Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Český pohár na silnici se přesouvá do Ostravy

Dráha Dráha

GP Prostějov – Memoriál Ot. Malečka příští týden

MTB MTB

Dramatická soutěž týmů TOMKET Pražského MTB poháru

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Písek s Gottfiedem pátí v Evropě

Handicapovaní Handicapovaní

Další tři české medaile na SP handicapovaných

Trial Trial

Šest medailí z Wadowic

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Výběrové řízení - dodávkové automobily


ČESKÁ TELEVIZE - EVROPSKÉ HRY V MINSKU
Rozhovor o úspěších cyklistů na Evropských hrách v Minsku.

Výběrové řízení - Světelné tabule
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na světelné tabule...

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Czech Tour 2019 ČT4 SPORT 23.08.2019 Reportáž z největšího českého cyklistického etapového závodu

Partneři ČSC

Domácí report. cyklokros

Bína: "Konečně jsem se dočkal"

Zlato z domácího šampionátu bylo pro Martina Bínu až do dnešního dne doslova zakleté. V minulých letech vybojoval pět stříbrných a jednu bronzovou medaili. Dnes se konečně dočkal a jeho prvenství bylo v Lošticích při 63. domácím šampionátu naprosto přesvědčivé. Závodník belgické stáje Kwadro Stannah porazil ostatní soupeře rozdílem třídy.

"Konečně. Jsem rád a co na to více říct. Dočkal jsem se, již bylo na čase," byla jeho první slova po vyhlášení výsledků se zlatem na krku juniorský mistr světa z Tábora z roku 2001. Dokázal již vyhrát i závod Světového poháru. "Vítězství ve Světovém poháru je možná víc, ale vozit dres mistra republiky je prestižní jak pro mě, tak pro tým. Je to jeden z největších výsledků kariéry," neskrýval nadšení pelhřimovský rodák. Jeho triumf prý určitě sledovali v Belgii i šéfové týmu. "Na baráku, kde bydlíme, máme českou kartu a šéf týmu se na závod díval. Snad jsem mu udělal radost. Kvůli nám se Šimonem sem přijela belgická televize a od rána byli s námi. V sedm jsem se rozjížděl v pokoji, najednou tam vletěl borec s kamerou. Říkal jsem mu, jestli za mnou půjde i do sprchy," pokračoval se smíchem Bína.

V úvodu závodu prý chtěl soupeře okouknout jak na tom kdo je. "Potom jsem za to vzal, ale dobré nohy jsem moc neměl. V týdnu jsem byl nastydlý, ale již v pátek zde to bylo dobré. Nejelo se mi nejlépe, ale na titul to stačilo i když to z mé strany bylo takové unavené."

Že je největším favoritem si prý uvědomoval, ale hlavu si z toho nedělal. "Věděl jsem, že když něco nepodělám, tak to vyjde. Soustředil jsem se na těžké úseky, hlavně na dva výjezdy. Dával jsem si docela dost, nohy mě bolely jako hodně, ale trať byla pěkná a hlavně poctivá."

Že spolu s ním vystoupili na stupně vítězů Michael  Boroš a Vladimír Kyzivát jej až tak moc nepřekvapilo. "Boroš jezdí dobře, výkonnost má, ale třetí místo Kyziváta trochu překvapením je pro víc lidí, ale zajel velmi dobře a zaslouženě se dočkal i on medaile. Nikdo další nebyl lepší než on," pokračoval Bína.

Nový šampion se cítí nyní dost unavený. "Asi odjedu na pár dní trénovat na Mallorku, protože po vánočním turné v Belgii cítím trochu únavu. Závodů bylo hodně a cítím, že se potřebuji trochu uklidnit, aby za tři týdny forma vygradovala. Ale bude to jen na pár dní, protože další víkend závodím oba dny v Belgii a týden na to je poslední Světový pohár v Nommay," nastínil svůj další program do mistrovství světa v Hoogerheide Martin Bína.

Michale Boroš, jezdec kategorie do 23 let, vystoupil na stupně vítězů naopak na domácím mistrovství poprvé. "Jsem hrozně spokojený. Do závodu jsem šel s tím, že chci medaili, takže velká radost. V sedmém kole na mě přišla krize a dojel mě Kyzivát. V posledním kole jsem to ale zkusil na překážkách a vyšlo to. Vážím si to, že jsem porazil zkušené jezdce včetně Šimůnka, ale Bína je letos opravdu vysoko," naznačil Boroš, že dosáhl svého maxima.

Podobně se radoval i Vladimír Kyzivát. "Vyhrál jsem domácí pohár a dočkal se i medaile ze šampionátu. Vítězství v poháru si ale přesto asi cenním více. Pro mě asi štěstí, že nestartoval Zdeněk Štybar, protože jedna medailová pozice by tím byla obsazena, takže pro mě štěstí," přiznal Vladimír Kyzivát.

Na stupně vítězů nedosáhl, přesto se radoval i Tomáš Paprstka. "Škoda, že to nevyšlo na bednu, ale celkové vítězství v TOI TOI Cupu je skvělé. Po titulu juniorského mistra světa je to druhý dobrý výsledek a chci to zúročit i na mistrovství světa," řekl Paprstka.

FOTO Jan Brychta/svetcyklistiky.cz

CÍCHA JAROSLAV
11.01.2014 | zobrazeno 1949x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC