Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Jakoubek nejlepším mladíkem na Tour of Malopolska

Dráha Dráha

Postupový klíč a nominace na MČR mládeže ve sprint

MTB MTB

Malevil Cup pro Stoška a Pichlíkovou

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Mistrovský titul v kolové žáků pro Svitávku

Handicapovaní Handicapovaní

Medailová žeň na SP handicapovaných v Ostende

Trial Trial

Trial čeká nabitý začátek června

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
POZVÁNKA NA KONFERENCI ČSC
POZVÁNKU NA KONFERENCI ČSC o novelizaci stanov ČSC naleznete v příloze.

Prodej užitkového vozu
ČSC nabízí k prodeji užitkový vůz značky Renault Master rok výroby 2010, stav KM 260 700. Vaše nabí..

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Cyklistika v TV / zobrazit vše
GP v dráhové cyklistice, Brno ČT4 SPORT 21.06.2019 Reportáž z vrcholné akce dráhových cyklistů

Partneři ČSC

Zahraniční report. silnice

Kreuziger se posunul na Tour na páté místo

Již na páté místo se po dnešní deváté etapě z Saint-Girons do Bagneres-de-Bigorre posunul na Tour de France jediný český jezdec ve startovním poli Roman Kreuziger. V královské pyrenejské etapě se z vítězství po 168,5 kilometrech radoval irský jezdec ze stáje Garmin Dan Martin.

Etapa byla v režii právě jezdců týmu Garmin. Ti svou aktivitou hned po startu roztrhali pole a v samém konci slavili triumf. Brit Chris Froome uhájil žlutý dres, ale jeho tým Sky propadl, zatím druhý Richie Porte nabral ztrátu osmnáct minut a to znamenalo pád ve výsledkové listině hodně hluboko. Z první desítky celkového pořadí vypadl i další Australan Rogers z týmu Saxo-Tinkoff. Jeho ztráta však činila pouze necelé čtyři minuty.

Rozhodující útok se zrodil při stoupání na poslední z pěti pyrenejských průsmyků dne, kde zaútočili Martin a Dán Jakob Fuglsang, tedy jezdci, kteří byli ve druhé desítce pořadí. Na vrcholu měli k dobru 46 sekund a malý náskok udrželi i ve sjezdu. Martin je prvním Irem od roku 1987, který vyhrál na Tour etapu. Tehdy to dokázal jeho strýc a pozdější šampion Stephen Roche.

Při závěrečném z pěti stoupání, na další prémii první kategorie Hourquette d'Ancizan, dlouho panoval klid před bouří. Pět kilometrů pod vrcholem nastoupil Quintana a Froome stačil zareagovat. Vzápětí ujeli Martin a Fuglsang. Do čela skupiny favoritů se posunul Kreuziger a udržoval tempo. V cíli si Froome možná oddechl, bez všech svých pomocníků dokázal sám proti přesile soupeřů ve vedoucí skupině uhájit náskok. Ale stáj Saxo-Tinkoff má stále mezi nejlepšími dva jezdce Kreuzigera a Contadora. "Lídrem týmu je pořád Alberto a bude mít možnost to potvrdit," řekl v přenosu České televize Roman Kreuziger starší.

Výsledky:

9. etapa Saint-Girons - Bagneres-de-Bigorre (168,5 km):

1. Martin (Ir.) 4:43:03, 2. Fuglsang (Dán.) stejný čas, 3. Kwiatkowski (Pol.), 4. Moreno, 5. Rodríguez (oba Šp.), 6. Evans (Austr.), 7. Poels (Niz.), 8. Mollema (Niz.), 9. Navarro (Šp.), 10. Monfort (Belg.), ...15. Kreuziger (ČR) všichni +20.

Průběžné pořadí:

1. Froome (Brit.) 36:59:18, 2. Valverde (Šp.) +1:25, 3. Mollema +1:44, 4. Ten Dam (Niz.) +1:50, 5. Kreuziger, 6. Contador (Šp.) oba +1:51, 7. Quintana (Kol.) +2:02, 8. Martin +2:28, 9. Rodríguez -2:31, 10. Costa (Portug.) +2:45.

FOTO Saxo-Tinkoff Team

CÍCHA JAROSLAV
07.07.2013 | zobrazeno 1425x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC