Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

I druhou virtuální Grand Prix vyhrál Daniel Turek

Dráha Dráha

Mistrovství Olomouckého kraje na dráze

MTB MTB

Strabag Cup – ČP XCO - NOVÉ TERMÍNY

BMX BMX

Trénuj s repre BMX - 7. díl Matěj Bohuslávek

Cyklokros Cyklokros

Cyklokros do nové sezóny se změnami

Sálovka Sálovka

Trénuj s repre SÁLOVKA - 2. díl Adéla Přibylová

Handicapovaní Handicapovaní

Zrušení SP Para-cycling v kanadském Baie-Comeau

Trial Trial

Trénuj s repre TRIAL - 5. díl Vašek Kolář

Trial Ženská cyklistika

Tour de Feminin 2020 - zrušení

Informace ČSC
ČSC vypisuje výběrová řízení - investice


Revidovaný UCI silniční kalendář 2020


ČSC vypisuje výběrové řízení - investice
Předmětem veřejné zakázky je dodávka kamerového systému pro zabezpečení sportoviště. Dodávka kam..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 28.05.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 29.05.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 08.06.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California

Partneři ČSC

Zajímavosti

CYKLISTÉ SOBĚ … aneb zastavme krádeže jízdních kol

Ukradli Vám jízdní kolo? Nebyli jste jediní! V minulém roce bylo podobných krádeží téměř 10 000 ks. Vyšetřena byla ani ne šestina. Jak na to, aby v tomto roce číslo ukradených kol nepřekročilo oněch 10 000 ks a vy jste nebyl mezi okradenými? Krádeži samotné asi nikdy nezamezíme, ale zkomplikovat to zloději opravdu můžeme. Také proto vznikl Centrální registr jízdních kol pod názvem CEREK (www.cerek.cz), který slouží v případě registrace kola nejen k prevenci před odcizením (samolepkou na kole), ale hlavně může pořádně zkomplikovat právě předprodej kola nic netušícímu novému zákazníkovi. Totiž: každé kolo má své jedinečné číslo (již několik desítek let se kola vyrábí pod jedinečným/evidenčním číslem, které je umístěno na spodní části rámu). To se zároveň uvádí do záručního listu. Pod tímto číslem si jej také zaregistrujete do CEREK. V případě registrace u autorizovaného partnera (ZDE) získáte navíc onu samolepku, kterou Vám servis na kolo po registraci nalepí.

A teď trochu čísel: na českém trhu je podle statistického úřadu více než 6 mil. ks jízdních kol. To staví Českou republiku na přední místa v evropském žebříčku v počtu kol na jednoho obyvatele.

Meziročně stoupl počet krádeží o 25% a tento trend pokračuje. Do projektu CEREK se již zapojilo více než 71 městských policií a databázi může využít  Policie ČR pro šetření krádeží jízdních kol.

Do registru je možné se registrovat u tzv. autorizovaného partnera (ZDE >>>), anebo z domova přes tzv. online formulář  (ZDE).

 

Zástupce serveru pan Hrysz nám řekl:  „Do CEREK je již registrováno téměř 8 000 jízdních kol, převážně registrovaných právě z domova online. K registraci potřebujete pouze číslo rámu, značku a model svého jízdního kola. Registrace trvá zhruba minutu a je zpoplatněna mírným poplatkem.“

 

Hrysz pokračuje: „Nejvíce diskusí u našeho projektu bylo nad zachováním anonymity majitele registrovaného kola. Aby u nás naopak nedošlo k tomu, že díky registru si zloděj svůj lup vyhlédne.  Není to možné,“ dodává rezolutně.  „Nikdo nezalogovaný nemá přístup k žádným osobním údajům druhého majitele jízdního kola. Zloděj nemá šanci najít adresu žádného/drahého kola. Zloděj si naopak může  prolustrovat, zda kolo náhodou není zaregistrováno do CEREK a tím zjistit, že ho raději krást nebude“ doplňuje Hrysz.

 

Do projektu se postupně zapojují i veliké řetězce, jako první byl Hervis a Intersport.

 

Zdroj: CEREK – Centrální registr jízdních kol

Stanislav Kozubek
15.08.2014 | zobrazeno 2499x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC