Petr Vakoč: Být lídrem bude velká výzva

Bikerka Čábelická míří přípravu k Tokiu 2020

Cyklokrosařka Nash uhájila v SP třetí místo

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Provoz sekretariátu přes vánoční svátky
Sekretariát ČSC bude od 23.12.2019 do 1.1.2020 uzavřen.

Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 31.01.2020 Záznam dalšího závodu Světového poháru v dráhové cyklistice...

Domácí report. mtb

Čtvrtý titul bikerky Huříkové

Již svůj čtvrtý titul v kategorii elite vybojovala dnes v Bedřichově při domácím šampionátu v cross country Tereza Huříková jezdící v barvách celku Specialized Racing. Před Pavlou Havlíkovou (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) měla v cíli náskok 2:34, bronz získala Lucie Veselá (GT Opportunity).

Huříková měla ke třetímu titulu v řadě, poprvé slavila v roce 2006, trochu usnadněnou roli absencí Kateřiny Nash, ale vyhrála hodně jasně i když říkala, že soupeřky jí nic nedaly zadarmo. Již po prvním okruhu jela na čele osamoceně s náskokem a ten neustále navyšovala. Za ní se dlouho drželo trio Havlíková, Veselá a Pavlína Šulcová (Bauknecht-Author), ale ta po technických potížích se svým kolem pozice o boj o medaile opustila a nakonec skončila až sedmá.

"Byl to náročný závod, ale jelo se mi poměrně dobře. Bylo ale hodně vedro a trať dost často vedla po louce a to není moc pro mě. Holky mě hodně prohnaly, vůbec nebylo lehké jim ujet a rozhodně mi nedaly nic zadarmo, musela jsem jet celý závod naplno," řekla pro naše webové stránky Tereza Huříková.

Stejně s přehledem jako ona vybojoval mezi juniory titul šampiona Jan Vastl z celku Česká spořitelna Specialized junior, který vyhrál před Janem Rajchartem (Specialized CZ) o 1:34 a svým týmovým spolujezdcem Filipem Kubínem.

Mistryní žen v kategorii U23 se stala Vendula Kuntová (Remerx Merida Kolín) a mezi juniorkami Barbora Průdková z Bike 2000.

Výsledky:

Ženy:

1. Huříková (Specialized Racing) 1:21:40, 2. Havlíková (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) +2:34,

3. Veselá (GT Opportunity) +5:01, 4. Škarnitzlová (Giant Cyclingpoint) +6:04, 5. Bulisová (4ever Cyklo Bulis) +6:44, 6. Ježková (GT Opportunity) +9:39.

Ženy U23:

1. Kuntová (Remerx Merida Kolín) 1:11:33, 2. Machulková (4ever Cyklo Bulis) +49, 3. Štěpánová (Kona Cyclingpoint) +2:48.

Juniorky:

1. Průdková (Bike 2000) 1:00:01, 2. Bartizalová (Eurofoam Sport) +2:54, 3. Krzyžanková (KC Kooperativa SG Jablonec n.N.) +11:04.

Junioři:

1. Vastl (Česká spořitelna Specialized junior) 1:09:47, 2. Rajchart (Specialized CZ) +1:34,

3. Kubín (Česká spořitelna Specialized junior) +3:18, 4. Šeller (Česká spořitelna Specialized Junior) +3:35, 5. Dudek (Apache Bike Team Úpice) +3:39, 6. Kobes (Velosport Domažlice) +5:39.

21.07.2013 | zobrazeno 2101x