Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

P. Kováč: Těší mě posouvat silnici jako disciplínu

Dráha Dráha

Sprinteři v Cambridge neuspěli

MTB MTB

Horská kola čeká nelehká sezona

BMX BMX

Dominik Nekolný Mistrem světa BMX Flatland!

Cyklokros Cyklokros

Štybar v terénu dvakrát ve druhé desítce

Sálovka Sálovka

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Školení trenérů licence B ( II.tř.)
Vážení sportovní přátelé, dovolujeme si připomenout další termín školení trenérů licence B ( II.tř...

Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
SP Austrálie ČT4 SPORT 15.12.2019 Přímý přenos ze závodu světové série v dráhové cyklistice z ...

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Sparta výrazně mění sestavu

Velké změny v sestavě pro příští sezonu hlásí šéf Sparty Praha Zdeněk Rubáš. V letošním roce, kdy klub slaví 120 let od svého založení, dosáhli cyklisté Sparty řady vynikajících úspěchů, ale v příštím roce bude rudé barvy oblékat prakticky zcela jiný kádr.

"Získali jsme medaili na mistrovství ČR i v celkovém pořadí národního poháru," říká spokojený Zdeněk Rubáš, který pražskému klubu šéfuje již téměř dvanáct let. V žebříčku UCI Europe Tour obsadil kontinentální tým 108. místo. Z českých celků byl lepší jen tým Ettix-Ihned a hradecký Bauknecht Author. "Třeba pražská Dukla skončila až za námi. Role lídrů plnili Martin

Hunal s Tomášem Okrouhlickým a vedli si výborně," pokračuje Rubáš a poukazuje na skutečnost, že Okrouhlický třeba vyhrál královskou etapu na závodě An Post Ras v Irsku a na domácím šampionátu v časovce bral bronz. „A Matin (Hunal) za ty tři roky ve Spartě vyzrál. Je výborný vrchař a z každého drapáku, včetně irského závodu, přivezl dres krále hor. V mistrovském závodě s hromadným startem skončil pátý a skvěle mu vyšel závěr sezony. Vyhrál poslední dva díly Českého poháru, celkově skončil třetí a startoval i na mistrovství světa ve Florencii," vypočítal Rubáš úspěchy čtyřiadvacetiletého jezdce.

Hunal však v příští sezoně již bude hájit barvy stáje Bauknecht-Author. "Pokud mu přestup pomůže v dalším růstu, tak to bude jen dobře," komentoval Hunalův odchod Rubáš. Obejít se ale bude muset rovněž bez talentovaného Radovana Doležala, který míří do týmu Ettix-Ihned. "To je stáj s celosvětovou působností a pro Radovana by to měla být skvělá škola," podotkl týmový šéf.

Sparťanskou sestavu dále opouští Jan Klabouch i dvě stálice - osmatřicetiletý Rostislav Krotký a třiatřicetiletý Ondřej Pávek. Naopak největšími posilami jsou dvojčata Jan a Pavel Stöhrovi. "To jsou dvaadvacetiletí kluci z Jablonce, kteří letos jezdili v Prostějově, ale předtím působili dvě sezony v Itálii. Jejich trenérem je Lubor Tesař, což je také záruka kvality," podotkl Rubáš. Do Sparty jde rovněž český vicemistr mezi juniory Martin Kubík z Chodova, Jan Ryba ze stupenského Author Teamu a juniorský reprezentant Petr Fialu z Chebu .

Šanci dostane ve Spartě Petr Kohlbek, třicetiletý závodník z Nýrska ze zajímavou minulostí. "Petr hrál od malička fotbal a dotáhl to až do pražských Bohemians. Jenže před třemi roky s fotbalem sekl, sedl na kolo a stále se zlepšuje," poodhalil Rubáš něco z Kohlbekovy kariéry.

Sparťanský dres by v příští sezoně měla oblékat tedy dvanáctka jezdců v čele s Okrouhlickým a spurterem Jiřím Nesvedou. "Společnou přípravu zahájíme příští týden a za teplem potom vyrazíme v březnu do Itálie," sdělil Rubáš.

CÍCHA JAROSLAV
15.11.2013 | zobrazeno 2087x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC