jsem na republice vyhrál popáté za sebou, předtím dvakrát v kadetech a dvakrát v juniorech," řekl spokojený Ťoupalík.

„Závod byl dnes opravdu extrémně těžký. Všude bylo plno bahna a navíc silný vítr, takže hodně těžké podmínky, ale pro všechny. Zpočátku jsem se nikam nehnal a šetřil se silami, ale pak jsem Vojtovi odjel, on to tempo neakceptoval a už jsem si to pohlídal," popsal Ťoupalík.

V sezoně nebylo o Niplovi moc slyšet, ale dnes ukázal že je to opravdový závodník, který se umní připravit na důležité závody. Krátce po startu na umělé překážce, které skákal na kole, měl pád, ale rychle naskočil a zůstal ve vedoucí skupině.  „Tento týden jsem se necítil nejlépe, takže jsem ani nečekal, že pojedu takhle. Ale od začátku, jak jsem šlápnul do pedálů, tak jsem cítil, že to tam je. Udělal jsem chybu, když jsem měnil kolo z vedoucí pozice, brzy jsem to pochopil, ale to už bylo pozdě, Adam měl dnes velkou sílu," uznal Nipl.

O náročnosti okruhu nejlépe svědčí to, že ze 36 startujících dokončilo závod pouze devět jezdců.

Výsledky mistrovství ČR:

1. Ťoupalík (BKCP Powerplus) 1:03:30, 2. Nipl (Puskinak.cz) +50, 3. Boroš +1:16, 4. Skála (oba ČEZ Cyklo team Tábor) +2:42, 5. Petruš (BKCP Powerplus) +3:19, 6. Hekele (Stevens Bikes - Emilio Sport) +5:18, 7. Lasák (Max Cursor) +6:03, 8. Paprstka (Remerx Merida Kolín) +7:02, 9. Kyzivát (Johnson Controls AŠ Ml. Boleslav) +7:33.

Konečné pořadí TOI TOI Cupu:

1. Skála 233, 2. Boroš 230, 3. Paprstka 205, 4. Kyzivát 201, 5. Hekele 186, 6. Lasák 174, 7. Nipl 165, 8. Malík (Nilfisk Alto) 163, 9. Kníže (Prodoli Racing Team) 120, 10. Ťoupalík 113.

Pořadí týmů:

1. ČEZ Cyklo team Tábor 529, 2. Remerx Merida Kolín 436, 3. Johnson Controls AŠ Ml. Boleslav 314, 4. KC Kooperativa SG Jablonec n.N. 196, 5. KC Hlinsko 191, 6. Stevens Bikes - Emilio Sport 186.

FOTO CPA Eduard Erben

CÍCHA JAROSLAV
10.01.2015 | zobrazeno 1979x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC